• Led vilàgitás 4 2
Jelenleg:  

Szerző Téma: Led vilàgitás  (Megtekintve 14820 alkalommal)

Nem elérhető danda645

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • danda645 nincsen befolyása.
Led reflektor
« Válasz #10 Dátum: 2015. November 22., 17:09:35 pm »
Üdvözletem!

Vásároltam egy változtatható színű Led reflektort.Olyan problémám van hogy amikor kikapcsolom a távirányítóval utánna a zöld szín nagyon halványan világít tovább.Az lenne a kérdésem,hogy a lámpával van-e baj vagy valami az áramkörrel lehet?Nem tudom ilyenkor mekkora lehet az áramfelvétel mert ha "jelentéktelen" akkor nem zavar.

Válaszukat előrre is Köszönöm
                                                     Dániel

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
Re:Led vilàgitás
« Válasz #11 Dátum: 2015. November 23., 14:43:21 pm »
üdv!
A szín(LED)váltást a lámpába épített vezérlő végzi egy-egy kapcsoló FET-en keresztül, tehát vagy a FET átvezet vagy a FET munkaponti beállítása változott meg a gate elektródáján vagy maga a vezérlő adta meg magát.
Javítása elég macerás és időigényes.
Az áramfelvétel nem lehet valami jelentős.

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #12 Dátum: 2015. December 21., 07:44:46 am »
Egyre jobban terjednek a led lámpatestek és szalagok alkalmazása a gyakorlatban. Így a javításukra is előbb utóbb fel kell készülnünk. Itt a tápegységekre, égőkre, stb. gondolok. Vajon a kereskedelem is felkészült erre, vagy komplett lámpák cseréjét támogatja?

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #13 Dátum: 2015. December 21., 12:39:31 pm »
A szabványos foglalatokkal integrált LED fényforrások javítása nagy általánosságban nem kivitelezhető. A kompaktok viszont simán javíthatóak, de nagyon macerás.
A LED szalagokhoz alkalmazott önálló PELV tápegységek javíthatóak, de javítás után elvileg bizonylatolni kellene.
A lámpatestbe épített, általában ÉV.I és ÉV.II osztályú tápok is javíthatóak. A lámpatest kialakításától és a táp beszerelésének milyenségétől függ, hogy kell-e bizonylatolni.
A békesség jegyében jobb kompletten cserélni feltéve, hogy van odavaló csereszabatos darab.

Nem elérhető Szirty

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Szirty talán lesz valaki.Szirty talán lesz valaki.
« Válasz #14 Dátum: 2015. December 21., 15:22:39 pm »
Üdv!

A LED szalagokhoz alkalmazott önálló PELV tápegységek javíthatóak,

Feltéve, hogy nincs az egész kiöntve kemény műgyantával... :-o
Sajnos az rontja az esélyeket.

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #15 Dátum: 2015. December 21., 22:36:10 pm »
Ahogy mondja kend! ;) ...bár én már néhányat javítottam meg önszorgalomból, pl. az IP67-es típusokból. Ezek  mindegyike ki volt öntve olyan butilgumi szerű anyaggal. Mire kiszedtem az alkatrészek közül, felfutott a tök a hátamon. Van olyan is, ami hasonló "cipőben jár", mint a laptop táp. Annak a házát simán meg kellett erőszakolni némi furfanggal és feltárva szépen hozzá lehetett férni a panelhez. Aztán vannak a fémrácsos kivitelűek, azok tényleg könnyen javíthatóak, de ma már minden driver olyan olcsó, hogy gyakorlatilag még egyiknek sem kérték a javítását.
A fogyasztói politika az elektronikai javítószakmákat szinte teljesen ellehetetlenítette. Részemről már csak hobby szintre degradálódott, pedig imádok velük foglalkozni.

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
« Válasz #16 Dátum: 2015. December 21., 22:49:48 pm »
Üdv Szirty !
Az LPV sorozatú (MW) tápok beszerelésénél én kénytelen vagyok kikaparni a csatlakozások környékét, no és persze újra beragacsolni, mert az eredeti 15-20 cm-es kivezetések toldásánál ésszerűbb a kábelcsere. Ezekben nagyon jól elváló és lágyan törő a kiöntőmassza. Ezen kívül más gyártmányokban nem találkoztam kiöntéssel, legfeljebb orvosi eszközök tápjainál, azok javítását meg nem vállalom. A tápok kapacitív szivárgóáramát mérem és csak olyat használok amiben ez már szinte mérhetetlen. Ez azért szempont, mivel a saját gyártmányú LED armatúráim fémteste (hűtőbordája) a negativ táp ami nyilvánvalóan az emberi testel érintkezhet a tápcsatlakozó is aktív fémházas és így a szerelésnél megspórolom a fele huzalozást.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
32 Válaszok
9200 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2015. Május 21., 21:34:57 pm
írta faxelektro
22 Válaszok
9446 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2017. December 06., 17:34:05 pm
írta Simon Endre
6 Válaszok
1965 Megtekintések