Világítási oszlopok belső kábelezése

Indította bandit, 2022. május 25., 21:05:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bandit

Sziasztok! Belső kábelezésre milyen kábeltípus és keresztmetszet elfogadott a kötődoboz és a lámpafely között?

Fecó

Sok esetben én NYY kábeleket láttam, a szívóssága miatt. Nyilván szempont a keresztmetszetnél, hogy mit tud fogadni a lámpatest, és milyen túlterhelés és zárlatvédelmet kap a kábel.

nyaki

Erre az esetre a lámpatestekre vonatkozó szabványok érvényesek. Anno sokat foglalkoztam vele, mint gyártó is, de sajnos mára halványultak a szabványi ismereteim, de emlékeim szerint, a lámpatesten belüli vezetékezésre minden olyan vezeték elfogadott, melynek vezetőanyaga és szigetelése kielégíti az adott lámpatest típusra vonatkozó üzemeltetési követelményeket. Itt nem kell nagyon extra dolgokra gondolni, kivéve a nagynyomású lámpafejeket, ahol a hőálló vezetékezés az elsődleges szempont. Minden máshová mehet akár az MKH, MCu vezeték is, de ha túl akarod teljesíteni, akkor gyakorlatilag bármely kábelszerű vezeték is jó.

Fecó

Ha jól értelmezem, itt nem lámpatesten belüli vezetékezésről van szó, hanem beton vagy acélkandeláberen belül a lámpatest sorkapcsáig...

nyaki

Nem t'om. ::)  Ha a kérdező relevánsabb választ akar, akkor nyilván több információval fog minket "elárasztani".