Vílágitás nyomógombal!

Indította zolesz, 2014. március 09., 19:08:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zolesz

Üdv!

Szeretném a segítségeteket kérni!
Nem vagyok Villanyszerelő azért írok ebbe a forumba hátha valaki tud segíteni nekem:)
Van egy finder 40.61 230V relém Meg egy Impulzus relém is aminek a pontjai: A1,A2,1,2,
A kérdésem az lenne hogy hogyan kell be kötni ezt a finder relét és az impulzus relét?
4 darab lámpát szeretnék kapcsolni 1 darab nyomogombal ehhez kellene egy kis segítség vagy egy rajz!

Előre is köszönöm!

czapi

Idézetet írta: zolesz Dátum 2014. március 09., 19:08:20 DÉLUTÁN
Üdv!

Szeretném a segítségeteket kérni!
Nem vagyok Villanyszerelő azért írok ebbe a forumba hátha valaki tud segíteni nekem:)
Van egy finder 40.61 230V relém Meg egy Impulzus relém is aminek a pontjai: A1,A2,1,2,
A kérdésem az lenne hogy hogyan kell be kötni ezt a finder relét és az impulzus relét?
4 darab lámpát szeretnék kapcsolni 1 darab nyomogombal ehhez kellene egy kis segítség vagy egy rajz!

Előre is köszönöm!

Üdv!

Az impulzus relé típusát leírhattad volna, vagy az is Finder pl.: 26.01

balzsi

Önmagában az impulzusrelé nem lenne jó?

Üzenet összefûzve: 2014. Március 09., 19:35:12 pm

Ezzel vajon mi történt? Letöltésnél fehér volt a háttér.

nova

Ha nálad jó a kép, akkor próbáld meg feltölteni megint.  ;)
Mindjárt kiveszem az előző hozzászólásodban beillesztett képet.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

zolesz

Az impulzus relé típusa: Eaton r230/ss

Igen igen ez a rajz amit küldtél ez eddig oké ezt meg is csináltam de viszont az a bajom ha meg nyomom a nyomogombót vílágit a lámpa ha el engedem akkor már nem:/ Nem marad be húzva az impulzus relé esetleg valamit ki hagytam??? Mi kellene még hozzá hogy úgy is maradjon?:)

czapi

Idézetet írta: zolesz Dátum 2014. március 09., 21:02:58 DÉLUTÁN
Az impulzus relé típusa: Eaton r230/ss
Üdv!

Ha ez Eaton Z-R230/SS akart lenni akkor ez sima installációs relé két záró érintkezővel.
Az impulzus relé típusa Z-S230/S.

zolesz

Igen nekem ez van Eaton Z-R230/SS 2 záró érinkezős csak még a bekötés dolog nem jött össze..

czapi

Idézetet írta: zolesz Dátum 2014. március 09., 21:55:37 DÉLUTÁN
Igen nekem ez van Eaton Z-R230/SS 2 záró érinkezős csak még a bekötés dolog nem jött össze..
Ez egy sima két záró érintkezős relé és nem impulzus relé

zolesz

Ahha értem! Akkor ezzel a sima két záró érintkezős relével ami nekem van hogyan tudnám megvalosítani ezt a nyomogombós vílágitást???? Elöző hozzászolásomban írtam is hogy be kötöttem de viszont nem marad be húzva a relé csak ha nyomva tartom a nyomót! Ha ez egy sima relé ami nekem van akkor mi az impulzus relé???? Miben különbözik ettől???

czapi

Idézetet írta: zolesz Dátum 2014. március 10., 17:47:12 DÉLUTÁN
Ahha értem! Akkor ezzel a sima két záró érintkezős relével ami nekem van hogyan tudnám megvalosítani ezt a nyomogombós vílágitást???? Elöző hozzászolásomban írtam is hogy be kötöttem de viszont nem marad be húzva a relé csak ha nyomva tartom a nyomót! Ha ez egy sima relé ami nekem van akkor mi az impulzus relé???? Miben különbözik ettől???
Ehhez a reléhez két nyomógomb(be/ki) kellene vagy egy kapcsoló.
Az impulzusrelé első gombnyomásra bekapcsol és a gomb elengedése után bekapcsolva marad a második gombnyomásra kikapcsol és így tovább... :)