Vílágitás nyomógombal!

Indította zolesz, 2014. március 09., 19:08:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Az impulzusrelében van egy arretáló szerkezet, hasonló mint pl. egy húzókapcsolóban, csak itt nem kézi erővel váltod a szerkezetet, hanem elektromágnessel.
Az impulzusrelék legnagyobb része közvetlenül tudja kapcsolni a terhelést bizonyos mértékig.
Van lehetőség ún. flip-flop tárolóval/mágneskapcsoló kombinációval, de ez már elektronikus szerkezetnek minősül.

zolesz

Igen igen erre a (be/ki) nyomogombós dologra én is rá jöttem.:) Akkor mindeféleképpen egy impulzus relére lesz szükségem vagy egy lépcsőháziautómatára!
Esetleg mire tudnám fel használni ezt a sima 2 záró érintkezős relét?? Ti mire használjátok a leggyakrabban??? És mit értesz az alatt hogy flip flop tároló?? Erről még nem hallotam!

Simon Endre

Ez a nálad felesleges relé a katalógus szerint nagyon borsos árú volt. Hogy a ház körüli használatára sor kerüljön nem sok sansz van, legfeljebb börzére felteszed. Jó hír viszont hogy jóval mérsékeltebb kb. 1/3 árú valódi impulzusrelét jelentékeny választékban kaphatsz annyi kompromisszummal, hogy háromkivezetéses és a lépcsőházi automaták mintájára "nullára lehúzással" léptethetőt, mert ezek a lépcsőházi kapcsolók kiváltására készültek természetesen időzítő funkció nélkül. Ebben a változatban a jel elektronikusan vált illetve tárolódik, valószínűleg a titokzatosan hangzó flp-flop elektronika felhasználásával. Ha lenne legalább egy nyugvóérintkezője a kapcsolódnak két olcsó (NYÁK)relével kiegészítve egynyomógombos kapcsolást is lehetne vele csinálni, de ez is már árban nagyon a tűréshatáron van.

Szirty

Üdv zolesz!

Idézetet írta: zolesz Dátum 2014. március 11., 18:23:51 DÉLUTÁN
Esetleg mire tudnám fel használni ezt a sima 2 záró érintkezős relét?? Ti mire használjátok a leggyakrabban???

Ipari berendezésekben jól használható. Én ott használom.

A képen kb 50 darab Omron G2R relé van egy vezérlő szekrényben, ahol hidraulikus szelepeket kapcsolgatnak...

nyaki

A flip-flop tároló tulajdonképpen a közhasználatban használatos bistabil multivibrátor egy speciálisan digitális IC-kkel kialakított változata, mely alkalmas kapuzott vezérlésekre is. ...kezdek messzire menni. ...hagyom is. ::)
Zolesz!
A bistabil milyen ismerős fogalom a számodra? Ha semennyire, akkor a google a barátod:
http://www.reak.bme.hu/fileadmin/user_upload/felhasznalok/szabo/1_Billenokorok.pdf