Pályaválasztás: Villanyszerelő vs Elektronikai műszerész

Indította mantequilla, 2013. január 14., 23:15:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szelei

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. január 15., 21:21:04 DÉLUTÁN
Gyerekek, komolyan mondom, kéne nyitnunk egy villanyász képző sulit! Ennyi jéghideg profi, magasan kvalifikált szakember, mint ti és másik oldalról ennyi fiatal, friss "husi", akik szenvednek a jelenlegi szakiskolai rendszer megannyi gyengeségétől, viszont megvan bennük az elszántság, a SZAKMA iránti alázat, szeretnének minél többet megtanulni ebből a valóban sok gondolkodást, sok kreatívitást, néha sok szenvedést, kitartást követelő csodás hívatásból! Mi kell még több, hogy összekössük a kellemest a hasznossal??? Főként, hogy közöttünk, "öreg motorosok" között egyre többeknek nincs rendszeres, megfelelő megélhetést biztosító melója és bizony, amikor korog a gyomor, akkor nehéz ám magas szintű, profi melót végezni, legalább is; én így tapasztaltam a mindenkori szereléseim során...

Úgy érzem a fórum nem erre létesült. A mi feladatúnk, ha van és felvállaljuk az, hogy a bajban lévőket segítsük, tanáccsal lájuk el őket. Mindannyiunk életútja más és más. Mindenkit más ösztönzött a szakma meg tanulására, gyakorlására. Ne lehet az a célunk, hogy már mi a gondolat hatására elvegyük vaki kedvét a szakmától és még a lehetőségét adjuk annak elérésére. Nem elég, hogy az oktatásunk ilyen gyalázatos, legalább mi ne viselkedjünk úgy, mint a mai vezetőink. Ők és mi is korrekt oktatásban részesültünk, amit így utólag tudunk igazán felbecsülni! Tisztelt Gyurmaúr(fi-relé) ha te most lennél hasonló helyzetben is így szolnál magadhoz? Mert gondolom te is még rendesen megtanított szakmát kaptál.

Én úgy érzem, ha rendes munkát végzek (és eddig az élet engem igazolt) mindig én mondtam fel a munkáltatómnak akár pénz akár a szakmai hozzá állása végett, és az új munkahelyeimen 1 év elteltével mindig korrekt keresetet tudtam felmutatni. Az egy év arra kellett, hogy be tudjam bizonyítani igenis meg állóm a helyemet és a munkám is megfelelő. Sajnos a mai helyzetben minden vállalkozás fuldoklik de szerencsére ennek is részben vannak előnyei is, aki kontár vagy csúnya munkát végez egyre kevesebb megbízást kap, tehát kezd egy egészséges verseny ki alakulni. És kezdenek a gyengék kihullani. Hasonlóan mit a rendszerváltáskor, amikor a TSZ ,,villanyszerelők" (tisztelet a kivételnek) kiszabadultak és felhígították a szakmát.

Egyenlőre ennyit. :)