Szerelvényezés

Indította petike199600, 2012. október 22., 11:05:58 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

petike199600


Novill

Egyébként a sima nem mélyített doboz összeilleszthetõ a mélyített dobozzal is. Így nem mindenhova kell mélyített doboz.

petike199600

csak oda kell ahova kettes vagy hármas dugalj lesz.Nem igaz?  :D

szabi75

Én is a Novill által leírtak szerint készítem a dobozolást és végzem a szerelvényezést. A vízmérték fontos, mert ha egyszer az ember csinálja, akkor adjon a munkájára, ne csak felszórja a szerelvényeket. Mondjuk én nem használok mélyített dobozt, csak normál 65-ös dobozt, természetesen sorolhatót. Persze, én is megszívtam már párszor, fõként a "hozzáértõ" alkalmazottaim és a "király" OBI-s hulladékok miatt, amiket a gazda szerzett be. Lehetõség szerint a szerelvénydobozban nem kötözgetek, de ha szükség van rá nagy ritkán, akkor az új fajta "lapos és színekkel jelölt" Wagot használom. Felfûzni nem szoktam a szerelvényeket, inkább mindegyikhez külön fûzök levezetéket, mert nem szeretek szenvedni a felrakásunkál. Ja, és minden szerelvényt csavarokkal rögzítek, én a körmöket nem igen használom.

petike199600

Ezt az utolso mondatot nem ertem.
Hogy erted hogy csavarral rogzited.Hol rogzited ezt ird mar le nekem reszletesen legyszives .A kormos rogyitesi modot en is ismerem de ez a csavaros uj.
Bocs az ekezet miatt valami baj van a gepemmel.

Novill

Az egészben az az érdekes, hogy régi átkos rendszerben minden dobozhoz külön-külön vittem le a csövet. Most az új világban, a gazdasági kényszer hatására és az új anyagok megjelenése hatására a mélyített dobozban használok kötéseket. Ez az aljzat betonban elhozott symalen csöveknél bevált módszer. A csavaros rögzítés megoldása a dobozon lévõ furatokon keresztül történik, egy doboznál négy furat található. Egyébként nagyon jó a konnektorok rögzítésére is, továbbá ha valamilyen okból nem tudod bele préselni a szerelvényt a dobozba akkor a körmök leszerelésével esetleg sikerül csavarral rögzíteni a szerelvényt. Egyébként a mennyezet síkja alatt van kialakítva általános esetben a csövezés, itt van dobozolva ( 80-as, 100-as. Innen függõlegesen van lecsövezve a szerelvényekhez és lámpákhoz.

petike199600

ertem.koszonom.
Az amugy nagyon gaz ha a kapcsolo mogott van egy 1 milimeteres res amin belatni *ez kerdes volt
te melyik szerelvenycsaladot szoktad ajánlani * kerdes volt
bocsi de nincs ekezetem 

Szelei

Pár kép a dobozolás és szerelvényezéshez.

Minden szerelvényrõl le bontom a körmöket és az azokat rögzítõ csavarokat felhasználva csavarozom a soroló dobozba.

Üzenet összefûzve: 2012. október 25., 21:09:48 DÉLUTÁN

Ami lemaradt.

Ajánlani én a Prodax Clacik családot használom. Minden szerelvényt gyártanak. 4 tagosra lehet sorolni. TV, telefon, számítógép aljzat, vízmentes szerelvények szóval van minden és nagyon megbízható. Én ezen belül a csavaros kötéses használom így a kontakt hibákat is csökkenti.

nyaki

Szerintem a LeGrand család Valena sorozata klasszisokkal jobb, bár ki mire esküszik.
A Prodax Classic kapcsolóinak mechanizmusa OK, de érintésvédelmi szempontból már hagy némi kivetnivalót maga után abban az esetben, ha feszültség alatt kell dolgoznunk. Nagyon figyelni kell a szerelése közben. :)

Szelei

Bocs de én azért szakítok egy kis idõt, hogy áramtalanítsak arra a kis idõre.

Rühellek áram alatt dolgozni piszlicsáré kapcsoló, vagy dug aljzatnál. Nem ilyen helyen akarom végezni. >:(