Padlóba süllyesztett szerelés

Indította Könyves Kálmán, 2014. január 30., 19:11:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán

Most készült el egy átalakítás, előtér újra burkolással, a járólap szintjébe süllyesztett padló dobozokkal és szerelvényekkel. Schneider Optiline dobozok, Altira szerelvények. Egy dobozban 2x230V és 1 UTP aljzat. A közelebbi falon a padlóba csövezve, symalen csővel, a dobozok többszörösen összekötve csővel. A 8 db dobozt a csövekkel együtt egy keretre csavaroztuk, a lapok méretének megfelelően, így nem kellett egyenként beállítgatni a burkolónak. A fedelekre még lehetne lapot szabni és ragasztani, de mindegyikre lesz egy szekrény ültetve, így csak most látható.

Simon Endre

Kálmánka
Szép ez a szerelés de a vízállóságáról nem vagyok meggyőzve, kérdem a használaton kívüli (lezárt) csatlakozóhelyek legalább kibírják a gépi felmosást ?
Amit én láttam pénztárputokhoz telepítve szuper módon tömített menetes tetővel és az egy darab dugaljzat olyan volt amilyet csak a hajókon alkalmaznak, továbbá használat közben egy felmagasító gyűrü volt a menetbe tekerve az oldalirányú vízbeömlés ellen és úgy tünt, hogy a GT kábelezés csőhálózata (felmosó) vízelvezetőként is szolgált a látható koszos, iszapos állapota alapján. (Realista előrelátás.)

Könyves Kálmán

Jó az észrevétel! Szerencsére árvízszerű felmosásra nem kell számítani, mindegyik csatlakozóhelyre kerül egy zárt szekrény, ami ezeket teljesen letakarja. Természetesen az aljzatoknak 30mA ÁVK be lett építve. Három hét alatt egy dobozba sem került még víz, napi többszöri takarítással. A full vízmentes aljzatot nem fogadták volna el, esztétikai okok miatt.

by_ron

Szép a végeredmény.
A téma kapcsán gondoltam megosztok Veletek egy másik alternatívát, amiket régi kollégáim használtak anno, klasszikus és 45x45 modulokhoz.
A videóban a szerelés menete, különböző rögzítési módok is látszanak azoknak akik még nem szereltek ilyet.