5 egyforma színû vezeték

Indította ginko, 2012. szeptember 13., 11:24:02 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

ginko

Sziasztok,

Uj vagyok a forumon. Szeretnem a tanacsotokat kerni. Kataloniaba koltoztunk es egy konnektor es villanykapcsolo kombot szeretnek bekotni. A problemam az, hogy 5 efekete kabelem van es nem tudom, hogy hogyan kossem be a villanykapcsolos konnektorba. Nem a szakmam a villanyszereles. Nem tudom megallapitani pl azt, hogy melyik a nulla, a fazis, a fold stb... Ennek a villanykapcsolos konnektornak ami a szoba fal kozepen helyezkedik el es az ajto mellett pedig csak villanykapcsolo van , ami a vilagitast kapcsolja es persze a fal kozepen levo kapcsolo is. Szoval tanacstalan vagyok. Tudna valaki segiteni?

Koszonom szepen!!

Szelei

Inkább ha lehet hív egy helyi szerelõt!

De segítene nekünk ha pár képpel is meg mutatnád a problémás helyet. Kereséshez próbalápa, mûszer és itt már szaktudás is szükséges! >:(

nova

Hát ha nincsenek megszámozva a vezeték erek akkor a mûszeres vizsgálattal lehet azonosítani a vezetõ ereket. Gondolom mkh jellegû (egyszeres szigetelésû egyerû vezetõ szál) vezetékrõl lehet szó. Ezek megjelölése utána lehet a megfelelõ kötést elvégezni.
Mivel egy itteni másik topikban egy Amerikában dolgozó villanyszerelõ kolléga sok hasznos információt megosztott az USA-ban alkalmazott villanyszerelési technikákról, melybõl az is kiderült, hogy ott más jellegû vezeték és kábel szigetelést alkalmaznak. Ezért egy fotó tényleg sokat segítene.

Szerintem viszont lehet, hogy jobban járnál ha kihívnál egy helyi villanyszerelõt, akinek a leírtakból elképzelve nem lenne egy nagy feladat az adott bekötést elvégezni. Hiszen rendelkezik mûszerrel és a helyi sajátságokra jellemzõ villanyszerelési technikák ismeretével és végsõ soron ne feledjük el, hogy a villamos áram veszélyes.  ;) Nehogy a konnektorba csatlakoztatott készüléken keresztül érjen esetleg titeket elektromos áramütés.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!