Kézmosó, piszoár lépésérzékelõ!

Indította krisz1986, 2012. július 03., 21:50:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

A mai nap munka közben belefutottam egy érdekes dologba. Ahol dolgozom fõ álásban ott ki van alakítva négy darab piszoár és az lépéstõl számítót 5 másodpercen belül kéne öblítenie. Na már most én ilyet sose raktam még össze. Az lenne a kérdésem milyen feszültséget használ egy ilyen berendezés? Hová teszem az érzékelõt? Milyet? Milyen érintésvédelmi szabványok vannak ehhez rendelve? Mert ugye fémlapban van az érzékelõ. És legyen vandál biztos de mennyire? Ezeket, hogy vizsgálják felül érintésvédelmileg?

JUVILL


Ezek 12V DC mûködtetésûek. Ez a törpefeszültség adott a megfelelõ érintésvédelemhez.
Általában 1 másodperc az érzékelés/mûködtetés ideje.
Ez rendben. De hol van elhelyezve a tápegység, és annak a betápja, hogyan van szerelve?

Novill

Igen igazad van, hogy 12 V-os, infrás. Már több ilyen egységet kötöttem be. Arra kell vigyázni ha közvetlen egymás mellett vannak az automatikák, akkor bezavarnak egymásnak a mûködésbe. A leírásában le vannak írva a tudnivalók eléggé jól. Érintésvédelem Krisztián! SELV, FELV vagy PELV szerint van kialakítva?

krisz1986

Hát ma tüzetesebben megnéztem! Hiányos a berendezés teljesen. Mert az okos diákok már kilopták belõle amit letehet. Nálunk mindenki szerszámokkal jár a táskájában. Van négy darab piszoár a falon egymástól távol olyan kéztávolságnyira. A be tápot a falon belül helyezték el. Két vezeték kapcsolódik egy átalakítón keresztül egy csaphoz és így csatlakozik a piszoárokhoz. A másik oldalt két vezeték log ki és az érzékelõ az pedig aminek a vezetékeken lenne a helye az irodában van a fõnöknél. Mert sajnos így tönkre tették. Sajnos többet nem láttok belõle még mert ki kéne bontani a falat. Megnéztem a másik vizes helységet is ott teljesen rejtve van még meg van a fotocella de nem mûködik.  Sajnos Novill ezt így amíg nem bontom ki nem tudom neked megmondani mert csak annyi lett kibontva, hogy az egységeket amik megmaradtak megmentsék. De mivel elõször szerelek ilyet azért gondolkozom ha 12 V DC törpefeszültségen üzemel hová raknátok az egység darabjait mi lenne a szabványos? Hogyan kéne kialakítani? Típusokat tudnál esetleg mondani? Keresek a google-n leírásokat mert kíváncsi lennék a kialakítás körülményeire a hibákra a relék összezavarodásán kívül. Meg igazándiból arra is kíváncsi lennék ennek a dokumentációs részére is? Kell e az érintésvédelmi jegyzõkönyvön kívül egyéb irat? Mondjuk terv vagy valami hasonló?

Könyves Kálmán

Hello Krisztián! Holnap küldök leírást rajzot- ha minden igaz Geberit szeleprõl!

JUVILL

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. július 04., 12:36:37 DÉLUTÁN
Igen igazad van, hogy 12 V-os, infrás. Már több ilyen egységet kötöttem be. Arra kell vigyázni ha közvetlen egymás mellett vannak az automatikák, akkor bezavarnak egymásnak a mûködésbe. A leírásában le vannak írva a tudnivalók eléggé jól. Érintésvédelem Krisztián! SELV, FELV vagy PELV szerint van kialakítva?
Azért egy kicsit segíthetnénk Krisztiánnak, hogy el tudjon igazodni a témán, és ha megbontja a rendszert, akkor érthetõbb legyen.
SELV: földeletlen érintésvédelmi törpefeszültség
PELV: földelt érintési törpefeszültség
FELV: üzemi, vagy mûködési törpefeszültség, mely nem érintésvédelmi, hanem a 
          villamos szerkezet mûködése miatt alkalmazott törpefeszültség
          Talán egy kicsit így könnyebb.:)

Könyves Kálmán

Krisztián! Nem megy át a pdf a címedre!
Adsz egy másikat?

krisz1986

Kedves mindenki! Legelõször köszönöm a PDF-et megérkezett. Ma fotókat is késztetem róla. Érdekesség képen plusz két kábelek találkoztam ami 0,75 mm lehet. És háromeres MTK kábelek. A képek alapján nem értem a 230 V DC kábel mit keres a képen? Õ az akummlátort töltené? Mert a másik oldalt szintén két darab 0,75 mm kábel található.

Íme a fotók: