Áramütés daruskocsiban

Indította nova, 2014. július 10., 19:51:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Marton

Pontos részleteket én sem tudok, meg az a szomszédos telephelyi ember sem aki nekem beszélt erről. Nagy valószínűséggel a az adott cég telephelyén átlósan futó 20kV-os vezeték alatt ténykedett az esős nap utáni reggelen az erősen párás levegőn, amikor valószínűen áthúzás történt.
A jövő héten megint megyek a szomszédba, ha tudnak már konkrétabbat, megírom.

Marton

Nagy titok lengi a valós tényeket. Több méteres áthúzásról beszélnek. Szerintem az nem lehet még párás időben sem. Valószínübb, hogy a gémmel nagyon közel (centiméterekre?) volt a vezetékhez és ekkor történt baj.

nova

Több méter az tényleg hihetetlen egy kicsit.  :-\ Sajnos sok esetben történnek villamos balesetek, amikor nagyobb fém tárgyakkal közlekednek a szigeteletlen távvezetékek alatt. Volt olyan eset is, maikor mobil állványt húztak át alatt, és akkor ért többeket áramütés. Ha jól emlékszem több halálos áldozattal járt az a baleset.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

mikerulz

Szerintem Nova erre gondoltál (+18): http://www.liveleak.com/view?i=bc3_1345975509
A négy balesetes közül egy megmenekült, a másik három a kórházban meghalt.

de itt egy másik is:


mellesleg régen a theync és a liveleak is tele volt áramütéses balesetekkel.

balzsi

Idézetet írta: mikerulz Dátum 2014. július 16., 14:43:08 DÉLUTÁN
Szerintem Nova erre gondoltál (+18): http://www.liveleak.com/view?i=bc3_1345975509
A négy balesetes közül egy megmenekült, a másik három a kórházban meghalt.

Ez szörnyű látvány.

nova

Az az eset melyről én írtam Magyarországon történt. Nem hiszem, hogy lenne róla videó, ha jól emlékszem én is csak képeket láttam a már bekövetkezett balesetről.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!