Terjednek az okosmérõk

Indította nova, 2012. június 13., 21:29:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

"...Várhatóan 2014 tavaszára készül el a záró jelentés, amely segít abban a döntésben, hogy Magyarország milyen formában, illetve mértékben vezesse be az "okosmérést".

Megmondtam, igaz!? Sajnos.

Könyves Kálmán

Mi a baj az okos mérõvel? (azt olvasom, sajnos, hogy elterjednek)

szmihaly

Tegnap volt a tv egyik mûsorában,ha be jön a szolgáltatóknak a számításuk,akkor áttérnek erre a mérési módszere,és a lakosságnak mérõként jelen számítás szerint 30 ezer forintba fog kerülni a csere.

Könyves Kálmán

Ha nem a fogyasztó kéri a cserét, milyen alapon fizettetik ki vele?


nova

Nyilván ezt a költséget sem szeretnék az áramszolgáltatók felvállalni, ezért ezt is át akarják hárítani. Persze lényeges haszna elsõsorban az áramszolgáltatónak származik a cserébõl.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Van még egy ilyen ország,ahol te fizetsz a szolgáltatónak, hogy aztán k. Drágán szolgáltasson neked??  Ezenkívül amúgy kíváncsi lennék a rendszerre és az eszközökre szakmailag.

nova

A rendszer és a megoldás engem is érdekelne.  :) Persze csak elméleti alapon. A rendszer  szerintem egyértelmûen a felügyelhetõségre lett kitalálva. Az áramszolgáltató jobban tudja felügyelni az egyéni fogyasztásokat, visszaéléseket jobban visszaszorítani. A felhasználóknak is a felügyelhetõséggel reklámozzák, hogy az interneten megnézheted a fogyasztási adataidat. Persze ez eléggé felesleges funkciónak ígérkezik a felhasználók szempontjából szerintem.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Neten keresztül nézheted a saját adataidat? Úgy, mint ahogy a céges adatokat az eon honlapján? Az is valami, de ha már okos, miért nem a saját otthoni hálózatodon(akár wifi, akár drótos)? Az lenne igazán tanulságos, ha valós pillanatnyi adatokat mutatna, pl: bedugom a porszívót, mennyivel pörög gyorsabban a mutató? Persze ez nagyon egyszerûsített példa, de jól mutathatná a készülékek közti különbségeket, és biztos, hogy egy egy vásárlásnál odafigyelne a fogyasztó. Mert az áram ára is megy szépen felfelé.
Fõleg így, hogy lassan villanykapcsolási adó is lesz!(2 Ft/kapcsolás a telefon mintájára)

szmihaly

IdézFõleg így, hogy lassan villanykapcsolási adó is lesz!(2 Ft/kapcsolás a telefon mintájára)
Ilyet még véletlenül se mondj, mert még jó ötletnek veszik, és be vezetik... :) :)