• Tervezett elavulás a ledeknél 3 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Tervezett elavulás a ledeknél  (Megtekintve 2222 alkalommal)

Elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Tervezett elavulás a ledeknél
« Dátum: 2012. Szeptember 25., 21:16:19 pm »
Voltam ma dolgozni egy helyen ahol a tulajdonos eléggé tájékozottnak tûnt a ledekkel kapcsolatban. Szerinte több gyártó üzemóra számlálót épít be a chipbe, hogy bizonyos üzemóra után kiégeti a ledet.
Létezhet ez?

Nem elérhető Szita

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • Szita nincsen befolyása.
    • Villanyszerelõ
Re:Tervezett elavulás a ledeknél
« Válasz #1 Dátum: 2012. Szeptember 25., 22:55:05 pm »
Szedtél szét pl ledes spotot? egyenirányító van benne, de chipet nem láttam ami egy ilyenre képes lenne. Szerintem nem kockáztatnak meg egy ilyet. A ledeknek is csökken a fényerejük idõvel, akár a fénycsõveknek. Egy számlálót azért beépítenék hogy mennyi ideig bírja valójában :)

Nem elérhető etfLED

• Rendszeres látogató
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 1
  • etfLED nincsen befolyása.
  • Nem: Férfi
  • hzs
Re:Tervezett elavulás a ledeknél
« Válasz #2 Dátum: 2012. Szeptember 26., 05:58:43 am »
Talán ez is olyan lehet mint a notebook akku töltõ , de nem hiszem hogy lenne jelentõsége hiszen akkor is sokáig üzemel.
Valószínûleg ez olyan fényforrásoknál lehetséges ahol nem megengedett a fényteljesítmény gyengülése (Pl PHILIPS)
Az olcsó 1-2 ezer forintos lámpákban nincs ilyen

Címkék: Tervezett elavulás LED