Szaklapok, szakkönyvek

Indította mikerulz, 2013. október 24., 09:23:57 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Krisz7805

Sziasztok!
Most kezdtem el a villanyszerelő szakma tanulását.
Ha esetleg lenne valakinek pdf, vagy word formátumban könyvei, és el is tudná nekem küldeni, azt megköszönném.

Simon Endre

Légy üdvüzülve új forumtársunk, ha nem ragaszkodsz a PDF-hez a Doc, Docx-hez találsz a fórumunkon minden tudnivalót csak a keresőt kell használnod. Először is ez nem tudományos anatómia ahol a csontvázra rakják fel az izmokat ereket idegpályákat stb.és ami kell még egy lény működéshez. Úgyí légy szakember hogy ez első ténykedésed is valami érdemit, alkotást, javulást helyreállítást hozzon létre, ehhez pedig szerszám kell jó kéz és alkalmas hely ami ezekhez használatához kell. Itt a forumunkon bármihez kapsz szakmai és taktikai tanácsot, sőt még  igazándiból nem ez szó illene ide, de még "elmarasztalást" is. Az elméleti tudás haszna csak úgy ál meg, ha azonnal beépül a gyakorlatba, még inkább ha napi munka és az eseti fedladatok visznek be az "utánnézés" kényszerébe.

Krisz7805

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2017. szeptember 13., 00:13:19 DÉLELŐTT
Légy üdvüzülve új forumtársunk, ha nem ragaszkodsz a PDF-hez a Doc, Docx-hez találsz a fórumunkon minden tudnivalót csak a keresőt kell használnod. Először is ez nem tudományos anatómia ahol a csontvázra rakják fel az izmokat ereket idegpályákat stb.és ami kell még egy lény működéshez. Úgyí légy szakember hogy ez első ténykedésed is valami érdemit, alkotást, javulást helyreállítást hozzon létre, ehhez pedig szerszám kell jó kéz és alkalmas hely ami ezekhez használatához kell. Itt a forumunkon bármihez kapsz szakmai és taktikai tanácsot, sőt még  igazándiból nem ez szó illene ide, de még "elmarasztalást" is. Az elméleti tudás haszna csak úgy ál meg, ha azonnal beépül a gyakorlatba, még inkább ha napi munka és az eseti fedladatok visznek be az "utánnézés" kényszerébe.

Keresgéltem,de nem igen találtam semmit.De azért köszönöm.

Sztrogoff

Szerintem nincsen "egy villanyszerelő könyv", bár már sokan megpróbálták megírni. Annyira szerteágazó az, amit tudni kell, állandóan keveredve elmélet és gyakorlat attól a témától kezdve, hogy mit is csinálsz (működőképes villamos szerkezet, akár épületvillamosítás, akár marógép vezérlés), odáig, hogy hogyan és mivel is csinálod, a szerelőlapra lyukak fúrásától kezdve a csőhajlításon át akármeddig.
Alap az elektrotechnika, egészen a váltakozóáramú áramkörökig, arról a neten minden megtalálható.
A régi könyvekben is sok hasznos tudnivaló van, és a 10 éve kiadottban is lehetnek már elavult részek, mert a szabványok változnak (a szabványok és rendeletek külön blokk, sok van belőlük), szóval a dolgod jóval egyszerűbb lenne, ha az oktatásra támaszkodnál, és ha valami kisebb témakör érdekel, arra vonatkozó kérdéseidet teszed fel a fórum megfelelő részében, ha az eddigiek átolvasása nem hozza meg a választ.
Például így hirtelen a netről:
http://www.proidea.hu/schneider-electric-hungaria-energiaelosztas-213720/index/a_9_d_7_1396863652467_schneider_electric_villanyszereloi_zsebkonyv_2014.pdf
https://villanyszerelo.gini.hu/villanyszerelo-konyvek-letoltese/


recens

Valakinek esetleg nincs meg az Érintésvédelmi felülvizsgálók kézikönyve 2019 ?http://www.mee.hu/cikk/ev2019
Ha megvan és feltudná rakni  a jegyzőkönyv mintákat . Nagyon rendes lenne, köszönet érte.

nyaki


recens

Köszi nyaki!
Ezen már túl vagyok.  A 2016 jegyzet megvan .
Igazából csak arra lettem volna kíváncsi hogy történt-e valami változás a jogszabályok szabványok hivatkozása résznél.
Az első oldalra bekerülhetett 40/2017. (XII. 4.) NGM  rendeletre való hivatkozás?

Sztrogoff

Idézetet írta: recens Dátum 2020. július 13., 09:12:09 DÉLELŐTT
Ezen már túl vagyok.
De a magánüzenetek olvasásán meg biztosan nem vagy túl. :D

Alulvizsgáló

Nekem is át tudnátok küldeni kérlek a 2019es verziót? :)