A szomszéd lakásában van a villanyórám..Segítség!

Indította kisedi, 2013. április 06., 23:34:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

kisedi

Tisztelt Erősáramú kollégák!

Elektroműszerészként  fogalmam sincs mit tehetnék: Az első emeleti társasházi lakásom villanyórája
a szomszédom szélfogójába lett felszerelve
sok-sok évvel ezelőtt.
Szemfüles alsó szomszédom még a lakásvásárlásom előtt,
  a szélfogóból  egy utólagos  bejárati ajtó ügyes beépítésével plusz előszobát hozott létre. 
A tőlem elzárt "szélfogó" helységben egy villanyóra szekrényben található a szomszédom
és az Én nappali és éjszakai árammérőm, ez utóbbi  szabadon hozzáférhető mért áram ponttal.
(Ugyanazon relé két kontaktja kapcsolja mindkettőnk éjszakai áramát és a relének nincs meg a fedele.)
Az éjszakai árammérőm ugyanolyan villanybojlerrel, mint az előző lakásunkban gyanúsan többet mért,
ezért beköltözésünk után azt átkötöttem a nappali áramra.
Tettem nem is maradt eredmény nélkül, a villanyszámla nemhogy nőtt volna, még csökkent is.

Ezzel megoldottam a problémát - gondoltam. Igen ám de 4. éve itt lakva feltűnt,
hogy amikor a "lentiek"  nyaralnak valahogyan, de egyértelműen kevesebbet mér a nappali árammérőm az adott hónap átlagánál.
Mivel az óraszekrény alatti lambéria alatt könnyen hozzáférhetően ott futnak a nappali mért áramom vezetékei,
arra gondoltam kérek egy óraáthelyezést. Eddig egy kollégátok jött el kutyafuttában körülnézett,
mindenféle nyomtatványokat ígért, illetőleg bőven 100 Ft körüli összeget emlegetett. Azóta nem találkoztunk.
(Kell egy villanyóra-doboz a két árammérőmnek és megszakítónak, leás egy földelést,
és kell pár méter fali-kábel is. Gondolom méretlen áramot nem lehet csak csőben vezetni, lehet hogy az a drága? )
Ettől függetlenül az áthelyezésbe belemennék ha egyúttal mindkét mérő-órát is lecserélnék,
mert csak így Tudom garantálni a mérőóráim sértetlenségét.
Bár a leolvasások alkalmával laikusként sértetlennek tűnnek az órák/plombák,
de kitudja min mentek már keresztül.
Ami tény, hogy az órák az EON hatáskörébe tartoznak, de az áramszolgáltatóm a T-HOME.

Ennek fényében kérdezném az óraáthelyezéssel is foglalkozó kollégákat,
hogyan indítható el az óracsere
, illetőleg hogyan igazolhatom,
hogy a mérőóráim sértetlenségét nem volt lehetőségem biztosítani.
(Nyilvánvalóan nem az Én felelősségem ha eleve rosszul működő órákkal vettem át a lakást,
illetve az azóta keletkezett sérülésekért sem felelhetek.)
Milyen nyomtatvány kell, honnét lehet letölteni, kell-e közjegyzővel igazolni hogy idegen lakásban
van az óra, ilyesmik.

Előre is köszönöm a mielőbbi segítséget!

Minden Tisztelettel: Kiss Edi


NagyPS

Amit lehet első körben kérni az egy felülvizsgálat ami az ügyfélszolgálaton kérhető indok nem szükséges de díja van, ez nem fogja feltárni azt a problémát ha a szomszéd rá kötött a te mért oldaladra.

A további lépés csak az áthelyezés lehet. Vagy a meglévő helyen átépítés oly módon hogy a mért oldalt újra kialakítani csövezés kábelezés. De ha lehet lakáson belül van hely akkor oda átrakni.

A harmadik, sajna az nekem nem derült ki teljesen egyértelműen hogy a területi jogviszonyok hogy alakulnak, mi közös tulajdon mi nem az órákat biztos közös tulajdonon helyezték el annó, ez társasház gondolom én, akkor a zárható ajtót csak megfelelő módon és esetben építhette a szomszéd kérni kell tőle egy építési engedélyt amit mutasson be vagy egy társasházi határozatot ami ezt neki engedte. Ja igen mivel ezzel a területtel nőtt a saját tulajdona vajon fizet is érte ezzel is lehet érvelni de ez KK-val kell beszélni.

Laca83

Üdv! Közös lónak túrós a háta... Célszerű lenne minél előbb,egy saját tipizált mérőszekrényre,földelőszondára,elmenő vezetékekre(min.6mm keresztmetszettel) és egyéb apróságokra.De legfőképpen egy regisztrált szerelőre,aki jogosult a mérőhely kialakítására,ill.az adminisztrációs dolgokra.(nála kell legyenek az ehhez szükséges papírok)De letölthető az adott szolgáltató honlapjárol is. "letölthető nyomtatványok" címmel.Természetesen ,pénzbe kerül,szerelőnként eltérhet hogy mennyibe.De jobb megoldás ez mint mondjuk egy áramlopási procedúra...Tekintve hogy beköltözéskor ellenőrizték a mérőket(ügyfélcsere alkalmával)Amennyiben van ilyen irat,úgy nehéz bizonyítania azt hogy Ön nem változtatott az állapotokon.

Üzenet összefûzve: 2013. április 14., 16:09:49 DÉLUTÁN

Egy kis segítséget szeretnék nyújtani a helyzet felméréséhez.A mágneskapcsoló fedele(ami nincs meg )két oldalon átlósan plombálni kell.(2db plomba) ezek már hiányoznak.olyan 2500-Ft /db a pótlása. A kapcsolóórán vagy a Vezérlőkészüléken kell legyen 1db plomba. A fogyasztásmérő deknin 1db/mérő a mérőtáblán átlósan 2db plomba/tábla És a megszakítónál 1db plomba És még az OMH plombák is rajt kell legyenek.Mérőnként 2db.(mérő tipustól függően változhat is mert van ami 3 ill. 4 db OMH plombát igényel)

Üzenet összefûzve: 2013. április 14., 16:10:44 DÉLUTÁN



Üzenet összefûzve: 2013. április 14., 16:11:30 DÉLUTÁN