Led vilàgitás

Indította szda16, 2013. szeptember 29., 11:19:19 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

szda16

sziasztok!
vègzös villany szerelö vagyok ès van egy led lámpa sorom ami dc 12 volt rol mükodik. de nekem nincs hozzà transzformátorom nincs pènzem venni egyet ès az lenne a kèrdèsem h van ilyen règi nagy trafos telefon töltöm azt meglehet e oldani hogy a 4.8 volt helyett 12 voltot adjon??
a vàlaszt elöre is köszönöm!

NagyPS

nem

hosszabban, ezek mind kapcsoló üzeműek ami azt jelenti nincs benne transzformátor, ha lenne is azok fiksz tekercselésűek és általában kiöntöttek. Megbarkácsolni sem lehet őket.

szda16

köszönöm a választ majd akkor gyüjtögetek

Szirty

Üdv NagyPS!

Idézetet írta: NagyPS Dátum 2013. szeptember 29., 11:40:06 DÉLELŐTT
ezek mind kapcsoló üzeműek ami azt jelenti nincs benne transzformátor,

Azt írta, hogy "van ilyen règi nagy trafos telefon töltö" nekem úgy tűnik, hogy ez semmilyen tekintetben nem felel meg egy kapcsoló üzemű adapter jellemzőinek. Mindamellett, hogy a kapcsoló üzeműben is van transzformátor.

Az mindenképp helytálló, hogy naqyobb feszültséget kicsikarni belőle elég komoly beavatkozás lenne.

Simon Endre

szda16 barátom
Arról nem írtál, hogy LED sorod milyen paraméterekkel bír, vagy legalább valami típusszámot. A feltételezett tápfeszültséget is gyanakvással fogadom, mivel vannak áramerősségben megadott jellemzővel bíró, (soros) változatok is, ezekhez speciális áramgenerátoros táplálás kell és ha ezt ráteszed egy normál 12 V-os tápra a LED sor nagy valószerüséggel belehal. Amennyiben bíztos a 12 V és a "trafós" táp névleges teljesítménye elegendő, akkor egy úgynevezett feszültségkétszerző kapcsolással kicsikarható belőle akár a 12 V is. A kapcsolást elküldöm csatolmányban, de ehhez igen nagy kapacitások kellenek és kis feszültségesésű és ésszerütlenül túlméretezet diódák az elvárt kis bellső ellenállás céljából. Ez a ráfordítás kb. egy 1-2 A-es 12 V-os táp árával összemérhető, plussz a munkád is, feltéve ha ezt az átalakítást bevállalod.
Egy olcsó kapcsolóüzemü táp beszerzési forrását a fórumon kívül közlöm veled. (Ez itt nem a reklám helye.)
ui. : Ha vállalod a postaköltséget és tudod a valós teljesítményigényt küdök neked olyan "trafós" tápot, amilyet csak kérsz.

zoli_varga

Dugasztáp és áramgenerator. Előbbit bolhapiacon 500 ért utánad dobják utóbbit rendeled.

Tapatalk-kal küldve az én LG-D280-el


nyaki

Üdv!
LED-et vagy áramgenerátorról vagy stabilizált feszről üzemeltetünk annak megfelelően, hogy milyen a LED(ek) kialakítása és üzemeltetési körülményei.
A legjobb megoldás az áramgenerátoros üzem.
A feszültséggenerátoros üzem nem minden esetben követendő, mert a hőmérséklet emelkedésével a LED-ek nyitófesze csökken, míg az árama nőni kezd és lesz egy pont, ahol a lavinahatás fog érvényesülni a hőmegfutás következményeként és a LED végleg megszakad vagy zárlatossá válik, ezért a LED-eket minden esetben komolyabb hűtéssel kell ellátni és biztosítani, hogy semmilyen körülmények között ne menjen a hőmérséklete 50°C fölé.

faxelektro

Jó estét
             Ismeri valaki képeken látható díszvilágítást, amely a hóesést utánozná sajnos az öt csőből csak egy működik lehet azért mert kínai. Egy csőben 80drb led van diódák,ellenállások 24V a táp.A tavaly karácsonykor működött most fel szerelték és csak egy cső világit.Milyen hibák lehetnek,vagy kuka?

faxelektro

JÓ ESTÉT
Felszereltem egy csillárt benne három 11W energiatakarékos égővel amit egy MV-ST01 MENTAVILL mozgásérzékelő kapcsol sajnos lekapcsolt állapotban villognak az égők.Ki cseréltem három led 3,6W és az is villog. Egyik égőt ki cseréltem egy hagyományos 100W-os égőre igy jól működik csak furán néz ki a csillár.Milyen megoldást javasolnátok_?
                                                                    Köszönöm

Simon Endre

Ez a téma már volt!
Kapcsoló, kapcsolási idõ, érintkezõk mérete stb... 2014. Március 01.
és 2014. Április 14. Villogó kompakt csõ.
A kapcsolókészülék kétvezetékes (soros,) ezért a rajta átfolyó nyugalmi áram is a szokásos tüneteket okozza mint a jelentékeny vezetékkapacitás, vagy a jelző glimm  néhányszáz mikroamperes árama. A hagyományos fémszálas izzó ezt a kis áramot simán "elfogyassza" nem engedi töltődni a pufferkondit, ezért nem villog a vele párhuzamos fényforrás. A megoldás az újfent datált hozzászólásokban.