Villanyszerelési probléma?

Indította Jacsi, 2013. május 20., 19:21:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó estét
             Sajnos nem úgy van kialakítva a szerelés és minden le van festve nem lehet hozzá nyúlni az elosztó dobozokhoz. Sajnos annyira rossz minőség,hogy nincs rajta nap-hold álithatósági lehetőség még nem próbáltam a szenzorra tekert homályos csomagolófóliát.

faxelektro

Jó estét
              Egy GANZ KK   DIL-K18 mágneskapcsolót cseréltem,jobban mondva hármat egy villanykencénél amit kerámia vázák égetésére használnak és itt láttam,hogy a mágneskapcsoló  felső részén lévő A1--A2 tekercs közé van kötve sorba egy 47 mikrofarad K275V kondenzátor és egy 206-8-M
       120R--10/  ellenállás Azt szeretném megtudni,hogy milyen szerepe van ezeknek mindhárom mágneskapcsolón ugyan azok vannak rá kötve.A tekercsek 220voltosak  a mágneskapcsoló elmenőrészénél levő A2-re van kötve a null.Az A1-re jön a fázis a vezérlő elektronikától és mindhárom mágneskapcsoló A1 tekercse át  van hidalva mégis van,hogy csak egy tekercs vagy kettő vagy mind a három behúz persze a hőmérséklettől függöen

Marton

Faxelektro!
A kondi értékét lehet, hogy elírtad, szerintem csak 0,47uF. Az ellenállás a leírt alapján 120 ohmosnak vélem.
Nos, szerintem ez a soros RC tag a mágneskapcsoló tekercsét kapcsoló relé vagy elektronikus szabályozó kimenetét védi a kikapcsoláskor létrejövő önindukciós feszültséglökés káros hatásától.
Mellékelek egy rajzot ahogy én gondolom, ahogy be lehet kötve.

faxelektro

Jó estét Marton
                         Pontosan úgy van bekötve ahogy rajzoltad még csak azt magyarázd meg nekem,hogy ugyan az a vezeték jön mindhárom mágneskapcsoló  A1 tekercsek végeire az elektronikus szabályzóból mégis nem egyszerre kapcsolnak mindig.
                                                             Köszönöm a segitséget

Marton

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2015. július 30., 21:10:08 DÉLUTÁN
                         Pontosan úgy van bekötve ahogy rajzoltad még csak azt magyarázd meg nekem,hogy ugyan az a vezeték jön mindhárom mágneskapcsoló  A1 tekercsek végeire az elektronikus szabályzóból mégis nem egyszerre kapcsolnak mindig.
Idéz
Hát innen nehéz megmondani a tutit.
Lehet időzítő funkciója is az RC tagoknak, ekkor viszont tényleg 47uF-osak lehetnek a kondik. Hogy időzítésként  működjön, az esetben az ellenállásoknak sorba kellene kötve lennie a tekerccsel, azaz azA1 pontokkal.
Esetleg fotókat tudnál készíteni ezekről?

nyaki

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2015. július 30., 21:10:08 DÉLUTÁN
Jó estét Marton
                         Pontosan úgy van bekötve ahogy rajzoltad még csak azt magyarázd meg nekem,hogy ugyan az a vezeték jön mindhárom mágneskapcsoló  A1 tekercsek végeire az elektronikus szabályzóból mégis nem egyszerre kapcsolnak mindig.
                                                             Köszönöm a segitséget

A kérdésre Te magad adtad meg a választ:
"...A tekercsek 220voltosak  a mágneskapcsoló elmenőrészénél levő A2-re van kötve a null.Az A1-re jön a fázis a vezérlő elektronikától és mindhárom mágneskapcsoló A1 tekercse át  van hidalva mégis van,hogy csak egy tekercs vagy kettő vagy mind a három behúz persze a hőmérséklettől függöen"
Mivel az A2-re az N van kötve, de nincs áthidalva, mint az A1-nél, így azt mondanám, hogy a N potenciált egy alaphelyzetben zárt hőgomba vagy elektronikusan vezérelt kontakt adja. Elméletem szerint, induláskor kell a legnagyobb teljesítmény és bizonyos beállított hőmérséklet elérésekor a hőntartáshoz már nem kell annyi szufla, így szépen sorban le lehet kapcsolni a fűtőszálakat.

faxelektro

Jó estét
            Ma hívtak egy kerítés 15drb oszlopára szereljek fel díszlámpákat melyek lengyel gyártmányú IP 44 led lámpák darabonként 4wattos. A gond az hogy az okos kőműves mester 2x1,5 kábelt épített be az oszlopokba amiket szépen le is burkolt és ami még nagyobb gond, hogy nem rakta csőbe a kábeleket amelyek egyik oszlopból a másikba mennek a betonkerítésbe.
A lámpák 220 voltosak és kellene a földelés de most a kerítést nem barmolhatom szét adjatok valamilyen tanácsot mit tegyek.
                                                           Előre is köszönöm.

nyaki

Üdv!
Ha fémből van a kerítés és minden része össze van hegesztve, akkor a talajban fektetve egy min. 6mm2-es vezetékkel alakíts ki egy EPH összekötést. A vezetéket a kerítésre, zárt saruval és fogazott alátéttel felvértezve, egy önmetsző csavarral rögzítsd. Ha az oszlopok nem állnak fémes összeköttetésben, akkor egy IP54-es, monnyuk OBO A11 dobozban hozz létre egy EPH csomópontot és innen külön vezetékekkel csatlakozz rájuk. Az EPH fővezetéket a legközelebbi elosztóba vagy a mérő elmenőjébe kösd be színhelyesen.
Sajnos ennél kézzelfoghatóbb tanácsot jelenleg nem tudok adni, mert a helyismeret nem áll rendelkezésemre, az viszont bizonyos, hogy a lámpák szerelése a hiányos PE miatt csakis feszmentes állapotban biztonságos, bár ezeknek a pilácsoknak elvileg IP67-es védettségű tápjai vannak, így annak nem kell PE, de a háznak igen. A felszerelésüket is fogazott alátéttel (kengyel és oszlop közé) és önmetsző csavarral javaslom, hogy a jó fémes érintkezés biztosított legyen. ...ha már így esett. :-\
Ha nem fémből van a kerítés és az oszlop, akkor sajnos ez bukta, legalábbis átalakítás nélkül. Mindenesetre így már az ÁVK kötelezően ajánlott lett.

980POWER

A kérdés egyszerű a válasz közel sem. Ha az oszlop nem beton, hanem tégla akkor egy megfelelően hosszú vídiás fúróval egy függőleges lyukat kell fúrni az oszlop talajszintje alá és a fúrót bent hagyni majd kimérni műszerrel a pontos helyét, mert hiába a jó érzék hozzá, ilyen hosszan már csak az a cél, hogy ne oldalt jöjjön ki. Majd oldalról befúrni egy nagy átmérőjű fúróval vagy a dobozfúróval és máris meg van a furat. A tanuló pénzt meg kell fizetni és ennek te leszel a kedvezményezettje. Legközelebb a tulaj nem bízza rá a kőművesre a villanyszerelést. Rendszerint az elektromos kapuknál kifelejtik az infráknak a helyét és csak azután szólnak, hogy már fent a kapu és a láb is be van színezve esetleg le is térköveztek.

faxelektro

Jó estét
            Köszönöm a válaszokat a kerítés téglából van az oszlopok is.Valójában egy zöld övezetet határol és nincs is kert csak az oszlopok és az alap ami két sor téglából áll minden le van valami nagyon drága térkővel rakva.Valaki azt mondta,hogy kössek a kertre jövő 220v be tápra egy leválasztó transzformátort de én nem ismerem nem tudom,hogy milyen. A lámpákat távirányítóval kell felkapcsolni egy kínai rádiófrekvenciás műszer.Az egészet díszvilágításnak szánták csak rakott volna háromeres kábelt a kőműves szaki vagy egyebet a párjába!!!
                                                                                    Kösz a segitséget

Üzenet összefûzve: 2015. augusztus 25., 21:48:21 DÉLUTÁN

Utána néztem ennek a transzformátornak ez is egy érintésvédelmi módszer a gond,hogy nem egy lámpa van mert akkor működne ahogy értelmeztem de mivel több lámpa van akkor három eres kábel kelne.