Elektrotechnika újságban olvastam...

Indította nova, 2012. szeptember 28., 22:00:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

Gondolom a címben nevezett újságot (A Magyar Elektrotechnikai Egyesület lapja) is sokan olvassák a fórum tagjai közül. Mivel sokszor sok hasznos és érdekes témáról lehet olvasni az újságban gondoltam ezekrõl is lehet beszélgetni. Ezzel is felhívva egymás figyelmét a szakmai újdonságokra, érdekességekre.

Csak hogy egy példát említsek például az energetikai hírek a nagyvilágból rovat, melyben szintén tanúi lehetünk, hogy Kína milyen mértékben fejleszti villamos energetikai rendszerét. Fantasztikus képekkel illusztrálva.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Már csak az a kérdés -látva itt is jó egynéhány kínai villamossági cuccot-, hogy azzal a minõségi, szavbányossági követelményekkel, amikkel õk elõállnak, nos ezzel mennyire lehet egy -akár Magyarországi szintû- vill energia rendszert kiépíteni, úgyanis a farkastörvények, ökõlszabályok ott is ugyanazok, nem?! Azért lecheckolom a neten, gondolom, rálelek?!?

nova

Hát az említett cikk a lap 2012/09 számában láttam, ahol 1000KV szállításáról és transzformálásáról, biztosításáról van szó. Szerintem ezek még nem a Kínai ipar remekei, hanem valamilyen nyugati cég gyártmánya (technológiája). Magyarországon a legnagyobb ha jól emlékszem a 750KV kooperáció hálózat.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Molnár Viktor

Már csak a 400kV kooperációs hálózat üzemel itthon. Az Albertirsai 750/400 kV alállomás üzemen kívül van helyezve . Az ukrán hálózat nem mindig tudta tartani az 50Hz frekit, és mint tudjuk a kooperációs hálózatba csatlakozó erőműveknek illik azonos frekvencián járni!

nova

Közösen járó rendszernél ez azért tényleg eléggé nagy probléma, hogy ne tudják a szinkront tartani. A mai világban azt hinnénk ez már nem jelent akkora kihívást.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Anno a 80-as években voltunk egy generátorgyártó üzemben és ott a főmérnök elmondta, hogy a legnagyobb kihívást az 50Hz tartása jelenti, minden más eltörpül mellette.