Feszültség egy konnektor földvezetékében

Indította Gyenes Tamás, 2018. augusztus 26., 18:57:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyenes Tamás

Kedves Szakértők!
Van a lakásunkban egy konnektor, amelynél a fázisceruza a föld vezetékben is kis feszültséget jelez.
Van még két konnektor a közelben, amelyek most bútor mögött vannak, így nem tudok róluk nyilatkozni,
de egyébként máshol nem tapasztalom ezt a problémát a házban.
Van valakinek ilyen tapasztalata, vagy ötlete, hogy mi lehet a hiba oka?
Én nem vagyok szakember, elnézést, ha ez egy triviális probléma.
Köszönettel
Gyenes Tamás

Marton

Mi az előzménye a jelenségnek? Hogy derült ez ki? Csíp az ide bedugott készülék?
Minden bizonnyal valamiért nincs összeköttetésben a földelő hálózattal, földelő szondával, ha az egyáltalán jól van kiépítve.
Ajánlom minél előbb hozzáértő szakembert hívni a hiba keresése, kijavítása miatt. Életveszélyes lehet a jelenség. FI-relé van felszerelve az elosztóba?
Pontos megoldást nem lehet adni, helyszínen kell ellenőrzést, vizsgáló mérést készíteni.
Lehet egyszerű kötés lazulás is, de lehet a vezetékezés nem megfelelő.

Gyenes Tamás

Köszönöm a választ!
Úgy derült csak ki, hogy a földet is megnéztem valamiért a fázisceruzával.
Régebben egy fémházú lámpa volt a konnektor helyén, amely sosem rázott, tehát vagy amikor kiszereltem, akkor csináltam valamit, vagy eleve nem nagy a feszültség.
Eredetileg elég korrekten lett kiépítve a föld a házban, de én is azt gondolom, hogy ha ez rendesen be lenne kötve a földbe, akkor nem produkálhatna ilyen jelenséget, főleg úgy nem, hogy máshol nincs.
A kismegszakító megszakítja a földvezeték feszültségét is a konnektorban.
FI-relé van a rendszerben.
Az is eszembe jutott, hogy valahol van pár hurok, ami úgy működik, mint egy kis transzformátor.
Egyelőre kikötöttem a konnektort, a földvezetékkel együtt.

Novill

Az is előfordulhat, hogy a földvezeték nincs rá kötve az induló ( szakadt védővezető)  pontnál.  Ha össze van kötve a védővezetővel, már nem fog világítani Ilyen a fázisceruza kisebb fénnyel világit. Természetesen ezt szakembernek is látnia kell.

S/K

Egy "normális" "fázisceruza" is mutatja?
Természetesen egy szakember is nézze meg.

Sztrogoff

Azért szerintem Novill feltételezése a legvalószínűbb.