Loxone - rövid bemutatás

Indította Schmidt András, 2011. május 07., 16:40:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Schmidt András

A Loxone csapata sosem fukarkodik az információkkal. Számos módon igyekszünk megoldásainkat bemutatni mindenkinek, akit érdekel. Folyamatosan tartunk oktatásokat, újdonságokat a blogunkon tesszük közzé, hírlevelünk rendszeresen összefoglalja az érdekességeket... és ezek után itt az oldalon is tájékoztatjuk majd a látogatókat.

Megjegyzés: minden mintaprogram mûködése a konfigurációs szoftver "Szimuláció" menüpontjában teljes egészében tesztelhetõ. A webes felületet az iphone/android alkalmazást letöltve lehet tesztelni a DEMO üzemmód segítségével.

nova

Kapcsolókhoz, aktorokhoz valamilyen ajánlás létezik, vagy attól, hogy nincsen meg a knx minõsítése a rendszernek attól még használható bármelyik gyártó terméke?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Nincsen ilyen ajánlás, mert kivétel nélkül minden KNX/EIB eszközzel kompatibilis a Loxone Miniserver.

Novill

Sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy a gyártok valójában igazából szeretnék –e elterjeszteni széles körben e technikákat. Az oktatás az biztos nagy üzlet, de lehet, hogy az oktatás ára is akadálya a széles körben való elterjesztésnek. Nem beszélve az e termékek ára is magas. Nem régiben egy építkezésen szerettem volna meggyõzni a tulajdonost, hogy szereljünk KNX rendszert. Igényes ház volt, de az ára miatt nem kellet neki e rendszer.  Úgy gondolom, hogy a forgalmazónak megérné a villanyszerelõ társadalommal széles körben megismertetni e rendszereket ingyenes oktatás formájában.  Sajnos még kevesen ismerik e rendszereket a folyamatos termékbõvülés ellenére. A marketing jellegû oktatás kevesebb eredményt fog jelenteni.

Schmidt András

Azt fontos megértetni a megrendelõkkel, hogy amennyiben épületfelügyeleti rendszer kerül egy épületbe, akkor az egyik oldalról ugyan plusz kiadás, másik oldalról viszont kiadáscsökkenés is az építkezés során (például nem kell megvenni az árnyékolástechnikai vezérlést, nem kell megvenni a fûtésszabályzót, nem kell megvenni adott esetben a kapu automatikáját, stb.). Ha ezt figyelembe vesszük, akkor egy-egy ilyen megoldás nem kerül nagyságrendekkel többe. Mindezek mellett a vevõ olyan szolgáltatást kap, amellyel az épülete gazdaságosabban és kényelmesebben üzemeltethetõ - tehát megtérülési idõrõl is beszélhetünk, amelyrõl a hagyományos villanyszerelés esetén nem.
Az oktatással és az eszközök áraival kapcsolatban csak saját filozófiánkat ismertetném, anélkül, hogy más gyártók gyakorlatáról szólnék:
A Loxone önállóan mûködõképes megoldást ad mindössze 129.000 forinttól, amely, ha az ember a szolgáltatásokat is ismeri (KNX kompatibilitás, ingyenes iphone/ipad/android felület, webes elérés, mért értékek naplózása, digitális és analóg ki- és bemenetek, stb., teljesen magyar és ingyenes konfigurációs szoftver) verhetetlen ár-érték arány.
Az oktatási költséget (nettó 15.900 HUF) gyakorlatilag az étkezés, az oktatási helyiség és egyéb technikai feltételek biztosítása teszi ki. Elsõdleges cél tehát nem a pénzkeresés, hanem a tudás átadása és egy új filozófia megismertetése.

nova

Oktatással kapcsolatban én az online tanfolyamoknak nagy híve vagyok, ahol feliratkozhatsz például egy hírlevélre és bizonyos idõközönként kapsz egy elõre kidolgozott témákat az adott oktatás anyagával kapcsolatban.

IdézA Loxone önállóan mûködõképes megoldást ad mindössze 129.000 forinttól

Ez azért egy kicsit csalóka így, hiszen a rendszer magában nem mûködõképes. Hiszen kell hozzá egy ipad minimum (kb. 150 000 Ft) a kezelési élmény, hogy ,meglegyen :) Aktorok és kontaktorok egyéb gatewayek a vezérelni kívánt eszközökhöz. Bõvítõmodul szinte biztosan kell. Persze még lehetne a felsorolást folytatni. Persze elõnyt jelent a magyar nyelvû program a beállítások elvégzéséhez, bár részemrõl az angol vagy német se olyan nagy probléma (ma már minden program angol nyelvû, ami speciális felhasználó környezete van) 

Esetleg esettanulmányotok nincsen az általad említett megtérülési idõrõl? Kalkulációk például egy átlagos családi ház automatizálásról, melybe összehasonlítás van a hagyományos villanyszerelés és az "okos ház" ára között hasonló mûködési paraméterekkel. Nyilván itt nem az extra funkciókra gondolok, hanem a szokásos árnyékolás, világítás, riasztó, tûzjelzõ rendszerek beépítésére gondoltam.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Minden professzionális partnerünknek kezdõkészletet kínálunk, melynek tartalma egy Miniserver, egy bõvítõmodul és egy 24V-os táp. A kezdõcsomag megvásárlása nem jár semmilyen kötelezettséggel, hiszen 30 napon belül visszavesszük, és megtérítjük az árát. A vásárlással automatikusan egy online 5 részes tanfolyam is indul, amely során az Általad is említett beüzemelési és programozási alaplépéseket ismertetjük. Természetesen ezen kívül az oldalunkon is szereplõ elérhetõségek egyikén folyamatos mûszaki támogatást nyújtunk (például online chat formájában). Akit érdekel ez a lehetõség, kérem írjon az office@loxone.hu címre.

A rendszer önmagában teljesen mûködõképes. Szó sincs róla hogy csak iPad-el mûködik, ez egy opció. Vezérelhetõ teljesen hagyományos nyomógombokról, asztali PC-rõl, mobiltelefonról, stb... persze ha nem elég ennyi ki-, és bemenet, akkor bõvítõmodul kell, sõt a projektor vezérléséhez RS232 modult fogunk javasolni, de a lényeg hogy 129.000 forintért mûködõképes rendszert kapsz.

A nyelv szerintem az egyik kulcskérdés. Nem mindenkinek annyira jó az angol/német tudása hogy egy ilyen szakmai programot kezeljen. Véleményünk szerint sok esetben ez az egyik gátja hasonló megoldások elterjedésének.

Esettanulmány van, ez rövidesen meg is jelenik oldalunkon.

nova

IdézSzó sincs róla hogy csak iPad-el mûködik, ez egy opció

Ezt csak arra értettem, hogy a hétköznapi életben a felhasználó szempontjából ez az egyik megjelenési forma, ami megadja azt a bizonyos plusz extra érzést.

A nyelvvel kapcsolatban persze igazad van, én csak a magam nevében írtam :)
IdézVéleményünk szerint sok esetben ez az egyik gátja hasonló megoldások elterjedésének.
Az ár mellett :( Persze nézve például egy gira árszabását, máris más.

Az esettanulmány ha megjelenik felrakhatnád ebbe a részbe
http://villanyszerelo.forum.hu/loxone/loxone-blog/

szerintem sok mindenkit érdekelne. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Schmidt András

Az természetes, hogy az érintõképernyõs vezérlés vonzó, de egy épületbe azért kerüljön be a legkevésbé egy felügyeleti rendszer, hogy iPad-rõl is lehessen kapcsolni a világítást. Meggyõzõdésem, hogy egy ház nem attól lesz "intelligens", hogy a világítási és redõny köröket nem hagyományos hanem buszrendszerû kapcsolókról kapcsoljuk - esetleg több dolgot egy kapcsolóról vezérlünk. Ez nagyon távol áll attól, amit én korszerû épületnek nevezek.
Egy modern épületfelügyeleti rendszer vegye figyelembe, hogy otthon vagyok-e, vagy nem. Vegye figyelembe, hogy milyen idõ lesz holnap, vagy hogy vihar közeledik. Vegye figyelembe, hogy sokan vannak-e a nappalimban. Vegye figyelembe, hogy ünnepnap van-e. Vegye figyelembe az adott helyiség fûtési tulajdonságait öntanuló módon, és még sorolhatnám. Tegye mindezt úgy, hogy észre sem veszem a mûködését...
Az, hogy aztán ezeket a különbözõ beépített funkciókat távolról, vagy a fotelembõl kényelmesen is elérem, csak hab a tortán.

nova

Persze ez igaz, de mint te is írtad a megfelelõen kialakított EIB rendszer észrevétlen ezért is írtam, hogy a megjelenési forma az érintõ panelek.

IdézEgy modern épületfelügyeleti rendszer vegye figyelembe, hogy otthon vagyok-e, vagy nem.
Gondolom itt a jelenlét érzékelõk alkalmazására gondolsz?
Viszont azt kifejthetnéd, hogy a te látásmódod szerint mit jelent a következõ a felhasználó szempontjából és a megoldás szempontjából.

IdézVegye figyelembe, hogy milyen idõ lesz holnap, vagy hogy vihar közeledik. Vegye figyelembe, hogy sokan vannak-e a nappalimban. Vegye figyelembe, hogy ünnepnap van-e.

A fûtési rendszer öntanuló módon mûködik? Nem arra gondolsz, hogy a jelenlét érzékelõk, ablak nyitás érzékelõk és a fûtési rendszer körökre osztott vezérlése, összehangolva mûködik az elõre definiált beállításoknak megfelelõen. Idõzítések és a termosztátok értékeinek megfelelõen fût a rendszer az adott helységben, ha kinyitom az ablakot leállítja az adott helység fûtését.

Én azt szoktam mondani, hogy a nagy elõnye az EIB rendszereknek az hogy közös kommunikációnak köszönhetõen, összefogja a különálló rendszereket. Mert ugyebár a mai riasztó rendszerek is busz rendszeren kommunikálnak, nagyon jól tudja kezelni azt, hogy akár beléptetõ rendszert alkalmazva a házba belépéshez mágneskártyát (bilétát) használók. Köszönt a riasztó rendszer, hiszen a kártyától tudja, hogy ki vagyok. A relés kimenet segítségével tudok vezérlést biztosítani egy két eszköznek, például kapcsolja be a fogyasztók áramellátását. De itt már meg is áll a rendszer tudása általában. Ha a többi rendszert is szeretnénk használni, akkor azok integrálása már eléggé macerás. Például azt, hogy nekem hagyott üzeneteket megjelenítsen stb. már nehéz megoldani. Az én meglátásom szerint ha ilyen és ehhez hasonló funkciókat szeretnénk akkor van igazán szükség az EIB rendszerekre, hiszen manapság már csak a képzelet szab határt, hogy mit is szeretnénk.

Az hogy az EIB filmekben mindenhol azt látja az ember, hogy a telefonon, érintõképernyõkön állítja az ember a fényerõsséget a dimmerrel eléggé elcsépelt és nem nyújtja azt az érzést, hogy szükségem lenne egy ilyen rendszerre.

Az már inkább, hogy felkel a nap és felnyílnak a redõnyök, árnyékolók, bekapcsol akár a kávéfõzõ, stb. lehetne folytatnia felsorolást a funkciókkal melyek megjelennek, ezek az igazán olyan dolgok melyekért én azt mondom, hogy áldoznék plusz pénzeket az EIB rendszer kínálta funkciókért.

Az üvegember napja videóban amit láthattál a másik fórum topikban az már valahogy jobban néz ki.

Kíváncsian várom a véleményed, hogy szerinted mit is jelent ma egy "okos ház"  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!