Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

S/K

Most ez komoly? :o
100 VA
Min. 8 A legyen.
Milyen messze lesz a táp a világítástól?

tothgyula

Ha nem akarsz gyakran trf-t cserélni,"Biztonsági trafót" ajánlanék 160VA-est. Ezek a LED-es trf-ók általában nem tudják a ráírt látszólagos teljesítményt, túlmelegedés miatt az elektronika csődöt mond hamar. Igaz, hogy beépítéskor többe kerül, de örökös!

faxelektro


faxelektro

Háromfázisos RCCB-40A/30mA-tip A-működik-e hogyha monofázissal tápláljuk?

DNiel

Arra gondolsz, hogy egy egyfázisú fogyasztói kört háromfázisú Fi-relével védenél?
Működik, csak nem tudom mi értelme? Én akkor csinálok ilyet, ha már készre szereltem egy elosztót, de ideiglenesen csak egy fázist tudok bekötni tápnak (ritka eset).
Egyébként ugyanaz a szituáció, mint amikor van egy extrém módon asszimetrikus terhelésű háromfázisú hálózatod (I_L1=0A, I_L2=0A, I_L3=XA), ilyenkor se problémázik a Fi-relé.

Sztrogoff

A próbagomb működésével lehetnek problémákok.

bankoz

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2020. június 19., 21:26:11 DÉLUTÁN
Háromfázisos RCCB-40A/30mA-tip A-működik-e hogyha monofázissal tápláljuk?

Pont a napokban találkoztam Sztrogoff hozzászólásának a magyarázatával, ha valakit érdekel, hogy nem működik ilyenkor a teszt gomb: https://www.youtube.com/watch?v=tGBkXj_77v0).

DNiel

Jogos az észrevétel a teszt gombbal kapcsolatosan! Hiába, nem véletlen létezik egyfázisú illetve három fázisú Fi-relé.

Atis57

Idézetet írta: DNiel Dátum 2020. június 21., 00:42:08 DÉLELŐTT
Jogos az észrevétel a teszt gombbal kapcsolatosan! Hiába, nem véletlen létezik egyfázisú illetve három fázisú Fi-relé.

Szia!
Régen , mikor még nem volt ilyen választék  FI reléből ; Atz volt a szokásos eljárás , hogy L1+ L2 ésaz  L3+N  érintkezőket párhuzamosra  kötöttük.
Igy az érzékenysége is megmaradt ,és  a teszt gombja is működött.
Ez talán  vmelyik. Kádár Aba   általi könyvben is megjelent.

faxelektro

Köszönöm a válaszokat mindenkinek ez a helyzet azért van így csinálva mivel egy fürdő medence invertere előtt van a fi rele ami jelenleg egy fázisú IPHC55 de mivel a medence méretéhez nem elég a kapacitás jövő szezonra át fogják cserélni háromfázisura. Azért csináljuk most három fázisra hogy ne keljen majd újra szerelni mindent. Itt van az inverter bekötési rajza amit nem nagyon értem az utasításban ennek a típusnak 10 méternél rövidebb be táp esetén 3x4-es kábelt ajánlnak ami szerintem a 21kW esetén kevés.