Fényforrások üzemórái

Indította JUVILL, 2013. március 23., 16:50:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Tervezünk világítást, karbantartás alkalmával cseréljük a fényforrásokat.
Mennyire vesszük figyelembe a fényforrások üzemóráit? Végzünk-e gazdasági összehasonlítást gyártmányok és gyártmányok között? Felújítás alkalmával figyelembe vesszük-e az üzemórát? Mennyire hihetők a termékek dobozain feltüntetett, üzemórára vonatkozó adat?

Gyurmaúr(fi-relé)

Én igyekszem figyelebe venni, mint ahogy törekszem a minőségi -lehetőleg Tungsram-fényforrások alkalmazására. Viszont nincs ráhatásom arra, hogy az ügyfelem a késöbbiekben hogyan, miként használja a lámpát. Tehát, pl egy VVG-s fénycsarmatúrát, kisülőlámpát naponta hányszor, milyen gyakorisággal kapcsolgat, milyen klimatikus viszonyok uralkodnak abban a helyiségben,ahol a lámpatest fel van szerelve, stb. Pl az EVG-vel szerelt T5-ös fénycsöves armatúrákkal kapcsolatban abszolút pozitív tapasztalataim vannak, hiszen van olyan ismerősöm, barátom, aki már vagy 5-6 éve használ 4x14W-os lámpatesteket és még mindig azok a csövek vannak benne, amiket anno én tekertem be, pedig naponta többször ki-be kapcsolgatja, igaz nem 5-10 percenként. Természetesen, mint a kocsik  gyári üzemanyag fogyasztási adatok esetében, itt is illik némi szkepszissel fogadni a csomagoláson, ill a különböző netes és papíralapú ismertetőkben feltüntetett "labortiszta" adatokat...

JUVILL


Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. március 23., 18:48:47 DÉLUTÁN
Én igyekszem figyelebe venni, mint ahogy törekszem a minőségi -lehetőleg Tungsram-fényforrások alkalmazására. Viszont nincs ráhatásom arra, hogy az ügyfelem a késöbbiekben hogyan, miként használja a lámpát. Tehát, pl egy VVG-s fénycsarmatúrát, kisülőlámpát naponta hányszor, milyen gyakorisággal kapcsolgat, milyen klimatikus viszonyok uralkodnak abban a helyiségben,ahol a lámpatest fel van szerelve, stb. Pl az EVG-vel szerelt T5-ös fénycsöves armatúrákkal kapcsolatban abszolút pozitív tapasztalataim vannak, hiszen van olyan ismerősöm, barátom, aki már vagy 5-6 éve használ 4x14W-os lámpatesteket és még mindig azok a csövek vannak benne, amiket anno én tekertem be, pedig naponta többször ki-be kapcsolgatja, igaz nem 5-10 percenként. Természetesen, mint a kocsik  gyári üzemanyag fogyasztási adatok esetében, itt is illik némi szkepszissel fogadni a csomagoláson, ill a különböző netes és papíralapú ismertetőkben feltüntetett "labortiszta" adatokat...
A ki-be kapcsolgatás természetesen nem használ.
Ettől eltekintve sajnos van egy olyan tapasztalatom, hogy a termékek gyárilag kiadott egységcsomagolásán, a dobozokon feltüntetett üzemórára vonatkozó adatok nem minden esetben felelnek meg a valóságnak.

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2013. március 24., 19:46:20 DÉLUTÁN
Ettől eltekintve sajnos van egy olyan tapasztalatom, hogy a termékek gyárilag kiadott egységcsomagolásán, a dobozokon feltüntetett üzemórára vonatkozó adatok nem minden esetben felelnek meg a valóságnak.

A teljesség kedvéért tegyük hozzá, hogy a feltüntetett üzemóra adat meg nem felelése milyen előjelű. Vélhetően a valóságban kevesebb az élettartama a feltüntetettnél.

nyaki

Lakás, üzletvilágítás céljára a neves gyártók (Osram, GE, Philips, Narva, Sylvania, Duralamp, Ralux) drága és minőségi termékeit kell választani. A kompaktok esetén célszerű a 2.500.- pénz feletti, robosztus kivitelű, min. 15.000 üzemórás termékeket kultiválni, mert a kici-pici-óccó-kínai, sajnos a hőterhelések hatására és a rossz világítási helyzet miatt hamarabb tönkremegy. A neves gyártók termékei között is igen sok a kínai gagyi, csak a nevüket matricázzák rá, de a drágákkal nincs semmi baj.
Sajnos a LED-eknél elég nagy a szórás a minőség terén, még a neves gyártók drága termékei között is van ratyi. Egyenlőre gyerekcipőben van az egész piac.
Halogén fényforrásoknál a Philips Brillant és Pro családját ajánlom, min. 4000 üzemórásakat, de a fentieknek is vannak hasonló termékei.
Nekem megvannak még a békebeli Tungsramos 23W-os kompaktjaim, amiket még 1996-ben csíptem le magamnak az üzletem palettájáról és a mai napig kifogástalanul működnek napi 4-5 órás világítás és gyakori kapcsolgatás mellett. Sajnos ez a minőség szinte teljesen eltűnt a piacról. Tudjátok, tervezett elavulás! :P