Kapcsoló-berendezések, elosztóberendezések elhelyezése

Indította recens, 2014. január 10., 19:54:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

recens

Villamos elosztószekrény / kapcsolószekrény elhelyezésével kapcsolatos kérdésem lenne.

•   víz és fűtéscsövektől ill. szerelvényektől milyen távolságban helyezhető el?
•   elosztószekrény előtt/mellett/közelében milyen méretű szabad teret kell biztosítani?

a fém elosztószekrény  védettsége  IP 55

Szabványhivatkozások is érdekelnének.





nova

Elosztó szekrénynél ha jól tudom az a mértékadó, hogy szerelés és karbantartás szempontjából melyik oldal kell, hogy hozzáférhető legyen. Rittal szekrényekhez általában hátulról nem szükséges a hozzáférés, de a modulos rendszerben szerelhető kapcsolószekrényekhez jó, ha minden oldalról hozzáférhető. Pontosan én sem emlékszem, de talán mintha 90 cm lenne. Utána kellene nekem is nézni. Persze ehhez jó lenne szabvány szám is akkor meg lehet nézni a szabvány könyvtár idevonatkozó részeit.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi

Üdv!

MSZ 1600-11:1982

Létesítési biztonsági szabályzat 1000 V-nál nem nagyobb feszültségű erősáramú villamos berendezések számára. Villamos kezelőterek és laboratóriumok

6.5 fejezet

recens

Köszönöm a válaszokat.

Az MSZ 1600-11:1982 Villamos kezelőterek és laboratóriumokra vonatkozik, mint írtad czapi


Viszont beleolvastam a MSZ 1600-1 szabványba a 6. pont (26 oldal)
és  a 6.8.2 szakasz (31 oldal) említést tesz .

A hatályos MSZ HD/MSZ EN szabványokban ez hol található meg?
Egyáltalán felelhető valamelyikben?

czapi

Idézetet írta: recens Dátum 2014. január 12., 16:12:10 DÉLUTÁN
Köszönöm a válaszokat.

Az MSZ 1600-11:1982 Villamos kezelőterek és laboratóriumokra vonatkozik, mint írtad czapi


Viszont beleolvastam a MSZ 1600-1 szabványba a 6. pont (26 oldal)
és  a 6.8.2 szakasz (31 oldal) említést tesz .

A hatályos MSZ HD/MSZ EN szabványokban ez hol található meg?
Egyáltalán felelhető valamelyikben?
Üdv!

Nem ismerek ilyet, ha betartod az MSZ 1600 szabványban leírt távolságokat, szerintem nem hibázol.