Lakáselosztó vezetékezés

Indította Laikus73, 2013. április 06., 18:05:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Laikus73

Üdvözlök Mindenkit!
Hozzáértők segítségét kérném a következő témában:Családi házunknál  amper bővítés volt, új digitális mérőórát raktak fel.Az órába két vezeték: fekete, kék megy be és jön ki .Az EON így adta át. A további munkához:belső lakás elosztó szekrény vezetékezését szeretném elvégezni FI-relé beépítésével+ földelő szonda.Kérem, hogy a mellékelt rajzot minősítsétek, melyik a jó megoldás?Mert a környezetemben lévő hozzáértők "vagy nem" e két megoldást mondják.Én személy szerint laikus vagyok
csak a fórumon próbálok biztos választ kapni a kérdésemre.
Köszönöm előre is válaszotokat!

helcs

Feltételezem, hogy az elosztóhálózat TN rendszerű, tehát az első megoldás a jó.
Ahány áramkör annyi N vezető induljon.

Novill

Ez a téma már alaposan ki volt tárgyalva. Az első megoldás a TN rendszerre jó ugyan, de én a lakásoknál a fi relé bejövő pontjáról viszem az áthidalást a PE pontra, és nem utaztatom a PEN vezetőt.

NagyPS


Fecó

Az első megoldás ha már választani kell, de van egy kis csalafintaság. Ha a mérőtől jövő vezeték keresztmetszete nincs réz esetében 10 mm2, alu esetén 16 mm2, akkor nem tekinthető PEN vezetőnek, és így már izgalmasabb...

Laikus73

Idézetet írta: Fecó Dátum 2013. április 07., 16:45:45 DÉLUTÁN
Az első megoldás ha már választani kell, de van egy kis csalafintaság. Ha a mérőtől jövő vezeték keresztmetszete nincs réz esetében 10 mm2, alu esetén 16 mm2, akkor nem tekinthető PEN vezetőnek, és így már izgalmasabb...

Kedves Fecó!
A vezeték 10mm2 réz.

Fecó

Akkor semmi gond, valóban nevezhetjük PEN vezetőnek, és az 1. verzió a nyerő.

deve94

Kedves Laikus!
Miért nem hívsz egy szakembert, és vele együtt csináljátok meg? Természetesen ez pénzbe kerül, de így a tanulás mellett nagyobb a biztonság is. De a személyes tapasztalatcsere is értékes.

faxelektro

Jó estét
              A lakáselosztóban láttam a FI relével beépítve a képen látható kismegszakítót.
           A kérdésen,hogy mire szolgál?
                 

Marton

A képen lévők semmi képpen sem kismegszakítók, csupán 1 modulos valamik.
A fotó nem igazán jó, nem elég közelről készült és a vaku is jelentősen vissza csillant.
A jobb oldali egy gyors keresés szerint egy munka áramú kioldó , 24V-os, azaz egy kioldó elektromágnes (tekercs).
A bal oldali, típus jelzés ismerete hiányában, gyanítom, hogy egy másik elektromágnes, ez viszont vissza kapcsoló lehet.