Villamos kapcsolószekrények PLC vezérlések

Indította petike199600, 2014. május 06., 19:15:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Köszönöm szépen a választ de idő közben már megoldottam kicsit másképp és működik is! :)
Ha érdekel valakit a program akkor JPG formátumban feltölthetem ide.
Nagyon szeretném a PLC programozást megtanulni, mert érdekel és a cégnél is ahol dolgozom, majdnem az összes gépet PLC-k vezérlik. Nem szeretnék leragadni a "csak kötözős ember" posztján. Nem tagadom, ezt is nagyon szeretem csinálni, de azért még is csak máshogy néznének rám, ha én írok már meg egy-két programot.
Szeretnék tőletek segítséget vagy tippeket kérni, hogy merre induljak el. Tanfolyamra érdemes-e elmenni?
Most a cégnél ahol dolgozok, hoztak LG plc-ket és azt mondták, hogy a munkatársamat aki programozza jelenleg a PLC-ket elvinnék egy tanfolyamra, de a munkatársam szeretné ha vele mennék, de hát ugye én még nem sok mindent tudok a PLC-ről.
Szeretnék feladatokat megoldani. A cégnél az a baj, hogy nem teljesen értem még a gépek működését. Bádogos-gépgyártó üzem vagyunk. Pl. egy egyszerű motoros lemezollónak már értem a működését, de mondjuk egy 4 hengeres hengerítőgépnek még nem igazán. Csak hogy lássátok milyen gépekről is beszélek itt egy link:
https://www.youtube.com/results?search_query=OK+g%C3%A9p
Nézzetek meg videókat és láthatjátok a PLC-s gépeinket.
Köszönöm a válaszokat előre is! :)

Marton

Petike!
Hát én is szeretnék PLC-t programozni, de sajnos nincs rá alkalmam alkalmazni ilyen tudást, hiába tanultam úgy huszon éve.
Ha már ilyen "szerencsés" helyen dolgozol ahol gép építés és nem pedig csak üzemeltetés van, tényleg érdemes megtanulni az alkalmazását, programozását. Érdemes beállni egy márkára, azt jól megtanulni és bölcsen alkalmazni.
Ha sok gyártmány van használva, akkor mindhez valamilyen kicsi rutin lesz de bölcs tudás nem.
Fontos az ismeretek gyakori alkalmazása, mert különben elvész a tudás.
Egyébként meg nem kell félni tőle, ki kell használni minden tanulási, alkalmazási lehetőséget. Csak így lehet megérteni, használni az eszközt.
IdézSzeretnék feladatokat megoldani. A cégnél az a baj, hogy nem teljesen értem még a gépek működését.
Jó vezérlések, programok készítésének alapja a pontos feladat ismeret. Senki sem úgy születik, hogy polihisztor, mindenhez ért (bár vannak akik ezt hiszik önmagukról), mindent tanulni kell, idő kell a bölcs rutin megszerzéséhez.
Sok sikert, nem kell félni, gyakorlat teszi a mestert. 

Fityek

Szia!

A kövezkező oldalt tudom ajánlani!
Tanárom volt az úriember és megszálott PLC rajongó és tudor is (oktatja is ezt a témakört).

http://www.vida.eoldal.hu/