Lakáselosztó vezetékezés

Indította Laikus73, 2013. április 06., 18:05:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Az egyiken Uc~ 12-110v
                  Uc=12-60v
A másik  Uc~12-410v
              Uc=12-60v
Valamilyen védelemre szolgál mert a FIrelét kapcsolja mivel mechanikuson össze van kapcsolva vele vagyis a FIrelével.

Simon Endre

Ez egy automatikus visszakapcsoló berendezés ami több alkalommal próbálkozik visszakapcsolással amiben az egyik részegység pedig hálózati teszter(?) ami valós hiba esetén a próbálkozást leállítja esetleg le is oldja  az ÁVK-t. A rendszer az eseti leoldások miatti áramszünetet próbálja "rendezni" ott ahol az állandó energiaellátás nagyon kihegyezett pl. vagyon-tűz védelem, hűtők, biotermosztátok.stb...

Marton

Az Eaton honlapján az installációs katalógus 214. oldalán részletesebb alkalmazási leírás is található.

Az általad közölt adatok csak a müködtetési feszültségről tájékoztat, nem pedig típusjelzés.
Az ASA/24 egyértelműen munkaáramú kioldó, 24V feszültséggel.
A másikon is minden bizonnyal létezik típusjelzés vagy 6 jegyű rendelési szám amellyel pontosan beazonosítható a katalógusból.

faxelektro

Az Eaton honlapján azt írja söntkioldó és túlfeszültségkioldó.

LHunti

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy a képen látható fővezeték sorkapcsokkal megoldható az elosztás? Gondolok itt arra, hogy bejön egy vezeték felül, majd alul kettő megy ki? Még sosem láttam ilyen sorkapcsot belülről és nem tudom, hogy milyen kapcsolat van a négy vezeték rögzítő között.

Simon Endre

Üdv új fórumtárs!
Ma célzatosan bementem egy szerelvényboltba és alaposan megnéztem, feltételezem pont ezt a fajtát (is). Először is ez nem négy hanem öt kötőelem és köztük úgymond (villamos) kapcsolat nincs, mivel kapcsolat csak a sávonkon belüli furatok-csavarok közt van. Ez az alkalmazás a fotón éppen toldó funkcióban mutatja, de használható lenne egy vezető másik hárommal való összekötésére. Az üzletben állítják, hogy 10-es kersztmetszet alatti méret nincs, de a kisebbeket is megfogja. Alut nem ajánlanám direkbe, csak érvéghüvelyezve mert közvetlen csavaros. Mintha azt hallottam volna hogy hatosíg van, de hogy hatszoros sávszám, vagy hatos bekötési lehetőség az nem tisztázódott. Én még ilyet nem használtam, bár lett volna erre szükségem mért (10-es) gerinc alelosztóihoz akkor a PE  vagy Nulla elosztására való szigetelten szerelt síneket használtam. Így is baromi ára volt.

980POWER

http://shop.traconelectric.com/categories/01_07/Sorozatkapocs
Én személy szerint a főáramköri leágazókapocsból vásároltam a színeseket 2X16mm2/2X16mm2 2,5mm2 sodrot rézvezetéket érvég hüvelyezve megfogja rendesen, de szerintem az 1,5mm2 vezeték is stabilan megáll benne, csak ahhoz már egy ilyen sorkapocs elég luxus szerintem. A sorkapcsok egyes elemei egymásba csúsztathatóak. A linket megnyitva többféle is van és képeket is mellékeltek mindegyik mellé.
A csatolt képeken láthatókat is használom előnye hogy a középső szem kivehető és a vastagabb vezetéket csak be kell hajtani oda, Illetve elforgatható keresztbe a kalapsínre, ha a helyzet úgy kívánja

nyaki


NagyPS

Általában egy réztömb amibe furatokat képeznek ki. Jobb gyártók galvanizálják, hogy AL is beköthető legyen közvetlenül. De szerintem egy elosztóba nem szükséges ilyen elem. Persze ha nagy áramú a belépés és azt osztjuk szét kisebbekre már ezek jönnek számításba.

LHunti

Köszönöm a gyors választ  ;D  Így utólag olvasva nem jól fogalmaztam, de a választ így is megkaptam, hogy használható másik három vezetővel való összekötésre. Azért érdekelt ez, mert nekem még úgy jön be a fővezetékem a 32A-es főbiztosíték előtt és után, hogy 2x6mm2 alu kábelen van a fázis és ilyenbe van bekötve, viszont két szintes ház van és, hogy mindkét szint kitudja használni a 32 Ampert ezért ebből a sorkapocsból ágazna le. Készítettem is egy rajzot az elképzelésről és érdekelne, hogy ez így jó lenne e. Bár az utóbbi napokban jobban belemélyedtem a szabványokba, érintésvédelembe, túlfesz levezetésbe, meg miegymásba és kiderült, hogy a nullázást lehet egyenlőre nem kellene így megoldani mint a képen van, mert nincs 16mm2 a bejövő nullám, csak 10-es és így nem alkalmas PEN vezetőnek, legalább is én így értelmeztem. Jelenleg TT rendszer van, de szeretném TN-re módosítani. Viszont még nem nagyon vagyok tisztában, hogy az Elmű hogy kezeli az esetleges módosítási kérelmeket, nah és persze mit mennyiért  :(  Sajnos nem sok tapasztalatom van ilyen téren, de igyekszem informálódni mindennel kapcsolatban, azért is jöttem erre a fórumra  :)  Ja igen, jöjjön a kép:
http://kepfeltoltes.hu/160211/Schematic_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg