• Szakmai érdekképviseletek, szakmai egyesületek 5 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Szakmai érdekképviseletek, szakmai egyesületek  (Megtekintve 1418 alkalommal)

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Szakmai érdekképviseletek, szakmai egyesületek
« Dátum: 2014. Június 26., 21:21:14 pm »
Szakmai érdekképviseletek, szakmai egyesületek.
Sokszor halljuk,hogy vannak szakmai érdekképviseletek amelyek képviselik érdekeinket szakmai szempontból is. 

Melyek is ezek: Kezdjük az ipartestületekkel, amelyek helyi és országos szinten képviselik az érdekeinket állítólag. Jó magam is tagja voltam egy jó ideig, fizettem a tagdíjat. Tisztséget nem töltöttem be.  Eleinte valóban kisipari és kis létszámú iparosok voltak a tagjai. Majd későbbiekben nagyobb szervezetek is tagjai lettek, ami szerintem az eredetihez képest negatív irányt vett a kisiparosok szemszögéből nézve. Itt általában szakosztályok alakultak, de a kis létszám miatt az elektromos szakosztályról nem tudok csak összevont szakosztályról. Talán ezen okok miatt alakulhatott meg annak idején az Elektromosipari Magánvállalkozók Országos Szövetsége. Itt is folyamatos alakulások voltak, amelyek a nagyobb cégeket is befogadta a kereskedőkkel együtt. Majd jöttek a kamarák tömkelegei. Kezdetben a Kézműves kamarába  tömörültek a kisvállalkozások. Majd ezt lenyelte ( összevonta ) a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara. Ezen kívül kötelező jelleggel még a tevékenységtől függően kell kamarának tagja lenni. Ilyen az Magyar Igazságügyi Szakértői Kamara, Magyar Mérnöki Kamara , stb. Tehát nagyon sok érdekképviselet létezik. Ezeknek többen tagjai is vagyunk tagdíjat fizetünk.

Vajon nekünk a villamos ipar területén dolgozóknak ezek az érdekképviseletek, valóban képviselik-e az érdekeinket illetve a szakmánk érdekeit, amennyiben csak tagok vagyunk?  Gondolom azért pozitívumokat is lehet felsorolni. Ki hogyan látja ezen érdekképviseletek hasznos szerepét, illetve hiányosságait?

Ki milyen érdekképviseletekről tud még?

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Hírnév erő: 38
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
  • Nem: Férfi
    • Villanyszerelõ magazin
Re:Szakmai érdekképviseletek, szakmai egyesületek
« Válasz #1 Dátum: 2018. Február 10., 17:19:46 pm »
Mit is jelent a szakmai képviselet a mai világban? Milyen jellegű szakmai képviselet gondolnának a villamos szakemberek?
Avagy milyenre lenne szükség, ha a jelenlegi szervezetek nem látják el megfelelően ezt a feladatukat?
Mi változott az elmúlt években ezen érdekképviseleti szervezeteknél? 

Mit gondolnak erről a fórum látogatói?

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #2 Dátum: 2018. Február 10., 18:59:07 pm »
Biztosan alaptalan tőlem a sommás fogalmazás, én az égvilágon semmi hasznukat nem látom. :D
Nem tudom, rendeznek-e bált, de én nem járok bálba. Néha olvasni, hogy véleményt tettek közzé. Ez burkoltan azt jelenti, hogy teljesen súlytalanok a mai társadalomban, egyetlen hatóság sem veszi ezeket komolyan.
De én nembánom, ha rosszul látom, sőt, örülnék neki.

A Mérnöki Kamara első éveiben a lapban mérnökökkel kapcsolatos humor rovat volt, azt értékeltem. :)

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető sámli

• Aktív tag
  • **
  • Hírnév erő: 1
  • sámli nincsen befolyása.
« Válasz #3 Dátum: 2018. Február 10., 19:15:28 pm »
Biztosan alaptalan tőlem a sommás fogalmazás, én az égvilágon semmi hasznukat nem látom. :D
Ez a Magyar valóság.

Nem elérhető nova

• Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #4 Dátum: 2018. Február 12., 08:59:48 am »
Ha bálokat nem is rendeznek, de szakmai konferenciákat szoktak a legtöbben.
Igaz ezek is mint minden más profit orientáltan szerveződnek. Legtöbb esetben egyfajta termék ismertető összejövetel.

Bár gondolom a legtöbben úgy vannak vele, hogy nem tudják mit is csinálnak?
Hagyják őket dolgozni. :)

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #5 Dátum: 2018. Február 12., 12:10:22 pm »
Ha bálokat nem is rendeznek, de szakmai konferenciákat szoktak a legtöbben.
...
Amelyekről utána szakemberek fórumain keserű megjegyzések hangzanak el, általában a következő két téma variálásával:
1. nem arról szólt, ami mindenkit érdekelt volna
2. az előadó kevesebbet tudott a témáról, mint én

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető nova

• Global Moderator
  • Megszállott
  • *
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #6 Dátum: 2018. Február 12., 20:23:40 pm »
Ha megfordítom a kérdést, mi az ami titeket érdekelne egy ilyen jellegű szakmai rendezvényen?
Ha olvassák az említett szakmai egyesületek a fórumot, legalább ötletre lelhetnek. :)

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
0 Válaszok
2439 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2011. Március 07., 10:12:32 am
írta nova
4 Válaszok
3658 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Április 03., 19:40:56 pm
írta Cserrobi
17 Válaszok
6664 Megtekintések