Aggregator vs kazan

Indította tomi740i, 2022. december 24., 19:17:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tomi740i

Tisztelt Villanyszerelok!
Kedves Forumozok!

Ukrajnaban elo magan-felhasznalo vagyok, villamosszakmai kepesites nelkul.
Sajnos az allandosult aramszunetek miatt alternativ villamosenergia-forrasra szorolunk.
Mivel tarsashazban lakunk, egy alacsony teljesitmenyu, inverteres benzin-aggregatort engedhettunk meg magunknak.
Tipusa: RATO R1250IS-3

Az aggregatort bekotottem, a tarsashaz halozataba visszafoldeltem es uzembe helyeztem.
Minden szepen megy rola (allolampa, TV, szamitogep), kiveve a lenyeg, a KAZAN.
Tipusa: Protherm Jaguar (kvarc-kijelzos, ket analog tekerovel a haszn melegviznek, ill a futesinek)

Rovid mukodes utan (hallani ahogy a keringeto megy) F04 hibakodot ir, ami a leirasa szerint gyujtashibat jelent "a fojtoszelep beallitas hibas". RESET-elni kell, de utana is csak 2-3p-ig mukodokepes.

A "rendszer" egyebkent egy 80m2-es lakasban van, 5db radiator, osszesen kb 50L- vizzel. Termosztat-vezerlo nincs. Csak a futesi viz hofoka allithato a kazanon.

Azt szeretnem kerdezni, hogy van-e olyan megoldas, amit en is el tudok vegezni? Ha igen mi?
Vagy ki kell hivjam a szakembert?

Halozai aramrol a kazan tokeletesen mukodik.

Elore is koszonok minden segitseget!

Tisztelettel, Tamas

tomi740i


nyaki

https://www.youtube.com/watch?v=y3E9BQMbpBw
https://fixbroken.ru/oshibka-f04-na-kotle-protherm/
Ha a fenti hibaelhárítás nem oldja meg a problémát, akkor a hiba az aggregát bekötésében és/vagy a feszültségszintjében keresendő. Az sem lehetetlen, hogy terhelésre túlzottan leesik a kapocsfesz, amit a kazán már nem tolerál.

Simon Endre

Feltehetőleg a generált "szinusz" vagy a föld nem felel meg az elektronikának. Ha esetleg 1:1 raszfoátoral megszépíted az alakját és a tápdesz megfelelő oldalát földeled , akkor redbejön.

tomi740i

Kedves nyaki es Simon Endre Urak!

Nagyon szepen koszonom a videot es a javaslatokat!
Ma megprobaltam kozejuk kotni egy tulfeszultseg elleni vedoeszkozt, de nem volt koze (ezaltal megoldasa sem) a problemahoz.

Januarban megkerek egy villanyszerelot a bekotes felulvizsgalatara, illetve ki tudok probalni egy kisteljesitmenyu UPS-t es akkor kiderul, hogy a szinusszal van-e baj, vagy a foldelessel.

Tovabbi kellemes unnepeket!

Tisztelettel es koszonettel, Tamas