Érintésvédelmi felülvizsgálati díjak.

Indította zsombor8, 2013. december 20., 10:47:58 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Novill

Igen én sem  tapasztaltam hatósági ellenőrzést  még . Sőt az a tapasztalatom, hogy igazából végig se olvassák sem a cég vezetése, de még a munkavédelmi előadók  sem. Valóban a szigorúbb jogszabályok ellenére sokan nem is végeztetik el, felesleges pénz kiadásnak tekintik.

Könyves Kálmán

Az hogy el sem végeztetik, az kicsit erős, de a másolós játék simán belefér, és szerintem a felügyelet részéről is. Lehet hogy itt a valódi probléma?


pgz

Szerintem erre is az az igaz, hogy mindenért annyit kérhetsz, amennyit megfizetnek  érte, vagyis ha sok árajánlatot nem fogadnak el, mert van sokkal olcsóbb, akkor érdemes elgondolkodni.

Persze nem kell mindent elvállalni, de ezt könnyű mondani , de nehéz megcsinálni.

üdv pgz

Gyurmaúr(fi-relé)

Erre a dologra is áll, miszerint addig nincs baj, ameddig nincs nagybaj, ugyanis ha pl. egy társasházban -egy munkahelyre vonatkoztatva ez fokozottabban igaz- valakit agyonvág a delej és ebből esetleg súlyos sérülés, netán haláleset következik be, akkor ugye az első lépés, hogy a yard bekéri -többek közt- a legutsó ÉV jegyzőkönyvet és azt rögtön át is adja egy kirendelt igazságügyi vill szakértőnek. Gondolom, sokatok -tán ha jól emlékszem, Novill barátunk írt pár piros 18-as karikás történetet ilyen kirendelésekről, ha nem te voltál, akkor 1000 bocsi...- volt már olyan szituban, hogy vagy felkérték szakérteni 1-1 ilyen esetben, vagy pedig az általa korábban készített hivatalos, pecsétes jegyzőkönyvét, s az abban leírtakat kellett akár a bíróságon, tanúként beidézve megvédeni. Tehát, innentől kezdve egy potenciális tömeggyilkos az a műszaki vezető, vagy közösfütyi, aki fittyet hány a törvényi kötelezettségre, miszerint 6-9 évenként KÖTELEZŐ ÉV inspekciót tartani egy ilyen inspekció elvégzésére hatóságilag feljogosított, tehát minden mérést, adatot BÜNTETŐJOGI FELELŐSSÉGE  tudatában, pecséttel, aláírásával hitelesítő szakemberrel. Azt gondolom, összefoglaltam a lényeget, ha nem, kérlek titeket, egészítsétek ki! Köszi...

Novill

Igen volt már olyan esetem amikor kis cégnél kellett vizsgálnom a villamos baleset keletkezési okát. Ezek mindig nagyon szomorú esetek, mert a szakértőnek a kollégáik munkáival kell szembesülnie. Ezek tényfeltárások a helyszíni vizsgálatok alapján illetve a dokumentációkban feltárt műszaki tartalom.  Ha látnátok milyen minősítő iratokat adnak ki sokan, nagyon sokan dobnátok egy hátast.  Mit is vizsgálunk ilyenkor? Ezek a vizsgálatok kimondottan a baleseti helyszínre és azzal összefüggésbe hozható helyszínre koncentrálódik. Milyen kérdések merülnek fel? Ki szerelte és mikor, hol vannak a bizonylatok erről? Ilyenkor mindenki igyekszik kibújni a felelősség alól. Érdekes hogy számla nélküli munkáknál ki derül a villanyszerelő neve. A felülvizsgálónál pedig egyértelmű, mert van írásos anyag a minősítő irat. Viszonylag ritkán találkozom ilyen felülvizsgálatot érintő vizsgálatokkal, eddig kb 3-4 alkalom lehetett. Volt  olyan eset amikor be lehetett bizonyítani két felülvizsgálati cikluson át, hogy a műszaki hiányosság már korábban is fenn állt.

villlali

Urak figyeljetek egy kicsit: (Könyves Kálmánnak: Nyugat Magyarországon dolgozom)

Én mást tapasztalok. Munkavédelmi szakember vagyok, tűzvédelmi szakember és villamos felülvizsgáló is. Én azt tapasztalom, hogy hatósági ellenőrzés egyre jobban kiterjed a villamos jegyzőkönyvekre ami nagyon jó!!! Sőt mondok jobbat! Katasztrófavédelmi kollégáknak (hatósági osztályon) sokaknak meg van ugyan ez a minősítése ami a villamos felülvizsgálatokat jelenti. Tudják mit nézzenek, tudják és látják egy jegyzőkönyvről, hogy az hogy született!!!! Én is és mindenki találkozik azokkal a bizonyos jegyzőkönyvekkel és felülvizsgálókkal akik olyanok amilyenek. Találkoztam 13000 mérőpontos jegyzőkönyvvel 68.000 Ft-ért 1hét alatt! Ugye milyen ügyes a magát felülvizsgálónak nevező természetes személy???? Ahogy egy tanárom és jó barátom mondaná: majd a kiváncsi emberek társasága ha megkérdez ezt azt akkor gond van. És igaza van. Én azt vallom, hogy igen is harcolni az ellen, az olyan ember ellen aki csak jegyzőkönyvet gyárt szarért hugyért és ha lehet akkor bele kell kötni a jegyzőkönyvébe, mert te én és a többi normális felülvizsgáló aki nem így akarja ezt a szakmát végezni mint a kókler  mi nem kapunk lassan munkát. Idővel aztán rájön a megrendelő, hogy baj van. Tudjátok mi kell hozzá??? Olyan hatósági ellenőrzés amiben toppon van a ellenőrzést végző személy és elhihetitek egyre több van ilyen. Ami jó nekünk és egyre rosszabb lesz a kóklereknek.

Check rendszer + biztosító! remélem bevezetik nagyon jónak tartanám, mint hogy azt is, hogy évente egy tényleg hozzáértő független szakmai szervezet kérjen be minden felülvizsgálótól 10db jegyzőkönyvet és nézze meg. Sok mindenki adná vissza a papírt.

Könyves Kálmán

Örülök, ha te pont az ellenkezőjét tapasztalod, mint én, és még sokan mások. Azt sem kérdőjelezem meg, hogy az itt is megosztott árlistádat elfogadják a partnereid, szerencsés vagy, és biztosan sok munkád van benne, hogy ez így alakult. Jó lenne, ha ez általános lenne!
Nem kell konkrét várost írnod, elég ha az illetékes felügyeletet megírod, hol tapasztalod ezt a fajta felkészültséget?


villlali

Én leginkább Bicskétől az osztrák határig mozgok és dolgozom. Pl a Komárom Esztergom Megyei ellenőrző hatóság Mvéd, katvéd stb előtt le a kalappal korrektek és jól végzik a dolgukat. Ott van Győr ugyan ez a helyzet. Én azt tapasztalom, hogy inkább segítőszándék van mint pénzbehajtás. persze van ellenkező eset is. A cégek tekintetében szerintem fontos nekik, az hogy korrekten és normálisan legyen megcsinálva nekik a felülvizsgálat. És nagyon remélem, hogy egyre általánosabb lesz ez.

Gyurmaúr(fi-relé)

Ja, kéremszépen; Észak-Dunántúl, az csúnyán másvilág! Ott nagygyon más srófra jár az elme, ez elmondható az élet szinten összes területén, nem kivétel ez alól a villanyászat sem! Én Győr-Mosonban, Vasban azt tapasztaltam, hogy sokkal igényesebben dolgoznak a villanyászok, akár egy lakóépületben, akár egy ipari, kereskedelmi, vagy egyéb kommunális rendeltetésű épületben jártam. Ez van, ezek történelmi beidegződések, ezeken változtatni -pláne a jelenlegi általános társadalmi, gazdasági környezetben- háát?!

Könyves Kálmán

Igazad van, ez itt más világ. Nagy baj, hogy ennyire más lehet az ország többi részéhez képest! Tettek érte az itt lakók pozitív értelemben, és máshol mások másképp, de nem ez az egyedüli oka a különbségnek.
Ha ez a jobbik rész, milyen a rosszabb? És mennyivel?
Gondolom, de rossz belegondolni!
Biztos a nagy többség megteszi a LEHETŐSÉGEIHEZ mért maximumot, de ezek közt már óriási különbségek lehetnek.
Reméljük, jövőre keletebbre is vége lesz a válságnak, és több lehetőség lesz, mint idén!