Villanyszerelési probléma?

Indította Jacsi, 2013. május 20., 19:21:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Milan85

Üdvözletem!

Olyan kérdésem lenne,hogy minap meg kellett néznem egy bojlert mivel nem kapcsolt be.Termosztát jó elforgatásra kapcsol,hőkorlátozója alapból zárva van és a fűtőszálat is megmértem 28 ohmot mutat.Szerintem ennek így működnie kell,annyi hiba volt vezetékek voltak kicsit meg feketedve azokat természetesen cseréltem.
2013 augusztusba lett fűtőszál cserélve benne.
Mi lehet még a hiba?Le kell e engedni és úgy megnézni esetleg?

Köszönöm Szépen válaszokat!

Marton

Milan85!
A bojler vezérelt mérőről működne? Ha igen, a szolgáltató rendszerében is lehet a hiba (mérő, kisautomatája, kapcsol"órája").
Feszültség mentes állapotban, mérni kellene tudni ugyancsak a 28 ohmot a mérő utáni  első biztosíték előtt is.

Milan85

Ott nem mértem,de ott is megnéztem mivel régi főkapcsoló van és találkoztam olyannal hogy a főkapcsolóban az egyik érintkező nem adott át és hát konkrétan nem volt nulla bojlernek de itt ez is jó.

Üzenet összefûzve: 2015. február 11., 12:41:20 DÉLUTÁN

ja és igen vezérelt mérőről van szó,de én még ilyennel nem találkoztam hogy ott lenne hiba,de nyilván előfordulhat.

Marton

Idézetet írta: Milan85 Dátum 2015. február 11., 12:39:24 DÉLUTÁN
ja és igen vezérelt mérőről van szó,de én még ilyennel nem találkoztam hogy ott lenne hiba,de nyilván előfordulhat.
Én igen.

Milan85

Hogy tudnám bizonyítani hogy az órával vannak a gondok?

nyaki

Üdv!
Adj neki egy a vezérelttől független tápot a főkapcsolóra és ellenőrizd, hogy müxik-e. Ha igen, akkor vagy a kapcsolóig menő vezérelt vezeték vagy a vezérelt mérő lesz a ludas. Mivel a vezetékszakaszt és a mérőt nem tudod ellenőrizni a plomba miatt, így bejelentős a dolog. Előforduló hiba a vezérlő rendetlenkedése vagy a benne lévő mágneskapcsoló hibája.

Milan85

A vezérlet óra volt a hibás.

Köszönöm szépen!

faxelektro

Jó estét
               Következő gondom van egy kazánnal .Fa tüzelésű kazán van rajta egy ventilátor ami a tűzet táplálja és egy pumpa ami a vizet kergeti a fűtőtestekben.Mindkettőnek külön termosztátja van.A ventilátort a termosztátja 60 foknál ki kapcsolja a pompát pedig a másik termosztát 50 foknál be kapcsolja.A gond az,hogy éjszaka mikor nem raknak a tűzre és 60 fok alá esik a hőfok a ventilátor egész reggelig fújja a levegőt és persze a hamut is.A termosztát csőreszerelt termosztát egy nyílt és egy zárt kontakttal. Hogy lehetne,mivel megoldani ,hogy kapcsolna ki a ventilátor éjszaka?

Marton

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2015. február 12., 17:39:47 DÉLUTÁN
Hogy lehetne,mivel megoldani ,hogy kapcsolna ki a ventilátor éjszaka?
Pl. kapcsoló órával, ez a legegyszerűbb.
Vagy egy további termosztáttal mely nem engedi pl. 30 fok alatt járni.
Ha van rá pénz és idő keret, lehetne intelligensebb megoldást is választani, pl. a következő honlapon keresgetve:
dialcomp.hu
Lehetne egy ilyen programozható relével és analóg, ellenállás hőérzékelővel:
dialcomp.hu
De lehet, hogy ez is alkalmas lenne, csak meg kellene jobban ismeri, hogy tényleg alkalmas-e erre az esetre:
dialcomp.hu

balzsi

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2015. február 12., 17:39:47 DÉLUTÁN
Jó estét
               Következő gondom van egy kazánnal .Fa tüzelésű kazán van rajta egy ventilátor ami a tűzet táplálja és egy pumpa ami a vizet kergeti a fűtőtestekben.Mindkettőnek külön termosztátja van.A ventilátort a termosztátja 60 foknál ki kapcsolja a pompát pedig a másik termosztát 50 foknál be kapcsolja.A gond az,hogy éjszaka mikor nem raknak a tűzre és 60 fok alá esik a hőfok a ventilátor egész reggelig fújja a levegőt és persze a hamut is.A termosztát csőreszerelt termosztát egy nyílt és egy zárt kontakttal. Hogy lehetne,mivel megoldani ,hogy kapcsolna ki a ventilátor éjszaka?

Marton által belinkelt eszközök is jó megoldások lennének, csak borsos az áruk. Én javasolnám, hogy keress rá a neten  REX C 100-ra, 7-8000-ért lehet kapni  Magyarországon  és erre a feladatra tökéletes lenne. Ebben az árban benne van az érzékelő is. Én Kínából rendeltem kettő darabot, mindkettő tökéletesen működik, onnét olcsóbban hozzájutni, csak kell rá várni két hónapot. Ezt az érzékelőt bedugnád a füstcsőbe, a szabályzót beállítanád 50 fokra, hogy akkor kapcsoljon be és sorba lenne kötve a termosztáttal. Esetleg egy kapcsolóval meg lehetne oldani, hogy begyújtásnál egyből működjön a ventilátor, ha a REX-el párhuzamban lenne kötve. Amennyiben garanciális terméket szeretnél, a cégnek most vásároltam a Dialcomptól a ED6-FPMAP4 típusú hőfokszabályzót, csak ez is drágább megoldás.