Óra átállítás

Indította nova, 2011. október 30., 16:04:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Óra átállítás, szerinted van értelme?

Igen, mert így villamos energiát lehet megtakarítani.
3 (23.1%)
Nem, szerintem felesleges.
10 (76.9%)
Nem tudom.
0 (0%)

Összes szavazó: 13

nova

Mai nap újra óra átállítás volt, melynek a célja az energia hatékonyság, villamos energia megtakarítása. Én hasznosnak tartom, hiszen így tényleg lehetõség van a villamos energia megtakarításra.

Vannak olyanok akik szerint felesleges. Kinek mi a véleménye?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Ambrus

Roppantul utálom, két hétig olyan vagyok tõle, mint akit összevertek. Dühít is, de sajnos nem tudok ellene tenni semmit sem. Azt látom benne, hogy úgy van kitalálva, hogy otthon "égessem" a villanyt, és ne legyen se délutánom, se reggelem.  Az oroszok abbahagyták, és nem állítják többé ide-oda az órát. Orvosilag is kimutatták a káros hatását. Mi ez akkor, ha nem szándékosan rontják az egészségünket? Valahogy megrövidíteni a nyugdíjas kort!

Szelei

Térvilágításon lehetne nagyobb nyereség az átállítással, de errõl elfeledkeztek az áramszolgáltatók mivel központilag vezérlik. Így elõfordul, hogy még világos idõben bekapcsolnak, sötétedéskor viszont késve kapcsolnak be. Így a szürkületi idõben több a közlekedési baleset a rossz látás viszony végett és a spórolás sem történik meg. Pedig a jó alkonykapcsoló igen régóta tehetné a dolgát mindenki örömére.
Vállalatoknál egy mûszak esetén lehet valami igazság, de két vagy három mûszak esetén csak bonyodalmat okoz és semmi mást.
Mint magánszemély sem a lakásban sem utazás alatt, sem pedig a munkahelyemen, hobbimon nem lehet kimutathatóan takarékoskodni.
Én egy nem átgondolt, elkapkodott döntésnek tartom az egészet, és csak annak okozott bevételt, aki kitalálta! Na meg az órával foglalkozó szakiknak mivel sûrûbben romlanak el az órák. Tehát én nemcsak, hogy feleslegesnek de egy marhaságnak és mindenkinek bosszúságot okozónak tartom! :'(

Novill

Én is utálom ezt az óra átállítást. Mert szintén hetekig szenvedek miatta. Mi mindig ha valaki kitalál valami marhaságot vakon követjük, mert -  így haladunk a nemzetek Európájába -. Az ember biológiai óráját nem lehet becsapni. Ha be lehetne, akkor nem szenvednénk tõle.

Fecó

Talán a régi idõkben, amikor 6-7 óra felé indultak a gyárak, és emiatt a reggeli világosságig "égetni" kellett a lámpákat, elképzelhetõ a pozitív hatás. Manapság már gyárak is alig vannak, és sok helyen szinte non-stop világít minden, vagy az emberi hanyagság, vagy az épületek rossz természetes megvilágítottsága miatt. Akkor hinnék benne, ha valahol, egyik évben nem állítanák át az órát, és kézzel fogható fogyasztási adatokkal alátámasztanák ennek a takarékos hatását. Addig pedig az elõttem szólókkal értek egyet, nagyon megzavarja az embereket, valaki hetekig össze-vissza kóvályog miatta :)

szmihaly

Akkor itt egy tegnapi újság cikk:

Nem hallgatnak Putyinra az oroszországi órák

Moszkva:
Valószínûleg nem olvasták az orosz kormányfõ  ellentétes rendeletét, így a beléjük táplált programoknak megfelelõen a digitális eszközök zöme vasárnap automatikusan átállt a téli idõszámításra – adta hírül az ukrán Unian hírügynökség.

Oroszországban emberek tízezrei ébredtek egy órával késõbb, és késtek el emiatt a munkahelyükrõl, mivel számítógépeik, kvarcóráik és digitális háztartási eszközeik annak rendje és módja szerint belsõ óráikat átállították a téli idõszámításra. Mindezt annak dacára tették a tudatlan automaták, hogy a moszkvai kormányzat korábban országosan eltörölte a téli idõre történõ átállást, a ,,nyugat által diktált felesleges procedúra" gazdasági és egészségügyi hátrányaira hivatkozva.

Az így támadt idõgubanc miatt számos esetben a vasúti pályaudvarokon és repülõtereken is félreértésekhez vezetett a moszkvai hivatalos idõt mutató órák és a számítógépek rendszerideje közötti eltérések. ,,Sem az órám, sem a mobilom nem akar Putyinra hallgatni" – viccelõdött kényszeredetten egész vasárnap az orosz lakosság jelentõs része, tétován ácsorogva az üzletek nyitvatartási idejét jelzõ táblák és a közlekedési menetrendek elõtt, nem tudván eldönteni, hogy a moszkvai rádiónak, vagy a mobiltelefonjaik idõkijelzõinek higgyenek jobban...

nova

Hát igen amikor már minden óra magát állítja át és nem kell egyenként átállítani õket. :)

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Ambrus

Itt olvastam errõl egy cikket. Ha káros, akkor miért alkalmazzuk?!



[origo]

nova

Idézetet írta: Ambrus Dátum 2011. november 02., 07:19:07 DÉLELŐTT
Itt olvastam errõl egy cikket. Ha káros, akkor miért alkalmazzuk?!


Az energia megtakarítás lenne a célja az óra átállításnak. :)

Egy régebbi indexes cikk az óra átállításról. Kicsit más megvilágításban.

Idézetet írta: index.huHazai adatok szerint a nálunk 1980-ban bevezetett átállással egy nagyobb város egész évi villamosenergia-fogyasztásának megfelelõ, csaknem 200 gigawattnyi villamos energiát lehet megspórolni, ami több milliárd forintos költségcsökkentést jelent. Az óraátállítással annyi nyerünk, mintha Magyarországon egy teljes napig senki nem használna elektromos berendezést.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Hatmilliárd forintot takarított meg az ország villanyszámlájából a most hétvégén záruló nyári idõszámítással, ez nagyjából egy közepes város fogyasztásának felel meg a Mavir szerint.

Cikk tovább
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!