Falon kívüli doboz

Indította Padavan, 2014. február 27., 11:12:54 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Padavan

Sziasztok,
Amikor felújításra került az udvar, vettem egy 150X110 Gumibevezetős vízmentes falon kívüli dobozt - , ami két kismegszakítót tartalmaz, Az egyik az elektromos kapu védelmére szolgál, a másik a kinti világításokért. Sajnos csak akkor jöttem rá, miután megvettem, hogy a kismegszakító nem fér bele állítva, és akkoriban jónak tűnt úgyis. Viszont az elektromos kapu egyik hibája, hogy áramszünet esetén mindíg le és vissza kell kapcsolni a dobozban lévő kismegszakítót és eléggé zavaró, amikor a kábelek között az elfektetett kismegszakítóval kell foglalkoznom. Tudnátok ajánlani egy helyetesíthető dobozt ami rendeltetés szerű lenne ide? Gondoltam rá, hogy veszek egy szélesebb dobozt, bele egy "C sínt" és arra ráakasztanám a szükséges megszakítókat. Viszont ezzel még mindíg fent áll, hogy folyton le kell vennem a doboz fedelét.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Novill

Kár ezzel annyit tépelődni,mert a kereskedelmi forgalomban nagyon sok féle típus választék van. Egyedileg összebarkácsolni nagyon nehéz, hogy megfelelő védelme is legyen.  Az üzletbe be mész, elmondod mit szeretnél venné, hány kismegszakító férjen bele. Vízmentes kivitelű elosztója van a Henselnek is.

Gyurmaúr(fi-relé)

ha Pesti vagy ,vagy járkálsz Pesten, akkor ezt ajánlom: http://www.vill-kesz.hu/index.php?inf=cegism
itt aztán minden van, olyan árakon, hogy beájulsz, de a vaterán is fogsz találni -többek közt- henselt és mást is.

nyaki

Há' miféle elektromos kapu az, ami állandóan leveri a kismegszakítót?
Én inkább a helyes védelem kialakításával foglalkoznék vagy/és megjavítanám a kapunyitót, mert ez így nem százas. Ha minden flottul működik, akkor azt fedelet szinte soha nem kellene megbontani.

Simon Endre

Nyaki !
Figyelj jobban, nem leveri, hanem új startot, (resetet) kell csinálni, valószínüleg "prücögős" visszakapcsolásnál nem korrekt az automatikus reset a memória telemegy hazárdokkal a házőrző program meg haltot csinál a vezérlésben. A műanyagburkolatu kapumozgatók ami a belső antenna miatt lettek divatbahozva még az inverteres hegesztőtől is megbolondulnak. Egy jól kitartot áramszünet amit a kolléga kézzel csinál, elüzi a bajt. Ha ez ott jellemző jobb lenne a visszakapcsolást késlelteni pár másodpercre, modjuk egy időrelével. Van abból akár egymodulos is, de az ára.....

nyaki

Én figyeltem és javasoltam, melyet fenn is tartok. Jó nem leveri, hanem kapcsolgatja, de ez így akkor sem százas! ;)

Padavan

Sziasztok,
Simon Endre nagyon jól átlátja a helyzetet. Tulajdonképpen a kapu képtelen ( már mitől tudná ) újraindítani magát, és ezt a megoldást amit eddig alkalmaztam még mindig jobbnak találom, mint, hogy a motor központi egységét maceráljam egy esetleges resettel. Arról nem beszélve, hogy mit alakíthatnék át benne Nyaki, hogy ez megváltozzon? Hisz egyrészt nem igazán ismerem a felépítését, az egész egy nyáklapon van, gyengeárammal. Az iskolában sajnos a gyengeáram résznél többet mint a dióda nem tanítottak. Ja és, azért jó lenne ha a kapu garanciája megmaradna :) Nem volt túl olcsó.

nyaki

Véleményem az, hogy a hálózati fesz visszatérésekor, vagy kismegszakító megszakításakor ua. a jelenség játszódik le a vezérlőben, tehát ott valami nem 100-as. Nyilván egy pillanatra megszűnő és visszatérő fesz okozhat ilyen galibát, de az lehet a gyártmányra jellemző hiányosság is. Egy stabilan működő vevő egység, egy tökéletesen szűrt táppal ilyet nem csinálhat. A vevő memóriájában eltárolt, illetve beégetett adatok (ún. egyszerű BIOS) alapján simán le kell kezelnie egy ilyen folyamatot, mert a fesz visszatérésekor ebből a memóriából olvassa ki az indítási és működési információkat (firmware), aminek kutya kötelessége mindig ua.-t csinálni, mint amit beleprogramoztak. Ha van benne beépített akku, annak meghibásodása esetén, illetve a memória információ vesztése estén előfordulhatnak ilyen jellegű gondok.
Ha nem tudsz vele mit kezdeni ismerethiány miatt, akkor javaslom ezt http://shop.villamossagidiszkont.hu/szerelvenyezheto-dobozok/4282-gewiss-27401-vizmentes-csapo-fedel-2m-ip55.html felszerelni a doboz elejére és ebbe a megfelelő nyomógomb betétet, de ha gondolod add meg a pontos típusát és ha szerencséd lesz, akkor tudok segíteni az elektronikus megoldáson is.

Padavan


nyaki

Nem tudom, hogy meg van-e a magyar nyelvű doksija, ha nincs, akkor íme:
http://rollingdoor.hu/pdf/98.pdf
Szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy elébb egy Reset-et, majd egy újraprogramozást kellene rajta végrehajtani, hogy minden megfelelően működjön. Ha erre nem vagy képes és mivel én távsegítséggel nem tudom megoldani, akkor keress meg egy közeli kaputechnikával foglakozó céget vagy szakit, aki elvégzi eme kényes műveletet.
Az újraprogramozás után mindennek flottul kell működnie! ;) Ha mégsem, akkor az már javítási művelet lesz.