Gáz,de mégis villany-ász!

Indította Cserrobi, 2013. szeptember 05., 15:51:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Cserrobi

Nagyon össze vagyok már zavarodva és egy halandó ezt nem is értheti.
Hol is kezdjem,hogy mindenki értse.
Egy hatalmas felújításba fogok kezdeni 10 nap múlva.
Eljöttek a villanyászok és a gázőrök,és kicsit el keserítettek engem.
AZt kezdték el nekem mondani,mint ami az éttermekbe kötelező.
Hogy azt kell megoldanom ami ott van,hogy addig nem tudom begyújtani a gázrózsámat míg az elszívót nem kapcsolom be.
Na itt kezdődtek a gondol,csak úgy repkedtek a 10 ezresek.
Mondtam nekik ez egy étterembe érthető,na de egy viskóba!
Szerintetek ennek lesz alapja? Mert most feldúratok mindent,és nem szeretném ha jövőre meg ezért kell megint szétveretnem mindent.
Gondolkoztam a villanytűzhelyen,de nincs bent a három fázis. :(
Mondjátok hogy ez egy baromság!



nova

Családi házas környezetbe én még nem hallottam ilyet. A kiépítése viszont nem tűnik bonyolultnak, hiszen a gázégős tűzhelyeknek is elektromos a szikra gyújtása. Ezt a kettőt retesz feltételbe állítva meg is van oldva a dolog. Ettől függetlenül persze nem életszerű a kérésük.
Esetleg nem hivatkoztak valamilyen rendeletre, szabványra mely erre kötelez? Hiszen hivatkozási alapnak meg kell jelölniük valamit, az nem magyarázat része, hogy kötelező és kész.  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Cserrobi

Sajnos azt mondták,hogy ezt a törvény fogja előírni,de szerintem ez egy baromság. De elkezdték sorolni mivel jár ez,engedély meg engedély.  Ki fog nekem idejönni,hogy megnézze,hogy ez így van itt nálam?



nova

Tehát ezek szerint még nem is érvényes az a törvény melyre hivatkoznak?
Ez így nem igazán állja meg a helyét nálam.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Cserrobi

Még nem,de a hír már felröppent. És abban viszont igazat adok nekik,ha már szétveretem a kérót,akkor nehogy fél év múltán meg megint nekiláthatok,ha nem akarom hogy látszódjanak a vezetékek.
De feleslegesen meg nem szeretnék kidobni az ablakon százezer forintot.
Tehát ezért fórdultam hozzátok,hátha Ti is tudtok valami jóval szolgálni.



NagyPS

Kezdjük szétválasztani, egyik oldal gáz:
- ha a jelenlegi rendszerhez nem lesz nyúlva (elzáró csapokig) akkor csak szivárgásra kell ellenőriztetni, ha hozzányúlnak akkor terv, nyomáspróba és szolgáltatói átvétel óra leszedéssel esetleg cserével.
- gondoskodni kell elszívásról ha nem megfelelő a légtér nagysága és nincs ajtó a konyhán
- gondoskodni kell levegő pótlásról valahogy (falba fúrt levegőztető, vagy ablakba épített levegőztetővel)
- kell EPH ról gondoskodni (földelésről) és erről jegyzőkönyvet kell készíteni egy felülvizsgálónak érintésvédelminek

Villany:
- kell érintésvédelmi relé
- EPH hálózat
- víz, gáz bekötése EPH-ba
- földelés minden rögzített berendezéshez (kazán, gáztűzhely)

Az elszívónak nem kell reteszelés a tűzhelyhez. Ez sem a trv. sem a gmbsz-ben sem más előírásban nincs benne, hiszen az elszívót bármikor lehet használni, és vica verze. Sőt vannak tűzhelyek amik piezó megoldásúak ott pld 220V nyoma sincs. Ha nagyon de nagyon maximalisták akarunk lenni legyen lehetőség reteszelésre sőt olyan gáz, co mérő beépítésére ami képes az egész konyhát áramtalanítani ha gáz vagy co túllépi a határ értéket.

Cserrobi

Nos,valami hasonlóakat regéltek nekem,de egy halandónak ez nem mond sok mindent.
Én csak annyit értek ez egészből,ha meg szeretném gyújtani a tűzhelyemet,azt csak úgy tudom megtenni,ha bekapcsolom az elszívom.
Na de kérdem Én,mi a fenének kellene bekapcsolnom például egy kávé főzéséhez.
Sok értelmét nem látom a dolognak.
Ez úgy érzem csak megint a pénzről fog szólni.




Szirty

Üdv!

Idézetet írta: nova Dátum 2013. szeptember 05., 16:22:58 DÉLUTÁN
A kiépítése viszont nem tűnik bonyolultnak, hiszen a gázégős tűzhelyeknek is elektromos a szikra gyújtása. Ezt a kettőt retesz feltételbe állítva meg is van oldva a dolog.

Gyufa rulez! Azt hogy reteszelnéd?

Gyurmaúr(fi-relé)

Szerintem inkább ruházz be 3 fázisba és végy -akár használtan- egy kerámialapos tűzhelyt, oszt kapják be a gázosok az összes lógót, tokkal-vonóval. Te még jobban is jársz, mert télen tragikus, milyen szinten ingadozik a gáznyomás, meghát párásodik a kecó, nem is beszélve arról, hogy egy fasszányos kerámialapos a kikapcsolást követően több, mint 10 percig forró marad, tehát ha jól kitapasztalod, akkor egy leves, főzelék, stb sokkal energiatakarékosabban elkészíthető, s ezáltal jobb kedvvel fogod/fogjátok elfogyasztani! Nekem már tavaly egy épület felújítás-bővítés során tiltó reteszelőt kellett beépítenem a konyhai elszívónak, pedig a kombicirkó nem is egy légtérben volt a konyhával! Ráadásúl a kazánhelyiség rendelkezett lég beeresztő nyílással, sőt még ablakkal is. De a kéményesek csak hisztiztek, hogy addig nincs pecsét az engedélyre,ameddig nincs tiltó retesz. Úgyhogy lett és persze a konyhai elszívó betápja ezért a kazánhelyiségtől jön, nem mondjuk a konyhai dugaljak, vagy világítás közelben található elág dobozaitól.

Cserrobi

Én szeretem a gáztűzhelyet,úgy hogy a kerámia lap kilőve. Sokat olvasgattam a dologról,azt hiszem nem fogom megcsináltatni.
Remélhetőleg jól fogok dönteni.