Milyen ütvefúrót vegyek?

Indította petike199600, 2012. szeptember 16., 16:09:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Megvettem a gépet.sajnos úgy alakultak a dolgok hogy csak a GBH 2-28 -at tudtam megvenni.
Szerintetek nagyon nagybaj birni fogja azért a napi munkákat?Ha már 1 évet kibírna az nagyon jó lenne.
Mi a véleményetek?

nova

Mivel már megvetted, így a mindennapi gyakorlatban ki fog derülni, hogy mit is bír a gép.  ;) Ha gondosan bánsz vele, szerintem nem lesz baj.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Ha vigyáztok rá, bírja, csak néha több idõ lesz a munka, ennyi.

petike199600

többnyire napi tégla vésés és tégla 80 mm furat és ritkán beton de az nagyon nagyon ritkán

Novill

Figyelj oda rá, ha nagyon melegszik inkább pihentessed a gépet egy kicsit, mert akkor nem fog leégni.

petike199600

sziasztok!
A Boltban ahol vettem a gépet láttam még egy hasonló gépet jóval olcsóbb áron,a neve:Makita hr2470 villanyszerelõk sokan mondták már hogy ezt használják éls ez elég meggyõzõ vélemény mit gondoltok nem lett volna jobb választás az a makita és az van cseretokmányos változatban ugyan ennyiért mint amit most vettem.Még tudok cserélni.
Köszönöm!

Gyurmaúr(fi-relé)

Ami engem illet; én a kék Bosch mellett tettem le már jónehány évvel ezelõtt a voksot, így pl a GBH 5-40-es fúrókalapácsot nyûvöm immár 8 éve, de ugyanígy a "sikítóm", illetve a dekopírfûrészem is a "kék erõ" brandbõl került ki. De azért vannak kivételek is, pl a körfûrészem egy makita B5900-ás, melyre azért esett anno a választás, mert olyan frenetikusan jó áron juthattam hozzá, hogy kár lett volna kötnöm az ebet a Bosch karóhoz. Azért a kéek tanulsága szerint a GBH is tud ám fájdalmas emlékeket szerezni...  :'(

Szelei

Mind a hozzászólások alapján mind saját véleményem szerint 1200 W körüli teljesítmény az alapon mérvadó, nagyobb lehet.

Mivel nem a géphez válogatja meg a munkát az ember. Kisebb teljesítmény esetén tényleg sokszor arra kell várni míg vissza hûl a gép. De ez esetben bizony belsõ károsodások már elkezdõdnek (zománcszigetelés korai öregedése, kollektor folyamatos túlterhelése) idõ elõtti tönkremenetelét okozza.

Akár a vállalt munkát képes meg hiúsítani egy rosszul kiválasztott gép. >:(

nova

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. szeptember 24., 16:13:57 DÉLUTÁN
Azért a kéek tanulsága szerint a GBH is tud ám fájdalmas emlékeket szerezni...  :'(

Ha már feltöltötted egy kép formájában sérülésed emlékét, gondoltam megkérdezem, hogyan sikerült ezt a harci sérülést összeszedni a kék csodával?  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Gondolom jataságom története! A védõkesztyû a szomszédnál. kapkodok mert sötétedik stb.... ;D


Az elõbbi hozászolásomat ki egészítve ma már szinte mindegy a gép típusa inkább a géphasználata a mérvadó. Saját cégünknél is sûrûn találkozom koszosan eldobott elektromos szerszámokkal és ezek bizony többször kerülnek  hozzám javításra, holott szemlélet váltással tovább bírnák. :D