Világítástechnikai termékek összehasonlitása

Indította Novill, 2012. szeptember 20., 20:32:28 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Ebben a részben mi gyakorlati szakemberek  a munkáik során elvégzett összehasonlítások közre adását javaslom.

Kezdem a sort: Egy 1x18w-os fénycsõ armatúra konyha pult alá szerelve, led 5050-es konyha pult alá szerelve van. A távolság mindkét esetben 60cm, hasonló színek voltak. Közvetlenül a fényforrások alatt a munkapulton mérve:
- fénycsõnél 380 lux
- led 5050-es esetén 290 lux-t mértem. 

Kinek mi errõl a véleménye?

nyaki

Hali!
Mint LED-es világításról, már többször elmondtam a véleményem a LED-es topikokba.
Röviden: nem lakásba való! :-\

Novill

Ezzel természetesen nem értek így egyet. Maradva az elõzõ konyha pult megvilágításánál. A mérésem alapján a megvilágítás erõsségénél a fénycsõ bizonyult jobbnak, de egyenletesség szempontjából viszont a led volt a jobb. Ha két sorban rakjuk az 5050-es leded, akkor más a helyzet. Itt meg kell nézni a megvalósítás költségét, mert sok embernél itt fog eldõlni a kérdés. Van akinél a költség nem számít annyira, itt viszont az esztétikumra mennek. A másik kérdés az energia felhasználás. Itt a tápegységbe csatlakozásnál a 230V-os oldalon való méréssel lehetne elvégezni az összehasonlítást. Vagyis a világítótestbe való becsatlakozási ponton, mert így benne van minden.

etfLED

Milyen hosszú volt az 5050es szalag?

A LED világítás már való lakásba , viszont nem biztos hogy való abba a csillárba vagy lámpába amink van.

Novill

Közvetlenül a fénycsõ közepén függõlegesen 60cm-re a munkapulton mértem, a lednél közvetlenül a led alatt mértem. Így ilyen szempontból nem lényeges a hosszúsága a lednek, egyébként 2m és 1m-nél mértem a megvilágítást. Tehát a led szalag által adott megvilágítás egyenletes, ezért nem lényeg a hosszúság egy bizonyos távolság után.
Ha valakinek ilyen jellegû mérési adatai vannak érdemes megosztani itt, mert hasznos infó számunkra jobb mint a kereskedelmi marketing adat.

JUVILL


Elolvastam a kollégák hozzászólását ebben a témában.
Érdekes számomra, hogy 2 sorba szerelve a LED-eket, másabb (magasabb) a megvilágítás értéke.
Nem látom tisztán a leírtakból, hogy a LED-ek által biztosított megvilágítás mennyi villamos villamos teljesítménnyel érhetõ el?
A fénycsõ itt nem szabadon sugárzó. Ezeket jobban ismerjük. A 2 sorba épített LED-ek fénykúpjairól, hogy azok miképpen metszik, érintik egymást jó lenne többet tudni, mert feltételezem ez is befolyásolja azok darabszámát és a megvilágítás nagyságát.

etfLED

Hamarosan megpróbálom frissíteni a tudásbázist néhány információval