falon kivüli vezetékelés

Indította szg, 2014. június 05., 16:11:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

szg

Sziasztok!
Kérdésem:
Nagyobb épületen belül, de falon kívüli kivitelezésben kellene megoldani a hosszabbítást (üzlethez) kb 5 hűtő kávéfőző mikro pénztárgép, világítás ... lenne.
100 m távolságban kellene elvinni
5x2,5 réz (sodort) kábelre gondoltam. (3x16 A biztosíték csak egyfázisú hűtők, gépek lennének)

Falon kivüli megoldás melyik lenne jó? padlón elvezetni egy védőcsőben a fal mellett, vagy felfúrni a falra?
Köszönöm a választ! SOS :)

nyaki

Üdv!
Ide már erőátviteli 5x25mm2 réz kábel kellene, ami tudni fogja a 16A-t 1%-os feszeséssel, de minimum 16mm2 illő lenne.
A bilincses vagy csöves megoldás is szóba jöhet falon való vezetésnél, vagy padlón mechanikailag védett kivitelben, MŰI.-es vagy Symalen csővel.

Gyurmaúr(fi-relé)

Ja-ja, 5x16-os NAYY (alu) is jó lesz arra a 100 méterre, mert annak métere mindössze olyan 6-700.- Ft, míg az 5x10-es MBCU, netán  MT már a horror kategória a maga 2500.- -2800.- Ft/ méteres árával.  :'(

nyaki

Én mindenképpen a min. 16mm2 rezet javaslom 3 fázis esetén, mert egyidejű terhelés esetén és növekvő környezeti hőmérséklet hatására az alunak jobban nő az ellenállata és a N vezető sem terhelhető ugyanúgy, mint a L vezető. Földbe fektetve a 16-os alu tökéletes lenne. ...esetleg 25-ös alu jöhetne szóba. Meg aztán nem tudjuk, hogy már most mennyi a kapocsfesz a főelosztónál és milyen karakterű biztosítás lenne. Ha már eleve kisebb a kapocsfesz, mint a szabványos, akkor nem kellene még jobban csökkenteni.
Nyilván a mérés fogja eldönteni, de a 2,5mm2 igen soványka lenne.

d3ViLL

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni.
Pincébe kellene kiépítenem egy világítás és egy dugalj áramkört. Én 3x1,5mm2 MBCu kábelre gondoltam a megvalósításhoz. A kérdés pedig az lenne hogy az MBCu kábelt szerelhetem e szabadon védőcső nélkül kábelbilincsekkel rögzítve? A párás környezet miatt pedig milyen IP védettségű szerelvényeket(kapcsoló, dugalj) lehetne itt alkalmazni?

NagyPS


Gyurmaúr(fi-relé)

Nos, nézzünk a dolog mélyére és vesézzük ki! Tehát mit vinne a vill, illetve az "erőátviteli" Á.K? A vill netán fénycső armatúr(ák)at? Hány db-ot? Milyen előtéttel?? A dugalj Á.K. hány dugaljat, hány Ampert szeretnél ottan "csapolni"? Milyen karakterisztikájú lenne a megbiztosítása? Csak 230, vagy esetleg 400V -os dugalj is lenne?? Milyen hosszúak lennének a kábelek a biztosítóktól a fogyasztókig?? Ezekre az egzakt kérdésekre szeretnék válaszokat ahhoz, hogy én is (és a többiek is) egzakt válaszokat adhassunk...  8)

d3ViLL

Hol is kezdjem, szóval a pince alapterülete kb.:12-15m2 szóval nem túl méretes :)  A világítást 1darab hajólámpával szeretném megoldani ami 60W. 2darab dugaljat szeretnék még elhelyezni az egyiken kb 2A-t szándékozom 'folyatni' a másik pedig csak tartalék ha esetleg kellene :)  A hálózat 1fázisú, a biztosítást rábíznám a mérőhelyen kiépített kismegszakítóra B16(persze ha ennek nincs semmi akadálya :) ). A kábelt pedig az épület egyik kötődobozából indítanám. Az áramköri kábel a már meglévő vezetékekkel együtt kis túlzással 30m.