Kaputelefon

Indította tothgyula, 2020. augusztus 30., 14:40:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Segítségeteket kérem kaputelefon (csak audio) ügyben. Egy előkertes családi házban kell kaputelefont 12V-os DC mágneszárral felszerelnem. Nézegettem a tipusokat, van választék bőven. Milyen tipust ajánlanátok, amelyik nem túl drága,megbízható, beltéri és kültéri nyomóval is nyitható.10m-re kell elvinnem, milyen kábelt célszerű beépíteni? Köszönöm!

Atis57

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. augusztus 30., 14:40:47 DÉLUTÁN
Segítségeteket kérem kaputelefon (csak audio) ügyben. Egy előkertes családi házban kell kaputelefont 12V-os DC mágneszárral felszerelnem. Nézegettem a tipusokat, van választék bőven. Milyen tipust ajánlanátok, amelyik nem túl drága,megbízható, beltéri és kültéri nyomóval is nyitható.10m-re kell elvinnem, milyen kábelt célszerű beépíteni? Köszönöm!

Szia!
Eddig  sokfélével találkoztam ---mind kinai volt, átcimkézve ?---jellemzően a kültéri egység nem való kintre ! Nap, esőviz  stb védelem szükséges!
A vezetékek csak az "olasz gyártmányuaknál" érdekes, pl 11 ér +1 koax ? ki volt az az őrült ?
A többi 2-4-6/8eres  bármilyen vezetékkel működödtt . riasztó ,UTP, jelzőkábel, vagy csak sima MCu vezeték is jó.
De az elhelyezése --nehogy a kapumotor csövébe legyen  behuzva.!
Célszerű  egy provizor összekötést csinálni --mert 30m  feletti vezetékek esetén  adódnak gondok.!
A 12V mágneszárat szeretik az érszámból kihagyni! Mert az nem a kaputelefon tartozéka.
A kapuzár is esőviz mentesen legyen beépitve!  beázik -elfagy  stb.

nyaki

Szereltem és javítottam már sok félét, de eddig a Farfisa és a Commax készülékekei győztek meg a legjobban. Ettől függetlenül a kínai változatok között is ki lehet kifogni jó szériát.

fodorbalazs

Szia!

Én már 10 éve telepítek kaputelefonokat. Csak a Futura Digitalt ajánlom!

2 vezetéken megy az egész. (Digitalis, buszos). A kültéribe kell kötni az elektromos zárat (12V).
Van audio és video rendszere is. Minden eszköz kompatibilis egymással. Bármilyen kültérihez bármilyen beltérit választhatsz.

Én Itt szoktam venni. Ha voltak elakadásaim akkor egyből segítettek.

www.forschnit.com


S/K

...szerintem 3 év távlatában megoldódhatott. :)