Kavitációs hőgenerátor

Indította flatskerrobert, 2012. december 28., 15:37:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

flatskerrobert

    Mi a véleményetek első látásra erről a "kazánról" ? Megint egy varázslat vagy annál több.
Az biztos, hogy kavitációs jelenség az régóta létezik. Ebből adódóan a legnagyobb típusnál 24 KW villamos energia beadásból 100KW hőenergia jön ki, legalábbis a leírás szerint.
Kavitációs hőgenerátor

FR.

Novill

A lényegét nem látom az anyagból. Mit kell kiépíteni, hogyan működik,stb. Csak a reklámot látni, az meg kevés a gondolkodó embernek, vagy mindent higgyünk el!

flatskerrobert

     Elnézést de nem így akartam a linket feltenni, de így sikerült.


Ha lesz több infó akkor felrakom.
FR.


Moderátori bejegyzés: Első hozzászólásban hivatkozás javítva.
nova

Szirty

Üdv All!

Közel sem vagyok szakértő a témában de mégis hozzászólnék főleg gondolat indítás céljából azon az alapon, amit a témában találtam rövid keresgélés alkalmából:

Az első ami szembetűnik az a marketing duma. Ezzel most részletesen ne is foglalkozzunk, de azért engedjük, hogy emiatt kétségek ébredjenek bennünk (aminek csak előnye van és olcsó az lássuk be azért valamennyire gyanús)

A kavitációs hőgenerátor úgy tűnik nem új dolog. Erről van is itt egy rövid video.

Azt gondoltam a második kicsit hosszabb video talán alá is támasztja tudományos szempontból, de nem.

Az előítéleteimtől nem mindig tudok szabadulni, ezért megjegyzem, hogy ahova Egely keze beteszi a lábát... :)

Ezt pedig egy fórumból ollóztam ide, ahol a kavitációs kazánról van szó:
"Ezt a jelenséget használja ki a Hydro Dynamics ,,ShockWave Power"-e, hogy egy villanymotorból 100 százalék fölötti hatékonyságot hozzon ki. A bekerülési költségről és az elhasználódás üteméről nincsenek adataim -, de az elv és a szerkezet első ránézésre mindenképpen jövőbemutató megoldásnak tűnik."

Ez pedig a válaszból való idézet:
"A "tűnik" és a "nincsenek adataim" megjegyzéssel már sokkal érthetőbb a 100% feletti hatásfok."

Ott található a kavitáció mint jelenség - véleményem szerint tömör és jól megfogalmazott - definíciója is:
"A kavitáció egy fizikai jelenség, mely akkor következik be, ha egy anyag folyadék fázisból hirtelen gáz fázisba megy át a nyomás esése következtében. Ha a folyadék sebessége hirtelen megnő, akkor az energiamegmaradás törvénye értelmében (Bernoulli törvénye) a nyomása leesik. A keletkező gőzbuborék, ha az áramlás mentén olyan helyre ér, ahol a nyomás nagyobb az ottani hőmérséklethez tartozó telítettgőz nyomásnál, a buborék hirtelen összeroskad, az egymásnak csattanó folyadékfelületek erős akusztikus lökéshullámot keltenek, ami egyrészt erős zajjal, rezgéssel, másrészt a környező szilárd testek eróziójával jár."

Véleményem szerint a 100% fölötti hatásfok ígérete komoly aggodalomra adhat okot.

JUVILL


Ez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.
Jó a reklám!
Minden ki van számolva. Miből is adódik ez az eredmény?
A kivitelezés költségét lehet, hogy rosszul látom.

Novill

Ez annyira naiv marketing, mely alapján az energia megmaradás törvényét újra kellene írni. Sajnos az élet minden területén ennyire naivnak képzelnek bennünket. " több lehet mint 160 -300%-os hatásfok?"
-  Mechanikai energia bevitellel buborék előállítása, majd a buborék összeomlásával hő keletkezik, és ezt használják fel fűtésre. -

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. december 28., 20:06:25 DÉLUTÁN
Ez annyira naiv marketing, mely alapján az energia megmaradás törvényét újra kellene írni.

És ez csak az egyik ilyen törvény...
Nézzük csak meg az eletenergia.com-ot, ahol remekbe szabott delejező gépeket lehet vásárolni potom százezrekért.
Vagy tombolda hivatalos (?) lapját, ahol kiváló szolgáltatások várják a megrendelőket. Szerencsére maga az oldal kiváló referencia rájuk :)
Vagy ott a "fénykapu" oldal, ami szintén ingyen energiával kecsegtet és a százalékban kifejezett hatásfok ott is gyakran három jegyű.
Energia sokféle van. Állítólag még olyan is, amin esetleg meglepődünk. Pl. gyógyító energia, amire Valerus Santus gyógyító webgömbje emlékezteti mindazokat akik anno belefutottak (az eredeti oldalt nem linkelem, mert scripteket futtat).
A jelenség mára olyan méreteket öltött, hogy egyenesen nagy öregjei is vannak, mint pl. Gyurcsók vagy Tihanyi Tamás.

Milyen energia van még? Hát PÉNZ energia kéremszépen!
Sőt pénzfa nő a képzeletünkben, amiről bankjegyeket téphetünk le és fizethetünk vele, mindezt már szinte tudományos szintre emelve.

Ezekben valahogy mindig rá lehet bukkanni az emelt díjas telefonszámra (06-90...) vagy a bankszámla számra.

Én olyan törvényeket írnék át, amelyek megakadályozzák az ilyenfajta egyértelmű átverések hivatalos és nyilvános művelését.

Elnézést az újabb kitérőért! Szolgáljon mindenki szórakozására a közelgő szilveszter alkalmával.!
B.U.É.K mindenkinek! :)

Laandro

Duzzasztó gátak vízelvezető csatornáinál is ismert jelenség, a gyorsan áramló víz apró hibákba ütközve robbanó buborékokat hoz létre, ami jelentős energiával bír. Képes megrongálni a műtárgyakat, szabályosan szétrobbantja a beton vájatokat, ezzel nagy károkat okozva. Tehát az energia adott, csak jó irányba kellene terelni.

Én, arra lennék kíváncsi, hogy a többszörös energiaátalakítás (turbina – generátor – transzformátor – meg megint transzformátor – fűtőbetét) kihagyásával, milyen hatásfokkal lenne képes az áramló víz vagy levegő energiáját hővé alakítani?  Persze nem kitűzött cél a 100%. (pl.: Házi szélkerékkel melegvíz előállítás aztán tárolás.)

Szirty

Üdv Laandro!

Idézetet írta: Laandro Dátum 2012. december 28., 22:31:50 DÉLUTÁN
Duzzasztó gátak vízelvezető csatornáinál is ismert jelenség, a gyorsan áramló víz apró hibákba ütközve robbanó buborékokat hoz létre, ami jelentős energiával bír. Képes megrongálni a műtárgyakat, szabályosan szétrobbantja a beton vájatokat, ezzel nagy károkat okozva. Tehát az energia adott, csak jó irányba kellene terelni.

Nem is kérdőjelezte meg senki az energia jelenlétét. Viszont valószínűleg az eróziót nem nagyobb energia okozza, mint amennyi a kavitációt létrehozza.
Természetesen a jelenségnek van haszna is, nálunk pl. sok kavitációs vákuumszivattyú üzemel (többnyire 18kW-osak).

Laandro

Üdv. Szirty!

Nem akarok a vízből olyan energiát kivonni, ami nincs ott, csak a létező fizikai elv hő hatását használni. (Azt is csak úgy gondolatban.)
A szélkerék forgó mozgását kavitációs úton hővé alakítani és tárolni vagy éjszaka (napsütés híján) a fűtés rásegítésére használni. Miért előírás az, hogy egy szélkerék áramot termeljen, csak a hatásfoka kérdéses.
Arról a kavitációs vákuumszivattyúról egy pár szót ha írnál, valahogy nem ugrik be az elve, szivattyúknál csak a hatás hátrányairól tudok.