Kavitációs hőgenerátor

Indította flatskerrobert, 2012. december 28., 15:37:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Laandro

Na tessék, csak felvetődik az ötlet, hogy a szélturbina közvetlenül hőenergiát termeljen és már le is védetik a szabadalmat.  >:(

Szélenergia hasznosítás újabb kreatív ötlettel

Szirty

Szevasz Laandro!

Idézetet írta: Laandro Dátum 2012. december 29., 23:20:45 DÉLUTÁN
A szélkerék forgó mozgását kavitációs úton hővé alakítani és tárolni vagy éjszaka (napsütés híján) a fűtés rásegítésére használni. Miért előírás az, hogy egy szélkerék áramot termeljen, csak a hatásfoka kérdéses.

Csak :)
Nem előírás. Csak kézenfekvő, mert a villamos energia univerzális, más hasonló vagy jobb nem nagyon van eddig. (vannak a szélkerék energiáját mechanikus úton hasznosító szivattyúk is. Régi western filmekben gyakran felbukkannak)

A kavitációs szivattyú (ami után érdeklődtél) mint írtam vákuum szivattyú, azaz vákuum előállítására való. A kavitáció jelenségében a vákuum komoly szerepet játszik, itt nyilván kapóra jön.
Sajnos nem tudok technikai részletekkel szolgálni.

flatskerrobert

  A napokban láttam működő állapotban kavitációs kazánt.
Egy 1200 m2  társasház fűtését és meleg víz ellátását kötötték rá. Egy 9,5 KW  Siemens villanymotor hajtotta a direkt csatlakozású  kavitációs részt ami 60 KW hőt tud leadni.
Megjegyzés: Nem tudom, hogy van-e szabványos 9,5 KW villanymotor, úgy emlékszem 7,5 után 11 KW méret jön.


Sajnos az adattáblát nem láttam. Csillag / deltába indították, egy 2,7 m3 puffer tartályt vízét melegítették vele.
Reggel 7 h indították el és állítólag este 20 h lett 80 C° a víz. De. 11 h még 25C° a víz amikor láttam. Mérés adatgyűjtést nem láttam csak annyit, hogy a villanyt mérték egy SL 7000 mérővel. A vizes oldalon semmit.
Ebből a puffer tartályból közvetlen hőcserélővel megy a fűtés egy másik hőcserélővel pedig a HMV.


Egy sima kapilláris bojler termosztáttal vezérelték a villanymotort. Sajnos fotót nem tudtam csinálni, egyéb objektív akadályok miatt.
A zaj elég nagy volt 80 dB, burkolat és rezgéscsillapítás nélkül.
Egyenlőre ennyi, később ha többet tudok akkor még írok, pld. a COP mennyi lesz, ami nagyon fontos!!!!
FR.




mrtomi5

üdv.
Gyanússá válik számomra, hogy nem csak a súrlódási energia halmozódik föl ezekben a kavitációs rendszerekben. Dolgoztam egy berendezéssel egy KTL festőüzemben, ami egy 15 kw-os szivattyúval keringtetett festéket egy rendszerben. A keringtetett folyadékot, ebben az esetben vízbázisú festéket folyamatosan hűteni kellett, a súrlódás keltette fölmelegedéstől. 5m3 folyadék néhány óra alatt 27c fokról akár 35-37c fokot is elérhetett. Továbbá a villanymotor működéséből eredő fölmelegedést is a folyadék vitte el. Úgy gondolom egy 80-100m2 es, jól megtervezett-kivitelezett lakóépület, kitűnű hőszigetelési tulajdonságokkal kifűthető egy 10kw-os akár hagyományos elektromos fűtőberendezéssel is.