Nyári Munkalehetőség

Indította petike199600, 2013. május 10., 13:43:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Lassan itt az év vége és nekem kezdődik a nyári gyakorlat. Bent az iskolában az egyik tanár nagy valószínűséggel tud nekem munkát szerezni, hogy ne kelljen az iskolában takarítani aminek semmi köze a villanyszereléshez.
Ma odajött hozzám és megkérdezte,hogy hogy állok a villamos gépekkel. Én mondtam neki sehogy mert még egy kukkot nem tanultunk egyáltalán semmilyen gépről. Mondtam neki,hogy érdekel azért. Na ő utána mondta,hogy Csepelen lenne egy ilyen villamosgép szerviz.
Most ez jó hír elsőre de viszont egész hétvégén azon fog járni az eszem, hogy én vajon milyen munkát csinálhatok majd? Ételhordó nem akarok lenni az annyi mintha bemennék az iskolába. A másik ami nagyon foglalkoztat, hogy ha lenne olyan munka amit rám bíznának mi lenne az? Egyáltalán mit csinálnak egy ilyen szervizbe? Kávéfőzőket javítanak, meg ilyen kis konyhagépeket? Vagy nagy motorokat meg szivattyúkat? A tanárom szerint inkább az utóbbi mert konyhagépeket nem nagyon szoktak javítani.( Pl.: vasaló,kávéfőző). Szerintetek jó lenne nekem egy ilyen munkahely? Légyszíves válaszoljatok a kérdéseimre!  :P :-\
Pont jókor jött ez a felvetés mert ha ti nem fogtok válaszolni egész hétvégén ezen fog járni az agyam. Jelen pillanatban mindjárt felrobbanok a kérdésektől.  >:( >:(
Válaszoljatok könyörgöm!  :-[
Köszönöm szépen! :)

Gyurmaúr(fi-relé)

petike, NO PARA!!! Biztos, hogy nem fogsz rögvest motort tekercselni, csapágyazni, de pár nap elteltével már oda engednek 1-1 szivattyúhoz, mocihoz, miegymáshoz. Persze, jobb lenne mezős kapcsolószekrényeket, lámpatesteket, kábeleket szerelni, de sajna manapság nem olyan idők járnak, hogy szakményban épülnek mindenféle célú épületek. :'( Meghát becses áramszolgáink sem állnak úgy ?!, hogy fölös kapacitásaik lennének 1-2 ifjú titán nyári szabadidejének qualitatív eltöltését koordinálni... Én mondom, kutya nehéz idők járnak manapság rátok, de ugyanez elmondható ránk is, csak a "veteránok" helyzete annyiból rosszabb, hogy nekik elvileg fent kell(ene) tartani a vállalkozást, esetleg melót adni a munkatársaknak, eltartani a családot, estébé... Sajnos, mivel közgazdász is lennék ( túl sok hasznát mostanság nem élvezem), én talán jobban átlátom ezt az egész sz.rhalmazt és azt is világosan látom, hogy ebben az országban nem ez volt az utolsó szopatós év! És ezen még az sem változtat, illetve nem teszi a dolgot szebbé, ha esetleg azt már ki merem jelenteni, hogy a jövő év egy hangyányival jobb lehet, jobb lesz, ugyanis az a számok nyelvén olyan 0.5-0.8% GDP növekedést jelent, ami nagygyon messze van a már érzékelhető 4-5%-tól! Szóval, csak egyet mondhatok, ha nem szeretnél éhenhalni, ill folyton azt érezni, hogy éhbérért még a lelket is kihajtják belőled, akkor inkább told el a cangát innét pár évre. Persze csak akkor, ha van egy konkrét lehetőséged, mert a vakvilágba csak úgy kimenni ma már nem szabad!   

petike199600

Én is arra gondoltam, hogy jobb lenne a szokásos villanyszerelői feladatot végezni.Azt mondta a tanár, hogy odaadhat egy vállalkozóhoz is de akkor ott én leszek a vésőgép. Nem tudom ez mennyivel lenne jobb. :-X
Mindenesetre én egyáltalán nem tudom elképzelni magamat egy szervizben. Meg a másik, hogy már látszik a hozzáállásukon is:
A munkalehetőség úgy van, hogy küldtek egy levelet az iskolának, hogy elvinnének műszerész tanulókat dolgozni. Erre az iskola visszaírt nekik, hogy csak villanyszerelőket tudnak adni. Na erre jött egy "nagyon biztató" válasz azt írták, hogy nekünk az is jó.
Na hát akkor úgy néz ki, hogy őket egyáltalán nem érdekli ki van ott csak legyen valaki.
Mit szóltok ehhez?

Novill

Petike! az tud vésni aki csövezni is tud, az tud csövezni aki vésni tud. Így mindkettő fontos. Minden rész folyamatnak a technikai szakmai fogása. Ezt mindig lehet fokozni tovább amit nem tanítanak sehol.  Ilyen technika fogás a sok közül amikor nagyon sok csövet kell lefogatni együtt, deszkával rögzítjük( tipli, csavarral) a fal színével egy síkban, majd gipszeljük. Gipszelés megkötése után bontjuk a deszkát. Sőt a dobozokat is felfűzhetjük a csőre, együtt gipszelve, majd utólag géppel tisztítjuk a dobozt a csövektől. Nem szabályos művelet, de viszont hatékonyan gyorsítja a munkát  ;).

nyaki

Tudod Petike, mindent el kell kezdeni valahol!
Az alapokat megtanulod és ebbe beletartozik az is, hogy megtanulod a vésési faragási, egyáltalán minden szakipari munka alapját és műszaki lehetőségeit. Rövid idő után úgyis elválik, hogy a szakmádban mire vagy képes. Ha úgy látják pl., hogy a vésésed precíz és közben okosakat is kérdezel, hidd el nem sokáig fogod azt végezni, mert a szakmának szüksége van agilis, fejlődőképes valódi szakikra, akikre rá lehet bízni bonyolultabb feladatokat is önálló munkavégzés céljából.
Lásd a saját példámat. Én 25 évvel ezelőtt RTV műszerészként kezdtem a pályámat és rögtön én akartam lenni nacsalnyik, mert olyan okosnak éreztem magamat, de amilyen gyorsan kigondoltam, olyan gyorsan le is leugattak minden szinten, amit a mai napig nem bánok, ugyanis nagyon magas szintre fejlesztettem az ún. "anyagmozgatási" technikámat rövid időn belül. Egyáltalán nem bántam meg, mert később önállósodva kiválóan tudtam hasznosítani a tapasztalatokat. Közben felfigyeltek arra, hogy ettől sokkal többre is vagyok képes és akkor az ún. "anyagmozgatás" mellett elém basztak egy csomó megoldatlan RTV készüléket, ami ott hevert már egy ideje és azt mondták babráljak velük. 1 hét után kiszórtam az összeset, megjavítva. Na ezután már teljesen más szemmel néztek rám és ez a későbbi pozíciómon, fizetésemen is meglátszott.
Tehát most, hogy így kifényeztem magam  8) én amondó vagyok, hogy türelem és kitartás, mert hidd el, minden munkafolyamatnak meg van a jótékony tanító hatása.
Ha mindent jól csinálsz, akkor néhány év múlva már Te is oszthatod az észt a fórumon és a kollégák között, de addig tanulj ...és nem csak a könyvekből!

petike199600

Köszönöm ezeket a lelkesítő válaszokat!
Látom ti is hasonlóan látjátok mint én. Szóval hétfőn bemegyek a tanáromhoz és megmondom neki, hogy ha tud akkor inkább protezsáljon be valami vállalkozó mellé akár vésni is. Szerintem egyébként azért nem ezt ajánlotta mert nem vagyok valami erős fizikumú és kímélni akart de én nyáron elég sokat véstem építkezésen és nekem azt kell, hogy mondjam, hogy tetszett. Lehet furán hangzik de most még ezt akarom csinálni. Jobban tetszik ez a rész mint egy szervizben nem tudom mit csinálni. Mellesleg egy vállalkozó mellett sem kell állandóan vésni hiszen nem csak olyan munkák vannak. Az a baj,hogy majd mikor hétfőn ezt elmondom a tanárnak nehogy az legyen belőle, hogy elküld a fenébe és nem kapok nyári munkát. Remélem jó kedve lesz!  ;D
Köszönöm a válaszokat!

NagyPS

Hogy elkeserítselek, a jelenlegi jog szerint elvben nem is érhetsz hozzá magához a vezetékhez és nem is készíthetsz kötéseket stb. Mert ahhoz melléd kéne rakni egy mestert aki ellenőriz mindent. Na erre nincs sem energiájuk sem kedvük a szakiknak. Ezért marad a vésés, a csövezés, a dobozolás, a vezeték behúzásokban való segítség. Az más kategória hogy majd mást is fogsz csinálni, de tipikusan ez a munka 90% amúgy is. Ha jobb helyre kerülsz megtanulod a gépek kezelését is ala horonymaró és társai, ha nem csak kézi meló.

Mind két helynek megvan az értelme. A legjobb megoldás ha minden évben sikerül más más helyre elmenni.

petike199600

Egy kicsit sikerült is elkeseríteni. Jó nekem a vésési meló nem arról van szó de azért ha már kivéstem a falat akkor valami kisebb kötéseket is rám bízhatnának ha már ott vagyok egy ideje. Az elején meg befogom a számat és csinálom amit mond a mester.
De ha látja,hogy jól dolgozok akkor sem adhat komolyabb melót?

Gyurmaúr(fi-relé)

Azért muszáj az alapoktól mindent -tehát MINDENT- megtanulnod, hogy ha majd a későbbiekben már te fogsz önállóan -akár vállakozóként,de akár egy cég zsírkirály villanyászaként- elvállalni egy melót, akkor maximálisan képben légy, hogy mennyi idő, meló mondjuk egy 50m2-es helyiség kivésése, milyen precíziós meló mondjuk egy 10cm-s válaszfal megvésése úgy, hogy az statikailag ne károsodjék,stb. Bevallom, én sem szerettem soha -ma sem- vésni, épp ezért amikor csak van rá mód és lehetőség, én biza álmennyezetezek és kábeltálcázok, ill bilics + Mü csövezek, MCs csatornázok, mintsem hogy szétgányoljak egy épületet. Persze a függőleges véséseket ekkor sem hagyhatom ki. Azt javallom neked is, ha majd lesz rá lehetőséged, hogy egy lakóház -mert ott általában van rá lehetőség- tervezésekor megkérdez a kivitelező, akkor mindenképp javasold a kábeltálca álmennyezet kombót, ugyanis egy álmennyezet alá sok minden akár utólagosan is (pl levegőző, légkondi csövek, egyéb vezetékek, kábelek) elhelyezhető, míg a normál vakolt mennyezet ebből a szempontból tabu. Meghát mennyivel jobban mutat egy álmennyezetbe süllyesztett (fénycső) lámpatest, mint egy felcsüngetett giccsparádé... :D

petike199600

Szerintem azért még ne menjünk ennyire előre az időben. Még sok év múlva leszek ( ha leszek) én vállalkozó.
Most az idei gyakorlaton van a hangsúly. Az volt a kérdésem, hogy vajon rám bíznak-e majd komolyabb munkát is mint pl.: vezeték kötések vagy valami ilyesmi és nem csak a vésés lesz az állandó munkám. Ha már a vésést jól meg tudom csinálni akkor nem lehet majd előre lépni a "listán" ?  Egyébként nem minden vállalkozónak van horonymarója? Ha nincs akkor ott jóval nehezebb vésni.
Milyen vésési módszerek vannak?
Köszönöm a válaszokat!