Lopotök

Indította felker77, 2014. január 14., 12:20:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

felker77

HELLO a következöben szeretnék egy kis segitséget kérni! kb 2 éve lecserélték a villanyorámat feltöltösre  2,5 honapja kaptam egy elenörzést a feleségem volt ithon aláiratak vele mindenféle papirt elviték a kismegszakitokat mert szemrevételezéssel megálapitoták hogy lopotökel lopom az áramot pár héten belül jött a levél az eontol fizessek 250000 ft kötbért kértem idopontot ahol elmondtam nem vagyok hajlando pár fénykpép végett fizetni amik tiszta homályosak erre a nő azt mondta kérhetem a szakértöi vizsgálatot én magam de akor kb 600000 ft lessz a fizetni valo hát én ennek elenére kértrem mivel tudom hogy nem loptam az áramot na a lényeg az ma megjott az szakértoi papir hogy loptam az áramot és fizessek 250000-t  hogy van ez lehet lopni az áramot a digitális orábol is mit csináljak, nem akarok fizetni mert nem loptam az áramot! ui:kb havi 20-22000ft tolltunk az orára mondtam a nönek is bent hogy elhoztam a csekeket azt mondta neki is megvan a gépbe akor nem értem hova loptam az áramot válaszokat elöre is köszi üdv : József

Novill

Először mindig meg kell nézni, hogy mit írunk alá. Egy jegyzőkönyv felvételnél mindenkinek joga van a jegyzőkönyvbe beírni a saját véleményét. Tehát egy jegyzőkönyvbe be lehet írni, hogy nem lopták az áramot a szolgáltató állításával szemben is. Az írásos anyagok és tanú vallomások és szakértői vélemények alapján kerül döntésre a bíróság. Az ellentmondásokra kell oda figyelni nagyon. Gondolom itt még nem jutott el ez a szakasz idáig. Nehéz így véleményt alkotni, mert nem ismerjük a részleteket. Akkor lehetne igazán vélemény alkotni, ha felkerülne ide a műszaki tartalom hely és nevek nélkül, hogy ne sértsünk személyiségi jogokat. Pusztán a műszaki tartalomra koncentrálva. Gondoljuk végig mi történik a lopótökkel történő lopás esetén. A méretlen oldalra való csatlakozás ( egy szerkezettel) ellenkező induktivitással ellenkező áramirány létre hozása által az elektrodinamikus óra megállítása vagy lassítása. Itt a bizonyításnál a méretlen oldalra való csatlakozást kell felderíteni. Ennek az egyik módja és gyanúja a kismegszakítónál lévő sérülések. A billenő résznél a műanyag sérült, kitört vagy kicsiszolt. Mi által a fémrészhez hozzáfért, ahonnan csatlakozik le a méretlen rész. Feltehetően ebben az esetben is ez a gyanú. Itt a fénykép felvétel, aláírt jkv. és a szerelők vallomása(írása) a bizonyíték a helyszínen. A másik bizonyítás az utólagos szakértői vélemény. Itt össze kell hasonlítani a helyszíni és a szakértői fényképeket, ha van ilyen. A kérdés, hogy a vizsgált kismegszakító a szakértői vizsgálat előtt le volt-e zárva, vagyis a szakértői kibontás előtt senki sem fért hozzá. A szakértői vizsgálat során a bontás a fogyasztó jelenlétében történt-e. A mérőóra hiba százalékát is vizsgálni kell, hogy mennyire hiteles.
A digitális órát már nem ismerem annyira. Annyi biztos, hogy arról rengeteg műszaki információ kérhető le. Különböző naplózásokat is tud végezni, itt már könnyebb a lebukás veszélye többszörösen. Számomra itt úgy érzem nagyobb a kiszolgáltatottsága a fogyasztónak.  Remélem ezt cáfolni fogják a kollégák.
Az ilyen gyanúsítások kényelmetlenek a fogyasztónak is főként ha ártatlanul gyanúsítják.  Ami tény, hogy az áram lopásokat el kell ítélnünk, de a szolgáltató negatív túlkapásait is. Főként azért is mert a többi fogyasztó fizeti meg a végén.

felker77