Autóvillamossági szerelés

Indította nova, 2012. július 01., 16:17:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Céges e-mailre érkezett egy ilyen jellegû kérdés. A feladó engedélyével megosztjuk a levelét, melyre esetleg más szakemberek részérõl is hasznos válaszok születhetnek.

Autókhoz építek hidrogénes fogyasztás csökkentõ készülékeket.
Eddig sima hangszóró vezetékeket használtam a bekötésükhöz, de most már kétszer akkora készülékeket készítek. Az lenne a kérdésem, hogy milyen vezetéket ajánlana ami 12-24 volton bírná a 30 ampert? Mcu? 2.5mm2 méretû lenne a legjobb, de a 4mm2-est is be tudnám kötni. (Wago vezetékelosztóval) Nem vagyok szakember, de ha jól tudom a vezeték maximális volt számát kell osztani a volttal és kijön az amper? Pl.: 600 voltot bír el a vezeték azt elosztom 24 volttal, akkor kijön, hogy 25 amper? 12 volton 50?
Csak az a kérdés mekkora 2.5mm2-es hangszóró vezetékkel (szilikonos), a teszt során a készüléken a 30 amperos biztosíték és a ház is szénné égett...
Biztosíték nélkül pár másodperc után a vezeték kezdett el égni (12 volt és épp a negatív/test része (akkura kötve).

Itt egy videó a régi és az új nagyobb készülékrõl: 



Nem kérem hogy litániát írjon, csak hogy milyen vezetéket ajánlana ami egy eres és bírja a terhelést.
Végül is a készülék 10 amperre lesz állítva, csak nem egy vásárlónknak sikerült leégetnie a készüléket (elektronikáját)...


Tehát kinek mi a véleménye?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Nem is gondoltam hogy a hályogkovácsolás ilyen magas szintet ért már el nálunk is. (kicsit meleg van ; ) )  Nem szívesen adnék tippeket még néhány autó felgyújtásához, gondolom a készülék is rendelkezik forgalombahozatali engedéllyel...

Tapatalk 2-vel küldve az én MB526-rõl

Üzenet összefûzve: 2012. július 01., 17:47:07 DÉLUTÁN

Totalcar -Sufnituning hidrogénhajtás: higgyünk benne?

JUVILL

Idézetet írta: nova Dátum 2012. július 01., 16:17:53 DÉLUTÁN
Céges e-mailre érkezett egy ilyen jellegû kérdés. A feladó engedélyével megosztjuk a levelét, melyre esetleg más szakemberek részérõl is hasznos válaszok születhetnek.

Autókhoz építek hidrogénes fogyasztás csökkentõ készülékeket.
Mindenféle tanácsadástól függetlenül.
Merre akar vele repülni? Elõre, vagy fölfelé?:)


Novill

Az, hogy elrepülhet az egész, egy dolog. A villanyszerelõi kérdés, vagyis a vezetékkel kapcsolatos véleményre lennék kíváncsi. Szerintem a 4-es MKH vezeték lenne a legmegfelelõbb talán.

JUVILL


Igen elrepülhet. És nem véletlenül írtam, hogy elrepülhet.
Addig, míg nem ismerem a körülményeket, a víz lebontásának technológiai folyamatát a gépjármûben oxigénre és hidrogénre nem nagyon tudok javaslatot adni.
A hidrogén még a levegõvel is robbanógázt képez.
Ehhez ismerni kellene a vezeték helyét, és melegedésének körülményeit is.
Hiába adok egy bizonyos keresztmetszetre javaslatot addig, míg nem tudom a környezeti hõhatásokat. Holott egy gépkocsi motorterében azért van egy pár fok, és elképzelhetõ, hogy keresztmetszettõl függetlenül egy szilikon szigetelésû vezeték jobb lenne, még akkor is, ha az elrepülés biztonságtechnikailag kizárjuk.

nova

Igen a téma indításának a célja nem a technológiai megoldás volt a célja, hanem hogy a villamos szempontból milyen kialakítás lehet a legjobb ekkora áramfeltételre.
Természetesen az se baj ha valaki utánanéz a témának és kifejti véleményét, bevallom én még nem néztem utána. Viszont az elõzõleg belinkelt cikkeket elolvastam.  ;) 
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL

Idézetet írta: nova Dátum 2012. július 01., 21:31:35 DÉLUTÁN
Igen a téma indításának a célja nem a technológiai megoldás volt a célja, hanem hogy a villamos szempontból milyen kialakítás lehet a legjobb ekkora áramfeltételre.
Természetesen az se baj ha valaki utánanéz a témának és kifejti véleményét, bevallom én még nem néztem utána. Viszont az elõzõleg belinkelt cikkeket elolvastam.  ;)
Nem azért írtam a technológiáról, hogy e nélkül nem lehet javaslatot tenni.
Lehet, de szerintem egy kicsit kockázatos.
Elképzelhetõ, hogy megfelelõ az Mkh 4 mm2-es vezeték.
Terhelhetõségre. Hogy az adott térben ez mennyire megfelelõ a környezeti hatásokat figyelembe véve, ahhoz szerintem egyéb adatokra is szükség lenne. ;)