Lépcsõházi automata

Indította savair, 2012. szeptember 25., 20:16:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NagyPS

Mozgás érzékelős lámpatest vannak egész szépek is.

kergabor

Jó estét Urak!
Segítséget szeretnék kérni Kanlux lépcsőházi automata bekötéséhez.
A közterületen lévő garázs ajtaja fölé szeretnék egy lámpát, hogy az esti sötétség beálltával tudjak világítani az ajtó nyitásához, zárásához. Lépcsőházi automatát szereltem be, hogy ne világítson folyamatosan, a kapcsolót kívülre helyeztem el. Próbáltam követni a mellékelt bekötési rajzot, de valamit nem jól csinálok, mert folyamatosan ég a lámpa. Egy kismegszakítót iktattam be a Kanlux elé, innen kap feszültséget, egy fekete vezeték megy be a fázis pontra. A lámpától háromeres vezeték jön a szekrénybe, a barna megy a 3.pontra, a kék egy wago-ba, a védővezető a PE-sinre. A billenő kapcsolótól két fekete vezeték jön, az egyiket pirossal megjelöltem, ez megy a wago-ba, másik fekete a 4.pontra. A wago-ba jön egy kék vezeték a N-sinről, illetve a a wago-ból megy egy kék vezeték a Kanlux N-pontjára.
Ha felkapcsolom a kismegszakítót folyamatosan ég a lámpa. Hol lehet a hiba?

S/K

Szia!
Első ránézésre az elosztóról készült fotó szerint az automata fix állásba van kapcsolva. (állandóan világít)
Másodikra nézvén a rajzokat a rajzon nyomógomb szimbólum van, Te kapcsolót írsz. Nem ismerem ezt az automatát, lehet hogy tudja kezelni a fix áramot. (nem tudom hogy, mert akkor honnan számolná az eltelt időd. ...bár léteznek ilyen időkapcsolók)

Simon Endre

A 18730 KANLUX nyomógombal indítható és folyamatos működésez (hiba esetére) a jobb felsö sarkában van átkapcsoló, ilyenkor a müködtető szikronmotor álandóan "zörög".

kergabor

Rosszul írtam, nem billenő a kapcsoló, hanem nyomógombos. Az automatán lévő kapcsolót próbáltam mindkét állásban, de a jelenség ugyanaz, folyamatosan világít. Bár, tegnap, amikor próbáltam, felkapcsoltam a kismegszakítót és egyből kezdett világítani,  bosszúsan konstatáltam a helyzetet,és nem vártam ki az egy percet, amire van állítva az automata, otthagytam, így lehetséges, hogy működött volna, csak nem vártam ki. Ma este újra  próbálom,  a lényeg, hogy a bekötés jó így, ezek szerint.

kergabor

Megnéztem újra,  vártam hosszabb ideig, de nem aludt el. Próbáltam az automata kapcsolóját mindkét állásban, de sikertelen volt.

kergabor

Végülis, meguntam a kínlódást vele, elmentem vettem egy másik automatát, egy Mentavill márkájút, amit ugyanígy kellett bekötni. Megtettem, és azonnal működött rendesen. Ezek szerint ez egy gyári hibás lehetett.