Wifi hálózat veszélyei

Indította Novill, 2013. december 23., 09:05:23 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

exchange

Érdekes téma, Bár meg kell mondani hogy ma már nincs olyan termék amiről nem állapították volna meg hogy rákkeltő, majd rá pár hétre mondták az ellenkezőjét, úgy hogy fogalmam sincs hogy kinek higgyek.
nekem. a Régi gépen tetején van, kb egy méternél is kisebb helyt van, de éjszakára kihúzom. Áthelyezem gondolkozok énis.
Vicces hogy épp akkor vettem meg a Routert mikor ez a dolgot leírták hogy veszélyes.

Szirty

Helló exchange!

Idézetet írta: exchange Dátum 2013. december 23., 19:47:14 DÉLUTÁN
Vicces hogy épp akkor vettem meg a Routert mikor ez a dolgot leírták hogy veszélyes.

Vagy: Vicces, hogy épp akkor írták le, hogy veszélyes, amikor megvetted...
:-) (érezd a különbséget! A kiindulási feltételek azonosak)

nova

Hogyan nézne ki a világ ha láthatóak lennének a WIFI jelek
Igaz a cikk angol nyelvű, de a képek így is szemléletesek lehetnek azoknak akik esetleg nem értik a cikkben szereplő szöveget.

Igaz nem közvetlenül a témához tartozik, de hasonló témája mint az elöbbi cikknek.
Hogyan nézne ki a világ ha láthatóvá válnának a mobil telefon jelek
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Villanyreszelő

Üdv!

Nálunk 1 méterre van az ágytól a wifi,sőt az ágy mellett kisfeszültségű villamos vezeték is található csatornában,meg az egész házban pókháló szerűen,2 mikro,4 telefon üzemel,egy wifis egér,és egy klaviatúra,egy xbox játékvezérlő,és konzol is wifis,125 ezer volt robog el a tető felett,tudtom szerint nem vagyunk rákosak,és olyan jókat alszunk éjszaka,hogy ihaj :)

Novill

Örülünk neki, hogy egészséges vagy. A fiatalabb korosztály általában nem hisz ezekben. Ez nem baj. Mondani szokták minden a tudatban dől el. Én sem hittem ezekben, sőt kerestem mindig ezekre az ellentétes műszaki cáfolatokat. Racionalitás elméletén állva vizsgálódtam. Amihez úgy gondoltam, hogy némileg értek is az érintésvédelem.  Tudjuk, hogy a vezetékes érintésvédelem egyik lényeges része a TN rendszernél, de még a TT rendszernél a jó földelési ellenállás érték, a folytonos védővezető és EPH hálózat. Ha nekem jön egy randiesztéta és azt bizonyítja, hogy föld potenciál probléma van nem fogadom el amíg műszeresen is le ellenőrzöm. Amikor már legalább a huszadik alkalommal sem tudtam megcáfolni kezdtem bizonyos dolgokat elfogadni. Általában hurokellenállás méréseket végzünk, melyek mérési eredményeit össze hasonlítjuk a megengedett értékkel.  Vannak esetek amikor a rejtett nullázás esete áll fenn, vagyis nincs kiépítve védővezető, de a nulla sínt összekötik a PE sínnel. Mérünk ilyen esetben a dugaszoló aljzatnál a mért érték a megengedett érték alatt van.  Tehát jónak tekinthető elvileg. Viszont ha az elosztó táblánál elvégezzük a PE és N megbontását méréseket végezve, mégis azt kell kijelenteni hogy nem megfelelő.  Amit biztos tudunk, hogy mágneses tereknek egymásra van hatása, a feszültség alatti vezetők körül mágneses erőtér alakul ki, stb. Ezeket tudjuk a tanulmányainkból. Az alacsony és magas frekvenciás elektromágneses sugárzások is jelen vannak, ezek állítólag hatással vannak ránk. Villamos szakemberként javaslom a multiméteres műszerrel mért meg a test feszültségedet kísérletképpen a különböző helyeken.  A műszer egyik pontja ellenőrizhetően azonos föld potenciálon legyen minden mérés esetén.  Érdekes mérések lehetnek  :) ;).

exchange

Idézetet írta: Szirty Dátum 2013. december 23., 20:07:33 DÉLUTÁN
Helló exchange!

Idézetet írta: exchange Dátum 2013. december 23., 19:47:14 DÉLUTÁN
Vicces hogy épp akkor vettem meg a Routert mikor ez a dolgot leírták hogy veszélyes.

Vagy: Vicces, hogy épp akkor írták le, hogy veszélyes, amikor megvetted...
:-) (érezd a különbséget! A kiindulási feltételek azonosak)

na igen :)
Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2013. december 24., 14:53:34 DÉLUTÁN
Üdv!

Nálunk 1 méterre van az ágytól a wifi,sőt az ágy mellett kisfeszültségű villamos vezeték is található csatornában,meg az egész házban pókháló szerűen,2 mikro,4 telefon üzemel,egy wifis egér,és egy klaviatúra,egy xbox játékvezérlő,és konzol is wifis,125 ezer volt robog el a tető felett,tudtom szerint nem vagyunk rákosak,és olyan jókat alszunk éjszaka,hogy ihaj :)

Nekem az ágy felett van egy konnektor. Meg még tv antenna kábel (Tv-től a Laptop Tv tunerhez) is fut az ágynál persze de persze este kihúzom a tv-t akkor az már nem számít. Egyedül a konnektorban van áram. Nem tudom konnektornak van e valami sugárzása? Korábban mondták hogy igen, szerintetek?

nyaki

Nem a konnektornak van, hanem a vezetékhálózatnak lehet, hiszen frankó antennaként viselkedik, mint ahogyan az ÁVK-t szokta megbolondítani egy villám által keltett térerősség változás is.

Villanyreszelő

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. december 24., 15:35:02 DÉLUTÁN
Örülünk neki, hogy egészséges vagy.

21 éve,10 éves korom óta vagyok inzulinos cukorbeteg.
Én soha nem cáfoltam az elektromágneses tér emberi szervezetre gyakorolt hatását,de nem osztom azt a nézetet,hogy komoly szervi elváltozásokat okozna,vagy szerepet játszana közérzetünkben.
Nem lehet kizárni életünkből ezeket,ott vannak,iskolákban,háztartásokban,kórházakban,diagnosztikai berendezésekben.
A feszültségmérést földpotenciálhoz képest kipróbáltam, egyenáramú mérésben.
7mV körüli értéket kaptam,a ball kezem,és a dugalj védőérintkezője között Wifis helységben.Itt is sok minden szerepet játszik.
Szervezet ellenállása,idegi állapot.
Amikor elengedtem a tapintó csúcsokat 1-2mVnyi feszültséget mértem.
Ezek gondolom a mérővezetőkben indukálódott feszültségek.
A kert végében ahol csak az anyaföld van földbe leszúrt szondához képest 3-4mV körüli értéket,az EPH-zott gázóra,és a benedvesített ball kezem közt 2-3 mV körül volt.

Novill

Ez a betegség sajnos nagyon rossz, csak javulást kívánok az egészségi állapotban.  Attól, hogy nem hiszel benne a cukor betegség is lehet elektromágneses földsugárzás oka sajnos. Én sem hittem a láthatatlan dolgokban,de az ember a kor előre haladtával sok mindent megtapasztal. Ott van az írisz diagnosztika is, ami számomra furcsa. Egyszer a nejemet elkísértem egy előadásra, ahol táv diagnosztizáltak. Ezeket hokusz pokusznak tartottam és talán még most is. A nejem megkérdezte az előadótól ( kb 10 dik  sorban voltunk tőle), hogy az édesapja egészségi állapota milyen. Soha nem beszéltünk ezzel az emberrel, tehát nem ismerhette az apósomat az biztos, kb 100 km-re volt tőle.  A válasza a következő volt az apósom hosszanti vízérben fekszik, ezért leukémiás betegsége van. Sajnos akkor már az volt.  Vajon erre mi lehet a tudományos magyarázat? Apósom halála után találtunk egy mérő embert, aki ugyanazt állapította meg erről a helyről csak pontosabban, hogy vízér van ott ahol apósom tartózkodott sokat.

Villanyreszelő

Idézetet írta: Novill Dátum 2013. december 24., 19:21:45 DÉLUTÁN
Ez a betegség sajnos nagyon rossz, csak javulást kívánok az egészségi állapotban.  Attól, hogy nem hiszel benne a cukor betegség is lehet elektromágneses földsugárzás oka sajnos. Én sem hittem a láthatatlan dolgokban,de az ember a kor előre haladtával sok mindent megtapasztal. Ott van az írisz diagnosztika is, ami számomra furcsa. Egyszer a nejemet elkísértem egy előadásra, ahol táv diagnosztizáltak. Ezeket hokusz pokusznak tartottam és talán még most is. A nejem megkérdezte az előadótól ( kb 10 dik  sorban voltunk tőle), hogy az édesapja egészségi állapota milyen. Soha nem beszéltünk ezzel az emberrel, tehát nem ismerhette az apósomat az biztos, kb 100 km-re volt tőle.  A válasza a következő volt az apósom hosszanti vízérben fekszik, ezért leukémiás betegsége van. Sajnos akkor már az volt.  Vajon erre mi lehet a tudományos magyarázat? Apósom halála után találtunk egy mérő embert, aki ugyanazt állapította meg erről a helyről csak pontosabban, hogy vízér van ott ahol apósom tartózkodott sokat.

Sajnos a tudomány mai állása szerint nem gyógyítható,csak kezelhető.
Amióta cukros vagyok sok sorstársam láttam ebbe belehalni,megvakulni,stb.
Én még a szerencsések közé tartozom úgy gondolom,de nekem is ketyeg az óra.
Nem akarok siránkozni itt.
Nálunk is volt egy rézpálcikás ember és megállapította,hogy az ágy ahol fekszem egy vízéren van.
10 éves koromban ott feküdtem.
Kérdeztem mi a megoldás,azt mondta hogy elég ha az ágyat áthelyezzük máshova.
Ez megtörtént.
Ha jól emlékszem úgy mondta a "víz elszívja az energiát"