Almérõ szerelés

Indította orkester, 2012. január 09., 17:26:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tomifix

Sziasztok!
Tegnapi indulás után estére ezt mutatta.
Mi lehet a gond? Hibás?

nyaki


gommer

Tisztelt Villanyszerelők! :)

Az alábbi mérőt hogyan kell bekötni? Illetve mi rajta az az 5(50)A? Most akkor 5 vagy 50?

Üzenet összefûzve: 2017. december 05., 20:45:37 DÉLUTÁN

Bocs, lemaradt a link:

https://www.vilagitascenter.hu/anco_1_fazisu_polusu_digitalis_fogyasztasmero_almero_din_sinre?keyword=GAO

tothgyula

Üdvözletem!
Az általad kérdezett ANCO digitális mérő csak 5A-t tud valójában. A sorkapocs méretei erre utalnak.Az 50/5A akart lenni, ami az áramváltó áttételét jelenti.
TothGyula felülvizsgáló.

Sztrogoff

5 A a névleges, de 50 A-ig túlterhelhető, és még akkor sem lép ki a megadott pontossági osztályból. Tudomásom szerint.

nyaki

Jó kérdés, de ezen még így nem is agyaltam rajta.
A fogyasztásmérők ezek szerint gyakorlatilag mindig "túlterhelés" üzemmódban üzemelnek? Nem hinném. Olyannal még nem is találkoztam, ahol ne a zárójeles amperitás lenne a mérvadó és a kismegszakítókat is ehhez igazítják.
Szerintem az első szám a kalibráláskori minimális vizsgaló áram, míg a második a szerkezetre jellemző maximális terhelhetősége, ahol még a törvény által előírt pontosság tartható. ...és ne feledjük, hogy ezeknek hibamentesen ki kell bírni az időnként előforduló zárlati áramokat is.

Sztrogoff

No, hát igen, precízen a régebbi magyar szabvány szerint nem névleges, hanem alapáram, és nem túlterhelhető, hanem legnagyobb áram:
1.6.1. Alapáram Az az áramerősség, amely e szabvány előírásainak alapjául szolgál, és amely az adattáblán ilyenként van feltüntetve.
1.6.2. Legnagyobb áram Az az adattáblán megadott legnagyobb áramerősség, amelyen a mérő még megfelel e szabvány követelményeinek
8.1 Minden mérőn fel kell tüntetni a következő adatokat:
...
- az alapáramot és a legnagyobb áramot, pl 10 A alapáramerősségű mérőn, ha legnagyobb áramerőssége 40A, a következőképpen: 10-40 A

A most érvényes MSZ EN 50470-1:2007 ezt változtatta meg 10(40) A formátumra az 5.12.1. pont szerint.

Fecó

A mérő maximum 50 A-rel terhelhető. Ahogy Sztrogoff kolléga is írta az 5 A a "bázisáram" néven futó érték.

S/K

Megnézném ezt a mérőt 50 A-es terhelésnél akár egy percre is. Persze ha betudnám kötni a 4,6,10-es vezetéket.

Fecó

Értem az aggodalmat, de a számok ezt jelentik. Szerintem azért nem 2,5-ös sorkapcsa van :)