Óra átállítás

Indította nova, 2011. október 30., 16:04:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Óra átállítás, szerinted van értelme?

Igen, mert így villamos energiát lehet megtakarítani.
3 (23.1%)
Nem, szerintem felesleges.
10 (76.9%)
Nem tudom.
0 (0%)

Összes szavazó: 13

Szelei

Nem is olyan régen Pesten térvilágítás idõzítõjével szórakoztak, eredmény 0 megtakarítás és ebbe nem számolták bele a balesetekbõl eredõ károkat, ki eséseket.

Vállalatoknál szerintem hasonlók az események, mivel kevés az olyan munkahely ahol természetes világítás van többségben. Mert a gépek nem fényérzékenyek, minek hatására kevesebbet fogyasztanak.

Inkább nagyobb támogatást adnának a napelemek rendszerek fejlesztésére! Vagy szélerõmûvek beruházására. Sajnos még sok régi motorok is dolgoznak igen rossz hatásfokkal.

Sok cégnél a munkamorállal is több energiát lehetne meg takarítani, ha fölöslegesen nem járatnák a gépeket imitálva ezzel, hogy õk dolgoznak megvan a harci zaj. ;D

nyaki

Helyt adok a megállapításnak!

nova

Idézetet írta: Szelei Dátum 2012. október 25., 20:55:35 DÉLUTÁN
Sok cégnél a munkamorállal is több energiát lehetne meg takarítani, ha fölöslegesen nem járatnák a gépeket imitálva ezzel, hogy õk dolgoznak megvan a harci zaj. ;D

Ebben is nagy igazság van, hogy megfelelõ céges energiagazdálkodási politikával is sok energiát lehet megtakarítani. Persze ésszerû keretek között, automatizált világítási rendszerekkel, stb.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Termelõ vállalatok esetén a gépek jobb kihasználtsága a mérvadó. Míg sport létesítmények, irodák, szállodák esetén jelentõsebb a világításra felhasznált energia, és itt tényleg célszerû a jelenlét érzékelõkkel vezérelt áramkörök. Még a családi házaknál is vannak olyan helységek ahol szintén kellene használni (terasz, udvar, kamra, fürdõszoba, konyha, garázs stb.).

Termelõ munkánál ez külön veszélyforrása lehet itt nem javaslom, persze munkavégzési folyamata válogatja alkalmazhatóságát. :)

nova

Ez igaz, hogy minden helyen a munkavégzés jellege határozza meg az energiagazdálkodási politikát. A gyárak és forgógépek esetében jogos amit írsz. Irodaházaknál például sok helyen jellemzõ, hogy számítógépek villamos energia fogyasztása is jelentõs, megfelelõ központi szabályzással persze ez nagy mértékben csökkenthetõ. Az óra átállításnak talán ilyen jellegû munkahelyeknél is nagyobb szerepe van. Közterek világításánál is szerepe lehet az energia fogyasztás szempontjából.

Idézetet írta: SzeleiNem is olyan régen Pesten térvilágítás idõzítõjével szórakoztak, eredmény 0 megtakarítás és ebbe nem számolták bele a balesetekbõl eredõ károkat, ki eséseket.

Kérdés, hogy ebben az esetben milyen okból következet be baleset és kiesés az energia ellátásban?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szelei

Bocs. Én közlekedési balesetekre gondoltam a rossz közvilágítás végett.

Például gyalogátkelõk nem kellõ idõben kerültek kivilágításra (ahol van) és a szürkület amúgy is a legveszélyesebb idõszak. Persze a sötét ruhákkal mi is részesei vagyunk az okoknak, de így még központilag rá tettek egy lapáttal. :(

nova

Ja azt hittem üzemi balesetek történtek. A gyalogosok és kerékpárosoknak is érdeke lenne a fényvisszaverõ ruhák használata. Sokszor én is nehezen veszem õket észre esténként az úttest szélén. De ez már egy másik téma.

A világ mindenesetre egyre inkább az energiahatékonyság felé mozdul el, egyre nagyobb figyelmet fordítanak rá. Tehát az én értelmezésem szerint ha tényleg nem lenne alkalmas az óraátállítás a feladatára akkor megszüntetnék. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!