Steinmetz-kapcsolás

Indította Tamás, 2013. november 17., 21:18:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tamás

Üdv Mindenkinek!
Szeretném megkérdezni , hogy mi a különbség a hangfrekvenciás  (HFKV), valamint a rádiófrekvenciás vezérélés (RKV)  működése között?
Valamint még azt, hogy a két Steinmetz-kapcsolás közül, mikor melyiket alkalmazzuk, melyik jobb, esetleg melyik "rosszabb", és miért?
Hol találok előírásokat az informatikai hálózatok kialakítására vonatkozóan?
Köszönöm!
T.

nyaki

Üdv!
A nevében benne van.
A HF az emberi fül számára hallható, 20-20.000Hz-es tartományba esik, mely matematikailag leírható változóit felhasználva nem csak zenehallgatásra, hanem többnyire analóg és digitális vezérlésekre nagyszerűen fel lehet használni, de vezetékre van szüksége.
Az NF olyan, az emberi fül számára nem hallható frekvenciatartomány, melyet fel lehet használni, az alacsonyabb rezgésszámú analóg és digitális jelek modulált átvitelére. Mivel bizonyos frekvencia felett a jel kilép a vezetékből a skin-hatás miatt, vezeték nélküli jeltovábbításra is kiválóan használható.

A két Steinmetz-kapcsolás között ugyanaz a különbség, mint a hagyományos csillag/delta kialakítás között. A felhasználás jellege dönti el, hogy melyiket használjuk. Ahová nagy indítónyomaték kell oda deltát, ahová alacsony indítási áram, oda pedig csillagot használunk, majd ha kell, akkor kombináljuk a kettőt.

A gugli a barátod:
számítógép hálózat kiépítése


Tamás

Tisztelt Nyaki!
Köszönöm a válaszaid!
Az informatikai hálózatok kialakításánál, arra gondoltam , hogy az erősáramú vezetékeket, kábeleket és az infó. kábeleket hogyan , milyen módon kell szerelni egymáshoz képet!
Távolságok védőcsövezés árnyékolás stb!
Tehát ezekre keresek előírásokat!
A  HFKV-nél valamint a RKV-nél az E-on által használt berendezésekre gondoltam , amik az "éjszakai" fogyasztóknak kapcsolják a feszt.
Köszi
Tamás

nyaki

Üdv!

Minden gyengeáramú és erősáramú vezetéket egymástól elkülönítve kell vezetékezni, tehát nem lehetnek közös csatornában vagy csőben és ráadásul külön kell dobozolni is. A különböző feszültségszintű csövek futhatnak egymással párhuzamosan, de a felhasználás jellege dönti el, hogy a törpefeszű hálózatot vezetékeit kell-e külön árnyékolni vagy sem.

A hangfrekvenciás mérővezérlést maga a villamos hálózat vezetéke továbbítja, amihez semmilyen különleges vezetékezés nem kell, mert ezt a frekit minden, az energiaelosztásban résztvevő trafó, vezetékhálózat, kapcsoló és leágazó elem maradéktalanul átviszi. A nagyfrekis vezérlés pedig nem a villamos hálózaton történik, hanem egy rádióadó antennája segítségével, úgymond kisugározzák az éterbe és a mérő telepítésének helyén elhelyezett antennával veszik, tehát ehhez sem kell semmi extra, hacsak a szolgáltató nem telepít egy külön antennát a vétel javítására, de ez nem a Te feladatod.