• TN rendszer, hurokellenállás értékei áram-védőkapcsoló alkalmazásával 5 3
Jelenleg:  

Szerző Téma: TN rendszer, hurokellenállás értékei áram-védőkapcsoló alkalmazásával  (Megtekintve 12534 alkalommal)

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
Re:TN rendszer, hurokellenállás értékei áram-védőkapcsoló alkalmazásával
« Válasz #20 Dátum: 2012. December 11., 23:46:12 pm »
"Hülye" németek sem értik a szabványt, ;D azok is mérik a hurkot ha kell, ha nem! ;)

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető Átlagember

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • Átlagember nincsen befolyása.
« Válasz #21 Dátum: 2013. Július 03., 08:00:16 am »
Kérdés : Miután megmérem az ÁVK-n szükséges méréseket, az "utána lévő" dugaljaknál egy ÉV univerzál-lal "lecsapatom" az ÁVK-t. Ez gondolom megfelel a külső hibaáramkörös tesztnek. A kérdésem az lenne, hogy ez megfelelő-e a védővezető folytonosságának vizsgálatára, amit fent veséztetek ki ?

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 17
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #22 Dátum: 2013. Július 03., 11:09:41 am »
Én úgy gondolom, hogy mint ellenőrzés, megteszi.

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #23 Dátum: 2017. Január 26., 21:36:06 pm »
Egy érdekes esetbe futottam be. Egy felülvizsgálatnál két cég év felülvizsgálati jkv-k tanulmányozása során két ugyanazon területről két eltérő jkv-t láttam eltérő időben. Az egyikkel nem volt semmi problémám, vagyis elfogadhatónak tartottam. A másikkal kapcsolatosan már a véleményem eltérő volt. Megpróbáltam bemásolni a táblázat fejrészét egy sorral, de nem sikerült, kicsit el van csúszva az eleje. Gondolom azért értelmezhető lesz így is. A felülvizsgáló mindent RCD-re vett. Holott nem minden rész van ávk-ra kötve. Így a táblázatban lévő dug.aljzat se nincs rá kötve ávk-ra.  Mi erről a kollégák véleménye, helyesen járt-e el a felülvizsgáló? Ha nem, akkor gondolom érthető mindenkinek. Ha viszont jól járt el a felülvizsgáló, akkor egy kis továbbképzést lehetne tartani e témában itt a fórumon. Sokan dolgozunk felülvizsgálóként, így sok fajta minősítő irattal találkozunk. Elvileg az előírások azonosak, de mégis vannak eltérő értelmezések.

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Hírnév erő: 9
  • Fecó dolgozza magát felfelé.Fecó dolgozza magát felfelé.Fecó dolgozza magát felfelé.
« Válasz #24 Dátum: 2017. Január 27., 18:08:12 pm »
Szerintem ezt nem lehet többféleképpen értelmezni, hiszen a kioldószerv vagy kismegszakító, vagy FI-relé, nem lehetetlen hogy az elosztó rajza vagy felirata vezethette félre a felülvizsgálót?

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #25 Dátum: 2017. Január 27., 19:29:45 pm »
A létesítményben többnyire  kismegszakítókkal van megoldva a védelem, és csak négy részen van ávk-val kegészitve. Vagyis a kioldó szervek eltérőek. Ezért úgy gondolom a felülvizsgáló nem járt el helyesen a felülvizsgálatkor. Vagyis a minősítő irata nem volt a tényleges műszaki állapotnak megfelelően kiállítva. Rajzok egyáltalán nem voltak, vagyis nem álltak rendelkezésre, így a felülvizsgálónak kellett a rendszert felmérnie a helyszínen.

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #26 Dátum: 2017. Január 28., 10:54:25 am »
Az a baj ezzel, hogy nem oldotta meg még senki az ÁVK-s rendszerek normális felülvizsgálatát. Mármint normálisnak én csak azt nevezném, ha minden végpontról (készüléktől) lecsapatná az ember - és utána még az ÁVK áthidalása mellett mérne hurokimpedanciát. Értem én, hogy ez a gyakorlatban megvalósíthatatlan, nem kell felvilágosítani. :D
Most tulajdonképpen jóindulatú elnézés (mármint a problémától elfelé, a távolba nézés) uralkodik a követelmények megfogalmazóiban, hiszen az érintésvédelem egy életvédelmi intézkedés, más életvédelmi intézkedésnél meg soha nincs olyan, hogy egy (azaz nem is kettő, vagy több) téveszthető azonosítási módszer elegendő.
Voltak ötleteim, de a kapható gyártmányok sokfélesége miatt megálltam a gondolkodásban.

Csak egy kapcsolódó területről vett példa: Amikor annak idején a tirisztoros műszer nyomógombjának benyomásakor véletlenül éppen felnéztem, és megláttam, hogy egy aprót pislant a fénycső, akkor hazamentem, elvittem az ÉVÉ-F-et, benyomtam a gombot, és láss csodát, vadul hunyorgott a világítás.. akkor elhatároztam, hogy én nem modernizálok. :D

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #27 Dátum: 2017. Január 28., 11:51:11 am »
Az év felülvizsgálatnál minden kollégának meg van a bevált módszere. Ez érthető is, hisz a felülvizsgálónak meg van a saját felelőssége büntető jogilag is. A fejlődés folyamatos ez látható az év műszerek tekintetében is. Így új vizsgálati módszerek kerülnek elő a régiek mellett. Nálam az ávk még mindig egy kiegészítő védelemnek számít. Természetesen a minősítő iratban minden ávk-t szerepeltetek a szemrevételezés, teszt gomb háromszori működtetése mellett feltüntetem az automatikus vizsgálat 7 pontját, valamint szerepeltetem a leoldási értékeket is. Így nem érhet vád, hogy nem vizsgáltam az ávk-t. Ezen kívül mindenhol ( minden ponton) hurokellenállást mérek, melynek értékeit rögzítem a minősítő irat táblázatában. Természetesen ezen kívül még vannak vizsgálatok amelyeket el kell végezni. Tudom sok kolléga nem mér mindent végig minden ponton, szúró próbaszerűen illetve csak a végpontokat mér. Olyan vizsgálatot nem tudok elfogadni megfelelőnek, amit az előzőekben bemásoltam. Főként ha nincs is áramkörön ávk és mégis RCD-t szerepeltet. Arra lennék kíváncsi ha probléma merülne fel utólag és hatósági felelősségre vonás történne. Hogyan tudná megvédeni magát szakmailag a felülvizsgáló. Jó volna ha azok akik ezt az új vizsgálati ( ami már elég régi valójában) módszert alkalmazzák kifejtenék a szakmai álláspontjukat ezzel kapcsolatosan. Hasonlót lehet látni a felülvizsgálói jegyzetben, ami eltér a bemásolttól.

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #28 Dátum: 2017. Január 28., 12:54:17 pm »
A hurokellenállást hogyan méred?

Nem elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
    • Villanyszerelõ
« Válasz #29 Dátum: 2017. Január 28., 13:39:01 pm »
Nem az ávk-n keresztül, ávk áthidalásával mérem. Ez plusz munka áthidalás és visszaállítás. Így a vezeték hálózat és ávk is van ellenőrizve. TN hurokellenállás méréssel természetesen.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
31 Válaszok
15847 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Március 29., 10:18:51 am
írta Schmidt András
0 Válaszok
1247 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2013. Október 05., 13:41:07 pm
írta nova
4 Válaszok
3629 Megtekintések