Villanyszerelés külső hőszigetelő felületen

Indította faxelektro, 2013. október 13., 18:36:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

      Egy kivűlröl szigetelt-8cm-esszigetelés és szinezett lakásra kell felszerelni
       12drb kűltéri lámpát és 5drb dugaljat.Ajáljatok valamilyen jó megoldást.
      Láttam a KOPOS-KOLIN rendszert de azt ugy tudom,hogy aszigetelés
        elött lehet alkalmazni.      Köszönöm asegitséget.

czapi


Simon Endre

Faxelektro kolléga fgyelmébe, itt szerszámokról illene eszmefuttatni a tematika szellemébe !

Jártam én is hasonló cipőben, hat refi, meg két kültéri konnektor, persze utólag. Lényeg hogy a hőszigetelés alá kell levinni az erőket, ezért hordképes átvezetés kell a lámpatesteknél. Erre téglafalnál a  "8-as" mosdó felrögzítő csavar alkalmas, mivel ez akár 150mm-re is kihozza a rögzítési pontot, persze van rövidebb is. A dugaljzatoknál meg feljelölés után pontosan kivágni a hőszigetelést a falig azután a szerelvény igénye szerint alátétezni a kívánt magasságíg jó alátámasztást adó 5 mm-es (vikupor) PVC hablemezzel  és evvel együtt falra csavarozni (tiplizve.) Betonfalnál a lápatestekhez fém dübel és menetesszáras kitoldás a jó, mert igy a felmagasítás és a ráhagyás tetszőleges lehet. Ha a lápatest könnyű, akkor az M6-os menetesszár is megteszi. Amennyiben a lámpatest nem tudja "fogadni" még az M6-os méretet sem, akkor egy lemezcsíkból közbenső szerelősínt kell hozzá készíteni és erre felcsavarozni azt a hozzáillő csavarral . Ez a szerelősin előre elkészítve fúrósablonnak is jó. Kültéri refiknél meg azok  kengyele direkt kínálja ezt a megoldást, így még szerelősín sem kell. A kész hőszigetelést falfúrásnál nagyon óvni kell a téglaportól, folyamatosan porszívózni, vagy lefóliázni, különben meggyűlik a bajod a tulajjal, vagy az építésvezetővel. Kitoldásoknál értelemszerűen dupla anya és fakötésű alátét javasolt. Alkalmanként az ügyfél még idejében szól, ilyenkor előre felfúrom a lámpahelyeket beteszem az ideiglenes, hosszban ráhagyott felmagasítókat ezeket takarószalaggal  végíg betekerem. A kábel, vezeték kijövő csőve ha nem merev, hanem gégecső dugok bele egy lécdarabot, leszallagozom és jöhetnek a hőszigetelők. Külső kábelezés, csövezés, átmenő rögzítés nem javasolt, ha tudott hogy a hőszigetelők  tányértiplis rögzítést alkalmaznak, mert az bíztos hogy kábel, cső, parclilemez találkozni fog a fúróval.