Világítás

Indította petike199600, 2012. október 23., 16:23:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Ma találkoztam egy furcsa dologgal a nõvéremék házában: felkapcsoltam az egyik szobában a világítást és a nappaliban lekapcsolódott saját magától.Szokott még olyan dolog lenni hogy nem kapcsolódik fel a lámpa vagy ha felkapcsolódik akkor meg vibrál ez szerintem érintkezés.
DE a legfontosabb kérdésem hogy miért van ez a szoba nappalis dolog a lámpával.
Köszönöm

nova

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2012. október 23., 16:23:07 DÉLUTÁN
felkapcsoltam az egyik szobában a világítást és a nappaliban lekapcsolódott saját magától

Nem lehet, hogy ez a lámpa alternatív kapcsolóval van bekötve?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

neem   :D
Azért ennyire én is ismerem már másodéves villanyszerelõ tanulóként a kapcsolásokat.
Kötések a padláson vannak az üveggyapot alatt.Szóval azt nemnagyon tudom megnézni.

nova

Nagyon egyszerû méréssel kiderítheted, hogy a kapcsolások folyamán a lámpánál a fázis szálán történik-e változás.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Ez egyértelmûen kontakt hiba. Vagy a kapcsolónál ( villogás esetén zizegõ hang a kapcsolónál) vagy pedig valamelyik kötésnél van a hiba.

petike199600

Értem.
De ez az eset csak egyszer kétszer jön elõ nem mindíg szóval nemtudom mivan.

faxelektro

Megszeretném kérdezni mi okozhatja a tegnap találkozott jelenséget, amely a következõ: egy lakáshoz hívtak,ahol a villanykapcsoló jelzõfényei (kb. 12 kapcsoló amely régi fajta kontavill 4 sarkában van a jelzõfény, 7 éve jól müködtek mindidáig) folyamatosan villognak lekapcsolt állapotban. Kontakt hiba lehet vagy milyen hibára gyanakodtok?

köszönöm a segítséget!

nova

Milyen izzók vannak betekerve a lámpákba?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Ha arra a glim lámpára gondolsz ami a kapcsoló irányfényét adja, elképzelhetõ, hogy cserére szorulnak a nagy fémkiválás végett.

Ha a lakásban kapcsolt lámpák villannak fel a glim áramára (kompakt fénycsövek elektronikus elõtétes), itt csak ha eltávolítod akkor szûnik meg a villanás.

faxelektro

Nem a kapcsolt lámpák hanem a  kapcsolókban levõ glim lámpák villognak.

A lámpákban 90%-ban nem takarékos égõk, hanem izzó szálas égõk (hagyományos) vannak.

Lehetséges Null kontakt hibája ?