Méröóra csere -

Indította Fogyasztó Bp, 2023. január 17., 15:41:23 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fogyasztó Bp

üdv. sajnos fogyasztók nem tudunk hova fordulni ezért kénytelen vagyok itt kérdezni, hátha valaki tud válaszolni.

Ingatlanomban méröórát akarnak cserélni. Felszólítást kaptam az elmütöl, hogy x napon legyek otthon
mert mëröórát cserélnek és én köteles vagyok otthon lenni és azt türni.
Hát én ezt enyhén szólva túlzásnak tartom.

A levelet az elmü hálózati kft küldte hogy majd egy bedax kft-töl Bp. X Halom u 20. jön a szerelö.
Az elég 'érdekes', hogy a google térkép szerint a fenti címen egy üres terület, mellette egy teljesen lepusztult épület található, pedig másfél milliárd ft-os szerzödést kötöttek. Telephelyük nincs a cégjegyzék szerint.
A szerelö aki kijött eon kártyával rendelkezett.

Kérdeztem milyen méröórát akar beszerelni, de csak annyit tudott mondani, hogy digitális méröórát, és egy fajtaszámot.
Azt nem tudta megmondani, hogy az milyen adatokat rögzït, vagy milyen a sugárzása.
Jogszabály elöírja az elözetes tájékoztatást, ami nem történt meg.
Hivom az elmü hálózati kft-t, hogy lejárt az óra hitelessége, megadtam a gyári számot,
a lakcímet, beazonosította, és azt mondta, igen, aztán hogy valószínü.
Sajnos hazudott, mert kiderült a mérö óra 2024. december 31-dikén jár le.

Az mvm kiírta weboldalára hogy minden órát okosméröre akarnak cserélni.

Több ellenvetésem is lenne:

1. teljesen feleslegesnek tartom az óracserét KETTÖ évvel a lejárta elött.
(megjegyzem a vizórámat az utolsó hónapban, de nem az utolsó héten cseréltetem le)

2. nem szeretnék digitális/okosméröt több okból sem
- teljesen megbízhatatlanok, egyáltalán nem mérnek pontosan, gyakran semmi nem látszik a kijelzön (tudom hogy ennek az ellenkezöjét reklámozzák, hogy rábeszéljenek mindenkit)
- káros az egészségre
- a fogyasztó adatait, és életkörülményeit, szokásait 15 percenként rögzïti
- a fogyasztóról fényképet, hangfelvételeket készít

Megjegyzem NEM szeretnék arról vitázni, hogy káros-e az egészségre.
Én azt szeretném tudni, mit mond a jogszabály. Milyen jogaim vannak?

Kérdéseimet az Elmü egyáltalán nem válaszolta meg. Ennyit írt:
'SX100-as típusú egyfázisú, digitális mérőre'
Én ezt a választ NEM találom kielégítönek, söt ez minösíthetetlenül nevetséges és számomra ez nem mond semmit.

Teljesen abszurdnak tartom azt, hogy KÉT évvel lejárta elött cseréljünk egy hibátlanul müködö méröórát.

Elöre is köszönöm a hasznos válaszokat.
Vitát NEM szeretnék nyitni a káros egészségügyi hatásokról.
Az adatvédelmi hatóság tudomásom szerint már rákoppintott az elmü orrára, mert egy fogyasztó panaszt nyújtott be
a jogtalan személyes adatokkal való visszaélés miatt, és az elözetes tájékoztatás hiánya miatt.

Sztrogoff

Ez az írás sem kevésbé nevetséges.

Fecó

1. Én feleslegesnek tartom hogy adót fizessek, és legyen ingyen a sör. A mérőt a szolgáltató biztosítja, saját költségén cseréli. Sőt, kötelezi őt erre a törvény, nem opció nekik.
2. -Csak OMH hitelesített mérőt szerelhetnek fel.
   -Maga a villamos áram is káros az egészségre azt mondják, de mi a helyzet a wifi-vel, és rádióhullámokkal, GSM rendszerrel?
   -Nincs üldözési mániád?:)

De az SX100 nem "okosmérő" csak digitális. Nem világos, hogy mi a probléma.  A fogyasztásmérő a szolgáltató tulajdona. Ha Ő úgy érzi, hogy a hitelesítés lejárta előtt akarja cserélni, ráadásul a saját költségén, miért kellene ezt neked engedélyezni? Annyi nyomozás után ide is eljutottál: 

https://www.eon.hu/content/dam/eon/eon-hungary/documents/Muszaki-ugyek/Fogyasztasmerok-leirasa/Sanxing-SX100/E.ON%20leiras%20az%20ugyfelek%20szamara%20SX100%20V01%20(002).pdf

Ennyi ami számodra fontos. A kiérkező szerelőknek igazolni kell magukat, jelen lehetsz a cserénél, ellenőrizheted és alá is kell írjad a le és felszerelt mérők állásáról és az elhelyezett zárópecsétekről készült dokumentumot. Kötelező nekik fényképet is készíteni a zárópecsétekről és a mérőről, mert csak ez alapján kérhet rajtad számon bármit a későbbiekben. Nem tilos picit kitakarítani a mérőszekrényt előtte, a nem odavaló dolgokat eltávolítani (pláne faszekrényből) és a hozzáférést biztosítani a munkához. Én meg szoktam őket kínálni kávéval, vízzel, de ilyen kötelezettség nincs.
 
 
No de itt van amit akartál, ha jogászkodni szeretnél ebből szemezgess:

2007. évi LXXXVI. törvény
273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet
18/2017. (XII. 21.) MEKH rendelet


tothgyula

T! Fogyasztó Bp!
Nyugodj meg a fogyasztásmérővel kapcsolatban. Amit Feco leírt, teljesen korrekt és pontos.Almérőként esetleg feltehetsz egy "általad hitelesnek gondolt" fogyasztásmérőt,amellyel ellenőrízheted a tényleges fogyasztásod.Vedd figyelembe az új- 210kWh/hó fölötti- díjakat, ha esetleg ezt túllépnéd.

Fogyasztó Bp

Szeretem minden embernek megadni az esélyt.
A villanyszerelök ugye nem az intelligenciájukröl közismertek.

Én megadtam az esélyt, de végülis nem csalódtam. :D

Fogyasztó Bp

Szerencsétlenek még olvasni, értelmezni se tudnak..

ja ezért mentek szak-munkásba. :D

Fogyasztó Bp

Én azt hittem ez egy villanyszerelö fórum. Hogy jön ide a sör és az adó?
Én megtiszteltem a villanyszerelöket akiket az emberek többsége lenéz.. De úgy látszik nem érdemlik meg.
Megértem most már miért a lenézés.
Igen, azt látom, hogy sanos te sem nem érted mi a probléma, pedig én magyar nyelven írtam.


Idézetet írta: Fecó Dátum 2023. január 17., 17:45:28 DÉLUTÁN
1. Én feleslegesnek tartom hogy adót fizessek, és legyen ingyen a sör. A mérőt a szolgáltató biztosítja, saját költségén cseréli. Sőt, kötelezi őt erre a törvény, nem opció nekik.
2. -Csak OMH hitelesített mérőt szerelhetnek fel.
   -Maga a villamos áram is káros az egészségre azt mondják, de mi a helyzet a wifi-vel, és rádióhullámokkal, GSM rendszerrel?
   -Nincs üldözési mániád?:)

De az SX100 nem "okosmérő" csak digitális. Nem világos, hogy mi a probléma.  A fogyasztásmérő a szolgáltató tulajdona. Ha Ő úgy érzi, hogy a hitelesítés lejárta előtt akarja cserélni, ráadásul a saját költségén, miért kellene ezt neked engedélyezni? Annyi nyomozás után ide is eljutottál: 

https://www.eon.hu/content/dam/eon/eon-hungary/documents/Muszaki-ugyek/Fogyasztasmerok-leirasa/Sanxing-SX100/E.ON%20leiras%20az%20ugyfelek%20szamara%20SX100%20V01%20(002).pdf

Ennyi ami számodra fontos. A kiérkező szerelőknek igazolni kell magukat, jelen lehetsz a cserénél, ellenőrizheted és alá is kell írjad a le és felszerelt mérők állásáról és az elhelyezett zárópecsétekről készült dokumentumot. Kötelező nekik fényképet is készíteni a zárópecsétekről és a mérőről, mert csak ez alapján kérhet rajtad számon bármit a későbbiekben. Nem tilos picit kitakarítani a mérőszekrényt előtte, a nem odavaló dolgokat eltávolítani (pláne faszekrényből) és a hozzáférést biztosítani a munkához. Én meg szoktam őket kínálni kávéval, vízzel, de ilyen kötelezettség nincs.
 
 
No de itt van amit akartál, ha jogászkodni szeretnél ebből szemezgess:

2007. évi LXXXVI. törvény
273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet
18/2017. (XII. 21.) MEKH rendelet

Fogyasztó Bp

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2023. január 17., 17:28:32 DÉLUTÁN
Ez az írás sem kevésbé nevetséges.

Te vagy nevetséges. Se olvasni, se értelmezni nem tudsz. Menj vissza sörözni, borozni.
Az biztos megy.

balzsi

Idézetet írta: Fogyasztó Bp Dátum 2023. január 17., 20:23:55 DÉLUTÁN
Szerencsétlenek még olvasni, értelmezni se tudnak..

ja ezért mentek szak-munkásba. :D

Figyelem, az autópályán egy őrült sofőr szemben megy a forgalommal!
EGY? Hát mindenki szembe jön velem!!!

Annak örülök, hogy egy kiemelkedően intelligens ember hozzászólásait olvashattam.
Nagyon alacsony a kerítés...

Fecó

Majdnem írtam valamit, de meggondoltam magam...

Tapatalkkal küldve az én HTC Desire 22 pro eszközömről